Gönderen Konu: Blind Guardian - Yeni Albüm  (Okunma sayısı 930 defa)

Kharnos

  • Narrator
  • - 21 -
  • İleti: 761
Blind Guardian - Yeni Albüm
« : Nis 13, 2010, 16:06:41 »


Metal aleminin Bard'ları geri dönüyor.

Blind Guardian'ın vokalisti Hansi Kürsch, çıkış tarihi yaklaşmakta olan yeni albümlerinin bugüne kadarki en süslü ve destansı albümleri olacağını açıkladı. Grup şu anda hala şarkı kayıtları ile uğraşıyor. Albümün isminin ne olacağı ve albüm kapağında nasıl bir şaheser göreceğimiz henüz belli değil.

Alışık olduğumuz koroya ek olarak albümün orkestral öğelerle de desteklenmiş olduğunu ve grubun orkestra kayıtları için iki kez Prag'a seyahat ettiğini belirtmek isterim. Blind Guardian, yeni albümlerini takiben geniş kapsamlı bir turneye de çıkacak. Umarım bu diyarlara da uğramadan geçmezler.

Grubun genç üyesi Frederik Ehmke'nin 2005 yılında Blind Guardian'a katılmasından sonra hafiften bir hava değişimi yaşayan grup, önceki albümleri "A Twist In The Myth"i 2006 yılında yayınlamıştı. Şimdi nasıl bir şeyin geleceğini inanın çok merak ediyorum.

Bu konu hakkındaki gelişmeleri buradan sizlere duyurmaya devam edeceğim.
Belirli bir noktadan sonra artık geriye dönüş yoktur. İşte bu noktaya erişmek gerekir.
Franz Kafka

Alois

  • Traveler
  • - 4 -
  • İleti: 86
Ynt: Blind Guardian - Yeni Albüm
« Yanıtla #1 : Oca 10, 2011, 17:10:44 »
merhaba :)
2 Nisan 2011'de Blind Guardian istanbul konseri varmış. :D
Senin için araştırdım abi. :)
2011 yılının metal müzik açısından çok sıkı geçeceğine inandırmaya başlatan etkinlik haberi.
DOLDUR HANCI

ZengalDarkskull

  • Planewalker
  • - 6 -
  • İleti: 131
  • Toprak, sana karışalım.
Ynt: Blind Guardian - Yeni Albüm
« Yanıtla #2 : Oca 10, 2011, 18:22:28 »
  BLİND GUARDİAN !

 Power Metal ve Heavy Metal olarak varsayılan Blind Guardian'ın hayatımdaki yeri sayılamayacak, ölçülemeyecek kadar büyük müzikleride bir o kadar özeldir. Kendileri gençliğimi yemiş olup, çıkarttıkları her albümle yüreğime yıldırım gibi düştüler, hayallerimi; O fantastik albüm tasarımları, screenshotları wallpaperları "Demons & Wizards" gibi çalışmalarla her zaman süslediler...

Başarıları; içerdikleri fantastik, senfonik pek çok melodi ile geldi. Müzikalite değeri olarak inanılmaz derecede kıymetli diyebileceğim, tarzlarında tam bir devrim olan ve seven sevmeyen herkesin birkaç kere dinlemesi gereken şarkıları ve tanımaları gereken kişilikleri var...

 Sanatçının kişiliği eserine yansır... Burada da ne kadar zengin, bir o kadar derin bir kişiliğe sahip oldukları her saniyede, her soloda, her gitar riffinde, her drum soloda, her vokalde kendini bangır bangır haykırıyor.
 Frp oynadıkları konusunda internette bilgiler olan ve tıpkı aramızdan ayrılan çok kıymetli James "Dio" gibi onlarında fantastik tasarımlı odaları ve hayatları olduğunu bilmekteyiz.
(İlk albümlerinden başlamak üzere, tüm albümlerinde J.R.R. Tolkien ve diğer fantastik edebiyat yazarlarının etkisi görülmektedir. Bununla birlikte şarkı sözlerinde mitolojik unsurlar ve efsanelere de bolca rastlanmaktadır.)

 Umalım takipçilerine daha fazla müzik ziyafeti daha fazla onlarla büyüyen genç toplulukları ve kıymetli eserler bırakarak bu dünyada varolsunlar...
 Blind Guardian'sız hayat kör bir bekçiye benzer.
;)

NOT: 2 Nisan itibariyle beni ön saflarda görmeniz şiddetle muhtemeldir...
Burden