Gönderen Konu: Forum Kuralları  (Okunma sayısı 1730 defa)

Kharnos

  • Hancı
  • - 19 -
  • İleti: 659
Forum Kuralları
« : May 03, 2009, 20:58:17 »
Forum Kuralları

Kara Miğfer Hanı forumunu kullanırken aşağıdaki noktalara dikkat etmeniz önemle rica olunur.

1- Forumun içeriğine aykırı ya da alakasız, terbiye sınırlarını aşan, aşağılayıcı, karalayıcı, saldırgan, siyasi ya da dini içerik taşıyan mesajlar yazılmamalıdır.

2- Forumlarda düzgün ve anlaşılır bir Türkçe kullanılmalı, yazım kurallarına mümkün mertebe uyulmalıdır. Argonun gereğinden fazla kullanılması, Türkçe'nin gereksizce çarpıtılması veya yazım kurallarının bilinçli olarak ihlal edilmesi gibi durumlara müdahale edilecektir.

3- Forum içerisinde yönetimin bilgisi ve izni olmadan herhangi bir reklam yapmak yasaktır. Bu reklamlar kişinin şahsi web sitesinden herhangi bir ürünün reklamına kadar her şeyi içerebilir.

4- Telif hakları korunan eserlerin ve bu eserlere ait herhangi bir içeriğin, telif haklarına veya eser sahibinin iznine sahip olmaksızın Kara Miğfer forumlarında paylaşılması yasaktır.

5- Foruma yazılan yazılardan sadece yazan kişi sorumludur. Bir yazar tarafından kaleme alınmış bir yazının içeriği, Kara Miğfer Hanı'nın veya diğer üyelerinin görüşlerini yansıtma niteliği taşımaz.

6- Kullanıcıların kendi hesaplarını başkalarıyla birlikte ortaklaşa kullanmaları veya şifrelerini paylaşmaları tavsiye edilmez. Bu durumdan doğabilecek herhangi bir olumsuz durumdan hesap sahibi sorumlu tutulacaktır. Ayrıca, bir kullanıcı birden fazla hesaba sahip olamaz.

7- Bir kullanıcı birden fazla hesaba sahip olamaz. Böyle bir durum tespit edildiğinde müdahale edilecektir.

8- Site yöneticileri, eğer gerekli görürlerse forumlara yollanmış olan mesajları düzenleyebilir veya forumdan kaldırabilir. Bu müdahale, ilgili kullanıcı haberdar edilerek ya da haberdar edilmeksizin yapılabilir.

9- Gönderilecek iletilerin ana metni üzerinde yazı tipi, boyut ve renk değişikliği yapılamaz. Başlıklarda, alt başlıklarda, maddelerde veya dikkat çekilmek istenen kısımlarda yazı tipi, boyutu veya rengi değiştirilebilir. Aşırı büyük yazı boyutlarından, dikkat dağıtan veya okumayı zorlaştıracak renklerden uzak durulmalıdır. İleti rahatça ve gözü yormadan okunabilecek şekilde olmalıdır.

10- Kullanıcı tarafından açılacak konu başlıklarının isimleri, konunun içeriğini yansıtan bir yapıda olmalıdır. Şahsi veya site içeriğini ilgilendirmeyen konu başlıkları açılamaz.

11- Kullanıcılar imzalarına herhangi bir resim, link veya reklam yerleştiremezler.

12- Forumda kullanılacak Avatar'lar 120x120 boyutlarında olmalıdır. Kullanıcılar, site içeriği ile bağdaşan Avatar'lar kullanmak zorundadır. Forum veya Avatar kurallarını ihlal edici nitelikte Avatar'lar kullanılamaz. Bu maddenin ihlali durumunda kullanıcının seçmiş olduğu Avatar, kullanıcı haberdar edilerek (ya da haberdar edilmeksizin) siteden kaldırılır.

13- Kullanıcılardan gelecek olan şikayetler, site yöneticilerine özel mesaj yolu ile bildirilebilir. Site yönetimi şikayete neden olan durumu değerlendirip eğer gerekiyorsa müdahale edecek ve şikayet sahibine en kısa zamanda yanıt verecektir.

14- Eğer bir forum üyesi hesabının silinmesi gibi bir talepte bulunursa, forum yönetimi bu talebi görmezden gelme hakkına sahiptir. Bu konuda karar verirken bu üyenin forumda ne kadar faal olduğu göz önünde bulundurulur. Eğer üyenin hiçbir paylaşımı ve faaliyeti bulunmuyorsa hesap kapatma talebi işleme alınır.

15- Site yönetimi forum kurallarına ekleme/güncelleme yapabilir veya bir kuralı kaldırabilir. Eğer sitede istenmeyen bir durum yaşanıyorsa fakat bu duruma karşı nasıl bir yol izleneceği forum kurallarında yeterince ele alınmamışsa, site yönetimi problemi çözmek ve adaleti sağlamak adına yeni hükümler uygulayabilir.

16- Kuralları ihlal eden kullanıcılar uygun bir dille uyarılacaktır. Yapılan uyarıya rağmen kullanıcı forum kurallarını ihlal etmeye devam ediyorsa, aykırı davranışının boyutlarına göre tekrar uyarılabilir veya yeni bir uyarı almaksızın siteden süreli veya süresiz olarak uzaklaştırılabilir.

Bilginize saygı ile sunar, keyifli gezintiler dileriz.
Belirli bir noktadan sonra artık geriye dönüş yoktur. İşte bu noktaya erişmek gerekir.
Franz Kafka