Gönderen Konu: Han Sakinleri  (Okunma sayısı 3118 defa)

Kharnos

• Hancı
  • - 19 -
Han Sakinleri
« : Kas 22, 2009, 18:28:22 »
Selamlar Kara Miğfer Hanı sakinleri. Bu bölümde kendimiz ile ilgili bilgileri paylaşacak ve birbirimizi daha yakından tanıyacağız. Lütfen siteye kayıtlı olan bütün kullanıcılar aşağıdaki şablonu kullanarak bilgilerini girsin ve bu başlığı yanıtlasın.

Adı-Soyadı:
Doğum Tarihi:
Meslek: (öğrenciyseniz okulunuz ve bölümünüz)
İlgi alanları:

(Ayrıca kendinizi tanıtma amaçlı olarak eklemek istediğiniz her şey.)

NOT: Bu bölüm sadece kimlik kartlarınız içindir. Hoş geldin mesajları veya herhangi başka bir içerik derhal kaldırılacaktır.

Saygılarımla
Belirli bir noktadan sonra artık geriye dönüş yoktur. İşte bu noktaya erişmek gerekir.
Franz Kafka

Kharnos

• Hancı
  • - 19 -
Ynt: Han Tayfası
« YANITLA #1 : Kas 22, 2009, 19:36:49 »
Benden başlıyoruz.

Adı-Soyadı: İlker ESKİKÖY
Doğum Tarihi: 03.12.1985
Meslek: Turist Rehberi
İlgi alanları: Rol yapma oyunları, dijital oyunlar, müzik, edebiyat ve tabii ki Kara Miğfer Hanı.

İlk olarak bilgisayarda örneklerini gördüğüm FRP'nin masaüstü versiyonu ile tanışmam 95-96 yıllarında, GameShow adlı oyun dergisi sayesinde oldu. Türkiye'de FRP'nin yayılmasında önemli bir rolü olan Muhammed Dabiri (Nierdre)'nin yazarlığını yaptığı FRP köşesini merak ederek okumaya başlamıştım. Daha sonra bu dergiyi bu köşe sebebiyle alır oldum. Grup arkadaşlarım ve ben, 2001 yılına kadar amatörce FRP oynadık ve 2001 yılında Dungeons & Dragons evrenine giriş yaptık. O yıllardan beri oynayıp duruyoruz. Değerli arkadaşlarıma bu süreçte beni yalnız bırakmamış oldukları için teşekkür ediyorum. Hepinizin yeri apayrı. :)
Belirli bir noktadan sonra artık geriye dönüş yoktur. İşte bu noktaya erişmek gerekir.
Franz Kafka

Ryle

• Tayfa
  • - 6 -
  • Ryle`
« YANITLA #2 : Kas 22, 2009, 20:14:47 »
Adı-Soyadı: Hakan Korkmaz
Doğum Tarihi: 13.05.1993
Meslek: Öğrenciyim Dr.Nureddin ERK Perihan ERK Anadolu Lisesi - Bilişim-Webtasarım Bölümü.
İlgi alanları: Rol yapma oyunları,RPG oyunları,Fantastik Coğu Kitap,Yeni başladığım fakat gitgide alıştığım Kara Miğfer Hanı :)

İlk Kez 2005 yıllarında Nazım(zengal)'dan duydum merak ettim ve amatörce oyunlara daldım. 2005 yılından beri ilgim oldu. Hala da ilgim var :) . Nazım'a ve Nazım'a öğreten İLKER abimize cok teşekkür ediyorum :) Frp üzerindeki en büyük hedefim profesyonel bir oyuncu olup abilerimin (İlker abi, Aramil, Calahan, Antuan, Zulkhir ve Zengal) yanında oynayabilmek :)
Terazinin iki tarafında kimin durdugunun önemi yoktur, önemli olan kefeyi tutan demir.

Elwynd

• Yolcu
  • - 2 -
« YANITLA #3 : Kas 23, 2009, 12:19:27 »
Adı-Soyadı: Sezgin KARENFİL
Doğum Tarihi: 20.01.1984
Meslek: Turist Rehberi
İlgi Alanları: Sinema,fotoğraf,rol yapma oyunları(yeni yeni),arkeoloji,mitoloji,müzik,dans,yemek yapmak.

FRP ile tanışmam İlker arkadaşımla tanışmamla başlamıştır.2005 yılında üniversitenin 1.sınıfındayken İlker'in bilgisayarda oynadığı FRP ile ilgili oyunlar ve İlker'in anlatımlarıyla yavaş yavaş FRP'ye karşı bir ilgi uyanmıştır içimde.İlk rol aldığım oyun ise sevgili Serkan arkadaşımın (Calahan) DM'liği ile gerçekleşmiştir :D.Daha sonra sürekli yeni oyun için planlar yapılır fakat bu planlar gerçekleşemez taki 2009 senesine kadar.İlker arkadaşımın DM'liği ile çok zevk aldığım bir Pathfinder oyunu oynanır fakat malesef yarım kalır üniversetedeki son senemiz olmasından dolayı.
Teşekkürler İlkerim...
SK

ZulkhiR

• Ortak
  • - 7 -
« YANITLA #4 : Kas 23, 2009, 14:02:10 »
Adı-Soyadı: Yalçın ARSLAN
Doğum Tarihi: 15.06.1987
Meslek:Kuyumcu
İlgi alanları: FRP(rol yapma oyunları),sinema,futbol(FENERBAHÇE),müzik,gezmek,tarih..

FRP başlamam uzun bi zaman önceydi tarih olarak hatırlamıyorum lakin çok zevkli oyunlarla başladık ilker arkadaşımın DM'liginde şimdi ise yeni bir oyun bekliyorum benim biraz ara vermeden sonra ilk oyunum olucak sabırsızlıklar bekliyorum...!
The Professional
Doderic Cotton

CalahanRedSky

• Ortak
  • - 4 -
« YANITLA #5 : Kas 23, 2009, 16:35:55 »
Adı-Soyadı: Erhan ARSLAN
Doğum Tarihi: 23.01.1986
Meslek:   Ege Üniversitesi - Peyzaj Mimarlığı (Çok uzun bir süredir...)
İlgi alanları: FRP ve birçok rol yapma oyunu, Bilgisayar oyunları, Kitap, Müzik, Sinema, Tasarım çalışmaları, online fantastik strateji oyunları (The reincarnation)...

İlk olarak FRP hayatıma Kharnos, Aramil ve Zulkhir ile birlikte başladım. İlk birkaç sene içerisinde benim için sadece bir hobi olan FRP çok hızlı bir süre içerisinde yaşam tarzım olmaya başladı. Bu zamandan sonra okuduğum kitaplardan oynadığım oyunlara kadar herşey içerisinde RP veya fantastik öğeler taşımaya başladı -ki şu an bunların dışında herhangi birşey oynamıyorum veya okumuyorum.
"Good cleric olan Ravon El'Dar ile FRP'ye bakış açım çok fazla değişti. Bu karakterle birlikte FRP kısaltmasındaki "RP"nin ne anlama geldiğini kısmen de olsa öğrenmiş oldum ve bu bana çok farklı bir dünyanın kapılarını araladı. Oynadığım karakterlerden aldığım haz artık kişisel bir tatmine dönüştü.
Ravon El'Dar'dan sonra elime birçok karakter geçti elbette. Hepsini de elimden geldiğince oynama güdüsü içerisinde bulundum. Fakat bir gün Kharnos benim elime bir kağıt parçası sıkıştırdı. Bunun üzerinde yeni bir senaryo vuku buluyordu. Okuduğumda gerçekten heyecanlanmıştım ve Kharnos'un benim için seçtiği karakter de (bu konuda yapmış olduğu seçim için ona hayranlığımı sunuyorum) temel öğeleriyle bu kağıt parçasında bulunmaktaydı. En güzel olan şey ise oyunun başlamasına daha 3 ay vardı ve ben karakterime hazırlanabilirdim.
3 ay Kharnos ile Yol Cafe'de karakterin ince ayrıntıları tartışılarak geçirilen uzun saatlerle, aynanın karşısında çalışılan mimik ve hareketlerle ve "evil" karakter oynama psikolojisine hazırlanmayla geldi ve geçti.
Gün oyunun ilk seansıydı. Hepimiz heyecanlıydık ama benim içimde ayrı bir tını vardı. Çünkü Kharnos senaryonun büyük bir bölümünü benim karakterimin üzerine yıkmıştı ve bu sorumluluğun verdiği ağırlığı ve hazzı aynı anda tatma gayreti içerisindeydim. Gel gelelim oyuna başladık ve nasıl olduğu anlaşılmadan ilk seans bitmişti. Herkesin yüzlerinde garip bir gülümseme, bir düşüncelilik hali vardı. Belki de hayatımızda oynadığımız en iyi oyundu. Daha sonra sırayla her defasında en iyi oyunumuz diyeceğimiz oyunlarımız geldi. Herkes saatlerce kendi karakteri üzerine düşünmeye başlamıştı. Bir araya geldiğimizde tek konuşabildiğimiz senaryonun bekasıydı. O kadar kendimizi kaptırmıştık ki birgün oyunu gerçek zamanlı oynadık neredeyse. Oyunda zar atılmadı, gün geçmedi. Sadece karakterler saatlerce birbirleriyle tartıştılar ve bu oyunun sonunda aklımda olan tek şey: "Kardeşim FRP budur işte düşüncesiydi."
Bu oyunlarla birlikte D&D'ye olan isteksizliğimiz de arttı elbet. Biz RP üzerine oyunlar kasarken D&D bu konuda bizi tatmin edemiyordu. Bu ancak şu şekilde açıklanabilir. 2 seneden fazla süren bir oyun bizim bütün FRP anlayışımızı geri dönülemeyecek bir şekilde değiştirmişti... Bundan pişman olan tek bir kişi olduğunu da düşünmüyorum arkadaşlar...
Gel gelelim bana ve Calahan'a. Bir tek senaryo içinde daha bulundum bu oyundan sonra. Kendimi zorlasam da o karaktere bürünemedim ve arkadaşlarım arasında "içine Calahan kaçmış." tabirinin oluşmasına neden oldum. Dürüst olunacak olursa ben Calahan'ın etkisinden üzerinden yıllar geçmiş olsa da kurtulamadım. Bunun yanı sıra bu uzun süreli FRP seansları aramda hiç değilse geçmiş oyunların hafızamda tadını çıkarabilme mutluluğunu paylaşıyorum... :)

Benimle birlikte aynı masaya oturup bana bu onuru bahşeden ve inanılmaz derecede mutlu dakikalar yaşamamı sağlayan bütün arkadaşlarıma selam olsun! :)
Ideas never die!

Vetrinus

• Yolcu
  • - 7 -
« YANITLA #6 : Kas 23, 2009, 20:56:46 »
Adı-Soyadı: Evrim Gezdiren
Doğum Tarihi:14.10.1984
Meslek:İstanbul Bilgi Üniversitesi- Sahne ve Gösteri Sanatları Yönetimi
İlgi Alanları: Sinema, müzik, tiyatro, fotoğraf, edebiyat, sanat tarihi, mitoloji, FRP, satranç, iskambil oyunları.

2001 yılının bir kış ayında, Onur(tribal) beni aradı bir sabah;

-Tribal: Alo naber len?
-Vetrinus: İİ len sen napıon?
-T: Oğlum biz bugun okulu kırıyoruz, Çağrı'ya gidicez, İlker var bizim DM, FRP oynatıcak bize.
-V:?...?
-T: Gel sende.
-V: Oğlum FRP ne?
-T: Ya hani rol yapıyosun falan, gel işte tam senlik...

İşte FRP ile ömrümün sonuna kadar devam edecek olan birlikteliğim böyle garip bir konuşmadan sonra başladı. O gün oynadığımız oyuna hiç girmeyeceğim bile :) Sonra İlker'le beraber tek oynamaya başladık. Arada denk geldiğim zaman Fadıl (Aramil) ve Serkan'ın (Calahan) oyunlarını izlerdim ve "bir gün ben de onlarla bu masada oturabilecek miyim acaba?" diye sorardım kendime. Ve "Laransis" isimli karakterle oynadığım oyun, son yalnız oyunum oldu. Sonrasında "Vetrinus" benim için çok özeldir. Başta İlker olmak üzere, tüm oyun dostlarıma sonsuz teşekkürler :)
J'alre

Aramil

• Ortak
  • - 5 -
« YANITLA #7 : Kas 23, 2009, 21:57:53 »
Adı-Soyadı: Celal Fadıl KUMRU
Doğum Tarihi: 05.04.1985
Meslek: Y. Elektrik Mühendisi
İlgi Alanları: Frp, futbol, müzik, sinema, gezi.

Frp ve Kharnos(İlker) arkadaşımla ilkokul birinci sınıfta tanıştım, ikisi de birbiriyle yaşıttırlar:) Warcraft, thunderscape, menzoberranzan.... derken bugünlere geldik ve frp oynar olduk. Oynadığım bütün oyunlar çok güzel ve unutulmazdı. Bizde unutulmaz arkadaş olduk zaten. Kurucumuz Kharnos'a ve aynı masada frp oynayıp, DM' in bütün adamlarını beraber alaşağı ettiğimiz, beraber zafer naraları attığımız tüm dostlarıma selam olsun:) Hepinize sonsuz teşekkürler...
How shall we leave the lost road,
Time's getting short so follow me,
A leader's task so clearly,
To find a path out of the dark

Inilius Narteroth

Garion

• Ortak
  • - 2 -
« YANITLA #8 : Oca 23, 2010, 12:32:38 »
Adı-Soyadı: Emre Turhan CAN
Doğum Tarihi: 17.08.1986
Meslek: Turist rehberi
İlgi alanları: Otomotiv (tabiki herkesin bildiği gibi) Müzik, Fotoğrafçılık, FRP, Turizm...

FRP ile ilk olarak yüce "DM", çok sevdiğim dostum hatta kardeşim İlker Yiğit ESKİKÖY 8) ile üniversite yıllarında tanıştım. O gazla oynadığımız oyunu ömrüm boyunca unutmayacağım. Hele ki Ati'nin adamı hanın içinde öldürdükten sonra sürükleyip saklama fikri ile kanların ve yerdeki bıçağın da aniden yok olacağını zannetmesi üzerine aklanacağımız düşüncesine kapılışını hiç ama hiç unutamam. Gerçekten canlandırdığı karakter olan bir ORK gibi düşünüşü yok muydu :D ;D :D ;D Hepimize FRP sayesinde yeni dünyalarda, yeni zamanlarda, yeni hayatlar ve serüvenler yaşamak üzere efsaneleşen FRP oyunları yaşamak ve tatmak dileğiyle...
e.t.c.

Alaine

• Yolcu
  • - 1 -
« YANITLA #9 : Şub 15, 2010, 15:59:05 »
Adı-Soyadı: Mustafa ŞİMŞEK
Doğum Tarihi: 10.03.1990
Meslek: Kişisel Asistan, Müzisyen
İlgi alanları: Müzik (her yönüyle), FRP, fotoğraf, sinema, tiyatro, müzikal, yüzme, masa tenisi, reiki, kitap.

FRP, iki yıl internette az buçuk anlayabilerek araştırdığım ve oynamak istediğim bir oyundu. İlker abi sayesinde iki yıl sonra Alaine adlı karakterimle tekli oynamaya başladık. Başlamadan önce bir yandan tereddütteydim beceremeyeceğimi düşündüğümden, fakat İlker abinin anlatış ve yönetiş biçimi ister istemez beni o kadar olayın içine aldı ki o anları yaşamaya ve gerçekten Alaine olarak oynamaya başladım. Bir de üstüne aldığım 'iyi oyuncusun' onayıyla da tutkulu bir FRP oyuncusuna dönüştüm. Eve dönmem gerekiyordu, zamanın nasıl geçtiğini anlamadan, bir günün 24 saatten daha fazla olması gerektiği gibi düşüncelerle oyunu sonlandırmak zorunda kaldık. Üstünden aylar geçti ama ben hâlâ Silah Odasında kaldım. Umarım kalabalık bir ekiple uzun soluklu, üst performanslı oyunlara da başlayabiliriz ;)

Grex

• Yolcu
  • - 4 -
Ynt: Han Sakinleri
« YANITLA #10 : Nis 13, 2010, 23:39:52 »
Adı-Soyadı: Buğra Çelik
Doğum Tarihi: 29.07.1982
Meslek: Belirsiz :)
İlgi alanları: Film seyretmek, %5-%40 arası alkollü içecek tüketmek, ayrıca istemesem de, öğrencilik..

Frp oyunlarını 2-3 yıldır oynuyorum ama henüz karakterlerin etten, kemikten oluşmuş versiyonunu ne seyretme ne oynama fırsatım oldu. Benimki anca küçük bir ekranda gecenin karanlığında Diablo'yu kovalamaktan ibaret.
!

Tribal

• Yolcu
  • - 1 -
« YANITLA #11 : Nis 14, 2010, 01:06:16 »
Adı-Soyadı: Onur Yörük
Doğum Tarihi: 13.09.1985
Meslek: Uçucu  :D
İlgi alanları: Gitar ve türevleri başta olmak üzere her türlü müzikal enstrüman (enstürman yazdım sistem beğenmedi altını çizerek düzeltti beni ) Yeni yeni merak saldığım fotoğrafçılık. Bide galiba piyasa araştırmayı seviyorum hastalık halinde ama =) ( bazen kendimi sahibinden.com da büyükbaş hayvan falan bakarken buluyorum ya da ne biliyim tropikal sürüngenler falan. Korkmaya başladım kendimden =) )

Kısaca Frp dışında herşeyle ilgileniyorum=)
Onunla da ilgilenmişliğim vardır ama artık vakit yok  ::)

Meldor

• Tayfa
  • - 6 -
  • "Asla bensiz içmesin."
« YANITLA #12 : Ara 21, 2010, 15:16:41 »
Adı-Soyadı: M.Emin TÜTER
Doğum Tarihi:20.11.1988
Meslek: Öğrenci. İstanbul Ticaret Üniversitesi- Medya ve İletişim Sistemleri
İlgi alanları: Aikido, frp

FRP ile ilgili en ufak bir bilgim yoktu ta ki Zulkhir'in "gel bir izle en azından" çağrısına kadar. Dada önceden Yüzüklerin Efendisi serisini okumuş ve izlemiştim ama dediğim gibi aralarında bir bağ olduğunu bile bilmiyordum. Kadim Prens oyununun ilk bölümünü izledim ve karar verdim. Artık hayatımda FRP adında bir şey var.
Scimitar

Alois

• Tayfa
  • - 4 -
« YANITLA #13 : Nis 12, 2011, 15:45:50 »
Adı-Soyadı:Gökhan Uçar
Doğum Tarihi:01.01.1993
Meslek: Öğrenci,Dr.Nureddin ERK Perihan ERK Anadolu Lisesi - Bilişim-Webtasarım Bölümü.
İlgi alanları:Body,Güreş,Kung-Fu...

F.R.P'yi Nazım Mert İpekten öğrendim.2005 Belki de 2004 yıllarında tanışma fırsatı yakaladım.
Oyunu gerçekten ciddiyet ile söylüyorum herkes bu oyunu yapamaz.Gerçekten isteyerek ve gönül vererek oynaması gerektiğini kişisel olarak düşünüyorum.İlk zamanlarda garip geliyordu ve inanılmaz trolleri vb. yaratıkları rahat kestikten sonra F.R.P gözümde daha güzelleişiyordu :D
Şimdi ise Profesyonel kişiler ile masada oturmak bana gurur verici.Her fırsatta F.R.P oynamayı dilerim :)

Saygılar...
DOLDUR HANCI

Oberon

• Yolcu
  • - 1 -
« YANITLA #14 : Tem 30, 2011, 10:17:54 »
Adı-Soyadı: Mustafa Karaca
Doğum Tarihi: 11.03.1981
Meslek: Plastik cerrah
İlgi alanları: FRP tabi, clean vokalli melodik metal müzik, gitar çalıp şarkı söylemek

Sanırım 1998'den bu yana FRP oynuyorum. Maceraya İzmir'de başlamıştım. 2005'ten bu yana İstanbul'da devam ediyorum. DnD ve Pathfinder sistemlerinde DM'lik yapar durumdayım ama diğer sistemleri bilmem. Role playing'den yana bir oyun anlayışım var.

accordion-centenary