Gönderen Konu: Vlad'a Not  (Okunma sayısı 3136 defa)

Kharnos

  • Hancı
  • - 19 -
  • İleti: 658
Vlad'a Not
« : Mar 05, 2020, 17:07:15 »
Vlad,

Tüm bunları nasıl öğrendin bilmiyorum ama, Blane’in bu karanlık sırları gerçekten de işimize yarayacak gibi. Büyücüye sahte bir mesaj göndererek onu sert bir dille Şahin Yuvası’na davet ettim. Blane bu mesajın Vhysmar’dan geldiğini düşünecek. Sırlarının açığa çıktığını sanacağı için, soluğu vakit kaybetmeden gözlemevinde alacaktır. Bir günlük bu deniz yolculuğu, Blane’in yeteri kadar sinirlenip de küplere binmesi için yeterli bir süre. Bildiğim bir şey varsa, o da kavgayı başlatanın Blane olacağıdır.

Neyse ne. Onlar birbirlerini yiyedursun, biz bu kargaşada bizim olanı alıp gideceğiz.
Gözlemevinin çevresindeki bölgeler bu olaydan sonra hareketlenecektir. Aramil bu olayı öğrendiğinde karşı hamlesi gecikmeyecektir. Ama onun nasıl bir hamle yapacağını kesin olarak bilmiyoruz. Bu yüzden etki alanımızı genişletmeli ve ada içerisine dağılmalıyız.

Sen gözlemevinin çevresinde olacaksın. Anroth’lu çapulcular kuzeydeki koylarda demir atarak adaya çıkacaktır. Gözlemevinde işlerini bitirince de doğruca adanın merkezine yürüyecekler. Böyle yorucu bir yolculuğun ardından hepsi Raldvin’de durmak ve tazelenmek isteyecektir. Köyden fazla uzaklaşma. Anroth’lular geldiğinde de yapman gerekeni yap.

Ben ise Aramil ve silah arkadaşlarını büyüsel takibe alacağım. Elf yalnız gelmeyecektir, ama bu kez yanında bir Blane olmayacak. Büyüsel hamlelerimi tespit edemeyecek, böylece onun neler yaptığını ve nerelere gittiğini anbean öğreneceğim.

Emin ol dostum, onları hazırlıksız yakalayacağım bir an gelecek. O an geldiğinde benimle olacaksın, ve adalara musallat olmuş olan bu illete birlikte son vereceğiz.

Yıllar önce ekmiş olduğumuz tohumlar artık meyve veriyor. Tanrımızın sesi hem sokaklarda, hem salonlarda, hem de asker nizamında yankılanıyor. Kayıp ruhlar devri artık kapanıyor. Yeni bir devir başlıyor. Gerçek bir gücün hüküm süreceği, gerçek bir güçle kutsanacağımız, seçilmişler tarafından yönetilen bir devir… Dünyanın değişme vakti artık geldi.

Calahan
Belirli bir noktadan sonra artık geriye dönüş yoktur. İşte bu noktaya erişmek gerekir.
Franz Kafka