Gönderen Konu: Doderic'in Günlüğü  (Okunma sayısı 2119 defa)

ZulkhiR

• Ortak
  • - 7 -
Doderic'in Günlüğü
« : Ağu 11, 2019, 10:30:31 »

Doderic'in Günlüğü

Siz hiç aydınlıkları karanlığa gömülürken izlediniz mi?

Siz hiç karanlığa gömülen bir şehirde yaşadınız mı?

Escova işte tam böyle bir yer. Kubbeli şehrim zalim Restahxa’nın gelişiyle beraber karanlığa gömüldü. Oysa çok güzel bir şehirdir Escova. Pazarları, hanları, malikaneleri, muazzam ötesi güzelliği ile bölgenin eşsiz şehiridir. Ticaret güzeldir. Gayrimeşru işlerin yapılacağı en güzel şehirlerden biridir. İşte ben bu eşsiz güzellikte şehirde doğdum ve büyüdüm.

Babam Jocelin, Escova Hırsızlar Loncası'nın buçukluklarından sorumludur. Yani yönetim kadrosundadır. Bunun bana bir faydası olduğunu söyleyemeyeceğim. Statüsünün bana bir yararı dokunmadı. Lâkin kendisi beni öyle bir yetiştirdi ki, bugün bildiğim her şeyi öğretti bana. Bu şehri öğretti, bence en önemlisi de bu. Yıllar boyunca bana iş verdi, ben de bu işleri yaptım. Benimle birlikte büyüyen dostum Merric'le beraber bütün işleri elimizden geldiğince kusursuz bir şekilde yaptık. El değiştirmesi gereken nice eşyayı yerlerinden alıp yeni sahiplerine verdik. Kağıt oyunlarında insanların paralarını iç ettik ve de en önemlisi, meclis yalakası bir sürü insana zarar verdik. Meclisin pis suikastçılarına suikastlar düzenledik... Yani kardeşimle beraber bir çok şey yaptık bu şehirde. Yakayı da hiç ele vermedik. Çünkü biz yaptığımız işte en iyiler arasındaydık.

Daha sonraları, Merric'le ben bir süre ayrı düştük. Ben işlerimi farklı insanlarla yapmaya başladım. Loncanın bana verdiği adamların veya Jocelin'in kurduğu ekiplerin başına geçtim. Uzun zaman sonra bir gün, Merric yüzü kireç gibi bitmiş bir hâlde yanıma geldi. Onu uzun zamandır görmediğim için çok mutlu olmuştum. Ama o hâlini görünce de çok üzülmüştüm. Hemen rahat rahat konuşabileceğimiz bir yere geçtik. O anlatmaya başladığında da neden bu hâlde olduğunu anladım.

Merric'in bir kız kardeşi vardı: Rielle. Enteresan yetenekleri olan bir kızdı. Merric'in uzun zamandır ortalıkta olmamasının sebebi Rielle'i korumaktı. Ama sonunda meclis onun yeteneklerinden bir şekilde haberdar olmuştu. Ve meclisin uşakları onu kaçırmışlardı.

Merric kardeşini geri alabilmek için iki arkadaşı ile beraber Kubbe'ye, yani Rielle'in götürüldüğü meclis binasına girmeye çalışmış ama başarılı olamamıştı. Yolun çok başlarındayken geri dönmek zorunda kalmışlardı. Merric'in hatası işte bu olmuştu. Daha en başında bana gelmeliydi. Ama yine de sorun değildi, bu konuyu öyle veya böyle çözecektik.

Konuyu Jocelin'e götürdük. O da bu sıkıntının çözülebileceğini söyledi. Lâkin Merric işin dışında kalmalıydı. Gireceğimiz yer tehlikeli bir yerdi ve Merric de duygusal birisiydi. Hata yapabilirdi. Onu tamamen işin dışında bıraktı Jocelin. Şehirden üç kişi buldu, ekip liderleri de bendim. Bu üç kişiden ikisini çok sevmesem de itiraz etme şansım olmadı. Bu işi bu kişilerle yapacaktım.

Ve başarılı bir operasyon olmuştu. Rielle'i meclisin ellerinden kaçırmayı başarmıştık. Onu sakladım. Hiçbir sorunumuz yoktu. Kubbe'nin koridorları biraz karışmıştı ama bizim operasyonumuz başarılıydı. Durumumuz da iyiydi. Meclis yana döne bu işi yapanları arıyordu. Bense keyifle olanı biteni izliyordum.

Bir süre sonra, nasıl oldu bilmiyorum ama Rielle bulundu. Bulunduğu yerde bir arbede çıktı, ve talihsiz kız bu arbedede öldürüldü. Bizi kim ele vermişti tahmin etmek zor değil. Rielle'in ölmesine çok üzüldüm. Ama Merric'i bu işten ayrı tutmamıza ve onun adının hiç geçmemesine de çok sevindim. Bizi açığa çıkaran şey Hildo ve Bardo kardeşlerdi. Bu işi onlara kimin yaptırdığını da çok iyi biliyordum. Jocelin'i koltuğundan edip yerine geçmek isteyen şahsiyeti çok iyi tanıyorum. Bu iş bittiğinde kendisi dünyanın öbür ucuna da gitmiş olsa onu bulacağım ve bunların hesabını soracağım. Onun bu işten iki kazancı oldu. Birincisi, benim başım meclisle belaya girdi ve Escova'dan kaçmak zorunda kaldım. İkincisi, Jocelin artık yalnız olacağı için onun üstüne daha rahat gidebilecekti. Lâkin, Jocelin'in on hiçbir zaman pabuç bırakmayacağını bildiğim için içim rahattı.

Tek derdim, Merric güvende olsun ve bu işi bitirip beraber geri döndüğümüzde Escova'nın altını üstüne getirelim.
The Professional
Doderic Cotton