Gönderen Konu: Mao Branca  (Okunma sayısı 1732 defa)

Kharnos

• Narrator
  • - 21 -
Mao Branca
« : Eyl 30, 2018, 13:43:22 »

Mao Branca

Restahxa’nın Meclis'i ele geçirdikten sonra artan zulmü ve öfkesi bütün Escova'yı sarmıştı. Onun karşısında durabilecek bir güç şimdilik olmasa da, çalışmalar gizli bir biçimde devam etmekteydi.

Benim tek düşüncem ise zavallı kız kardeşimi onlardan korumak ve saklamaktı. Yetenekli kardeşim Rielle... Kendine has güçleri olan küçük kız kardeşim... Lâkin onu korumayı başaramadım. Meclis peşine düşmüştü bir kere. Bir gün, Akzar pazarında kara püsküllünün birisini gördüğümde artık çok geç olduğunu anlamıştım. Evimize onun kadar hızlı ulaşamamıştım. Shaadari muhafızı annemi büyüleyip, Rielle'i de alarak gitmişti.

Hemen işe koyulmalı ve çok geçmeden onu kurtarmalı, Meclis'in ellerinden geri almalıydım. İki arkadaşımla beraber, şehrin kanalizasyon sisteminden Meclis'e giden gizli bir yol keşfettik ve kardeşimi kaçırmak için girişimlere başladık. Lâkin, arkadaşlarım çok yol alamadan vazgeçti ve geri dönmeye karar verdi. Tünellerden geri çıktık. Ne yapıp edip, başka bir bir yol bulmam gerekiyordu.

Doğruca manevi babam, akıl hocam, iş verenim ve her şeyimde bana yardımcı olan Jocelin'in yanına vardım. Hem cam dostum Doderic de bana yardım edebilirdi belki... Nitekim öyle de oldu. Doderic beni işin dışında tutup, kendi kurduğu ekiple girilmesi imkansız olan Kubbe'ye girdi. Rielle'i oradan aldı ve çıktı. Ne olduysa bundan kısa bir süre oldu.

Sanırım ekipten birisi yakalanmış ve çözülmüştü. Kara püsküllüler Doderic'in peşine düştü. Jocelin bağlantıları olan ve Escova'da sözü dinlenen bir adamdır. Zaten Doderic bu işe kalkıştığında, beni de Harton limanı üzerinden Anroth'a göndermiş, kimliğimi değiştirmemi ve Mao Branca ismiyle dolaşmamı önermişti. Yani Merric artık yoktu. Her şey geride kalmıştı. Escova'da olan olaylardan uzak durmak ve Jocelin'in vereceği bazı başka görevleri yerine getirmek için gidecektim. Jocelin'in bağlantıları sayesinde Anroth'ta kendime yer edinmeye başladım. Kendimize özgü mesajlaşma yöntemlerimizle sürekli bilgi alış-verişinde bulunduk. O da, ben de bir süre böyle devam ettik.

Sonra, bir gün, hiç beklemediğim bir haber geldi Escova'dan.

Mesajda Doderic'in kaçmış olduğu yazıyordu. Meclis onun peşindeydi, eğer onu yakalarlarsa bunun sonu ölüm olacaktı. Ama mesajda bundan çok daha kötü bir haber daha vardı.

Meclis'in uşakları Shadaari'ler tarafından kız kardeşimin yeri bulunmuş, Rielle çıkan bir arbedede öldürülmüştü.

Şimdi daha da kin doluydum. Meclis kız kardeşimin ölümüne yol açmıştı. Çok uzak olmayan bir zamanda bunun hesabını onlardan soracağıma söz verdim.

Anroth'taki işlerime devam ederken, ortalık bir gün aniden karıştı. Strium denen bir şey kaybolmuştu ve orada-burada karışıklık baş gösteriyordu. Bunu hemen Jocelin'e bildirdim. Gelen cevap enteresandı:

"Onu bul ve Meclis'in zalim başı Restahxa'yı yok etmede kullanmak için buraya getir."

Bu mesajdan sonra bunu nasıl yapacağımı düşünürken, beklenmedik bir teklif aldım. Strium'u bulmak için kurulan bir ekipte yer almam istendi. Benim için bulunmaz bir fırsattı bu. Tanımadığım üç adamla onu aramaya çıkacaktım. Onların da yardımıyla Strium'u bulup, daha sonra onları bir şekilde atlatıp Strium'la beraber Escova'ya dönmem gerekiyor.

İndirmek için linke sağ tıklayıp "Bağlantıyı Farklı Kaydet" seçeneğini kullanın.
Belirli bir noktadan sonra artık geriye dönüş yoktur. İşte bu noktaya erişmek gerekir.
Franz Kafka