Gönderen Konu: Anberath Irkları  (Okunma sayısı 2124 defa)

Kharnos

  • Hancı
  • - 19 -
  • İleti: 659
Anberath Irkları
« : Eyl 25, 2018, 16:49:12 »
Irklar

Ilossa İnsanları
-
Eski zamanların kâşifleri, maceracıları ve denizcileri olan Ilossa insanları, bugün Anberath'ın batı sahillerinde ve adalarında parıldayan üç muhteşem şehir olan Anroth, Engard ve Harton'dan gelirler. Ilossa'lılar açık fikirli, heyecanlı ve çalışkan bir halktır. Sürekli olarak yeni denizlere yelken açar ve keşfedilmemiş topraklara ayak basar, maceraların, efsanelerin ve definelerin peşinde koşarlar.

Ilossa insanları Ilossa dilini konuşur.

Jadar İnsanları
-
Anberath'ın kuzey hudutları, çetin şartlarda varlıklarını sürdürmekte olan bir insan topluluğuna en sahipliği yapar: Jadar'lar. Küçük kabilelerin oluşturduğu bu büyük mozaik, Tharnas ve Khallus bölgelerinden kuzeyin en uç noktalarına dek uzanır. Jadar'lar yaşlılar tarafından yönetilen, ılımlı ve kendi kendilerine yeten bir topluluktur. Aralarında avcılar, savaşçılar, şamanlar ve keramet sahipleri bulunur.

Jadar insanları Jadar dilini konuşur.
Demirduvar Cüceleri
-
Demirduvar Cüceleri, diyarların en eski ve birleşik ırkarından biridir. Demirduvar Dağları'nda bulunan muazzam krallıkları Glansten'da birlik ve uyum içinde yaşar, bölgedeki zorluklara tek başlarına göğüs gererler. Güçlü ve sarsılmaz bir halktır. Kendi ırklarına, toplumlarına ve geleneklerine derinden bağlıdırlar. Diyarların en muhteşem savaşçıları ve demircileri onların arasından çıkmaktadır.

Kudretli
★ ★
Kudret 2 olduğunda başlangıç güçlerinden ikisine yıldız kazanır.
Kudret 3 ve devamındaki her seviyede, diğer başlangıç güçlerine de birer yıldız kazanmaya devam eder.
Şahsiyet 2 olduğunda Yürek'e ve İrade'ye yıldız kazanır.
🖹
Demirduvar cüceleri Gladhorin dilini konuşur.
Derinocak Cüceleri
-
Gri Dağlar'ın derinliklerine oyulmuş muhteşem şehirleri Darndohr'dan gelmekte olan Derinocak cüceleri, en az o dağların kendileri kadar köklüdür. Darndohr'un aşılmaz duvarlarının ardında yaşamaya, savaşmaya, demirciliğe ve madenciliğe dair çok eski gelenekleri muhafaza etmektedirler. Derinocak cüceleri diyarlarda bulunabilecek en iyi demircileri, madencileri ve yapı ustalarını yetiştirir.

Derinocak Cüceleri Oidhorin dilini konuşur.
Elathîî Elfleri
-
Elathîî elfleri Anberath diyarlarının en köklü, en maharetli ve en nüfuzlu elf soyu olarak kabul edilirler. Uyuyan Orman'ın derinliklerindeki, dış dünyadan tamamen soyutlanmış şehirleri Vanêra, Leinath ve Neirnal'dan gelmektedirler. Kendilerini elf ırklarının en üstünü olarak kabul etmek ve başka elf soylarını hor görmek gibi bir eğilimleri vardır. Elathîî'ler ilimde, irfanda ve büyücülükte çok ilerlemiştir.

Elathîî elfleri Elathîî dilini konuşur.
Ellorîî Elfleri
-
Ellorîi elfleri, kökleri çok eskilere dayanan, dünyayla ve yaşamla iç içe olan bir elf soyudur. Batı Anberath'taki ormanların derinliklerinde bulunan ve iyi korunan iki yerleşimden, Lorina-Ine ve Askalina'dan gelmekteler. Tabiatla, toprakla, bitkilerle ve hayvanlarla uyum içinde yaşar, basit ve gösterişsiz bir hayatı tercih ederler. Bu özgür ırkın safları korucularla, avcılarla ve yaban muhafızlarıyla doludur.

Ellorîî elfleri Ellorîî dilini konuşur.
Darhiin Elfleri
-
Darhiin'ler yurtsuz, kimsesiz ve dünyanın dört bir yanına dağılmış bir elf soyudur. Eski medeniyetleri çağlar önce çöküşe geçip de en sonunda yıkıldığında birlikleri de bozulmuş, Darhiin'ler diyarlarda sürgün hayatı yaşamaya mahkum olmuşlardı. O günlerden beri yalnız başlarına veya küçük gruplar hâlinde dolaşmakta, paralı askerlik, bağımsız büyücülük, serserilik gibi işler yapmaktadırlar.

Darhiin elfleri hem kendi dilleri olan Darhiin dilini, hem de içlerinde yaşadıkları Toplumun dilini konuşur.
Yarı-elfler
-
İnsan ve elf ebeveynlerden doğan yarı-elfler, her iki ırkın da görünüşünden ve ırksal özelliklerinden parçalar taşıyan melezlerdir. Genellikle hoş görünümlü ve beceriklidirler. Buna rağmen insanlar da, elfler de onları kolayca benimseyemez. Şansı yaver giden yarı-elfler onların toplumlarında bir yer edinebilir. Şansı yaver gitmeyenler ise genellikle dışlanırlar ve kendi kaderlerine doğru yollara düşerler.

Yarı-elfler hem elf olan ebeveynlerinin geldiği Elf toplumunun, hem de insan olan ebeveynlerinin geldiği İnsan toplumunun dilini konuşabilir.
Sıcakyürekli Buçukluklar
-
Sıcakyürekli Buçukluklar diyarları gezmek, maceralara atılmak, daha büyük işler başarmak ve türlü zenginlikler elde etmek amacıyla geçmişte anayurtlarını terk etmiş buçuklukların soyundan gelirler. Neşeli, içten, eğlenmeyi seven ve yemeğe düşkün bir halktır. Günümüzde büyük çoğunluğu insan şehirlerinde yaşamakta, işçilik, meslek erbaplığı veya hırsızlık gibi yollarla geçimlerini sağlamaktadır.

Sıcakyürekli buçukluklar hem Sıcakhalk dilini, hem de içinde yaşadıkları İnsan toplumunun dilini konuşabilir.
Orman Nomları
-
Orman nomları, Anberath'ın el değmemiş ormanlarının derinliklerinde yaşayan küçük, çekingen varlıklardır. Yaşam alanlarından nadiren uzaklaşır, dış dünyada olan biten şeylerle de pek ilgilenmezler. Genellikle yabancılara görünmemeye çalışırlar, ama barışçıl ve dost canlısı oldukları bilinmektedir. Tabiatla olan güçlü ve derin bağları onlara üstün bir büyü gücü ve gizli bitkisel tarifler bahşetmiştir.

Orman nomları Feyglin dilini konuşur.
Yeraltı Nomları
-
Yeraltı nomları, dünyanın derinliklerinde yaşayan ve on parmağında on marifet olan çalışkan varlıklardır. Nüfuslarının önemli bir bölümü, diyarların güneydoğu kısmında bulunan yeraltı şehri Sumenand'da ve onun çevresinde yaşamaktadır. Gayretli, meraklı, kurnaz ve yaratıcı bireylerden oluşan bir halktır. Aralarından büyük mucitler, fen uzmanları ve büyü kullanıcıları çıkmaktadır.

Yeraltı nomları Gundlin dilini konuşur.
Belirli bir noktadan sonra artık geriye dönüş yoktur. İşte bu noktaya erişmek gerekir.
Franz Kafka

 

accordion-centenary