Gönderen Konu: Minsc  (Okunma sayısı 558 defa)

Kharnos

  • Narrator
  • - 21 -
  • İleti: 760
Minsc
« : Tem 01, 2011, 18:57:28 »


Minsc

Rashemen'li korucu Minsc iyi kalpli, cesur, deli dolu ancak aklıyla ilgili sorunlar yaşayan bir savaşçıdır. Oldukça güçlü ve kel kafasında mor bir dövme taşıyan iri yarı bir adamdır. Kahraman olma tutkusu ile maceradan maceraya sürüklenir. Görünüşü ve davranışları itibariyle aklının başında olmadığı fark edilmektedir. Minsc kendi içinde iyi kalpli ve hassas bir adamdır. Fiziksel olarak zayıf olan ve korunmak için kendisine ihtiyaç duyan herkese iyi ve nazik davranır. Halfling ırkı, çocuklar ve geldiği yerde meşhur olan cadılar da bunlara dahildir. Kötülüğe ancak kutsal bir şövalyenin katlanabileceği kadar katlanabilir. Minsc'in ayrıca romantik bir yanının olduğu ve çiçeklerden çok hoşlandığı bilinir.

Minsc zaman zaman herkesi şaşkına çevirecek fikirleri ve sezgileriyle öne çıkar, ancak bu başarısını hamsteri Boo'ya borçlu olduğunu da ekler. Boo'yu da hiçbir zaman yanından ayırmaz. Bu büyük adamın aynı zamanda bir korucu olduğu ve doğanın yolları konusunda ileri düzeyde bilgi sahibi olduğu unutulmamalıdır.

Özgeçmiş

Minsc, doğduğu yerde bulunan "Ice Dragon Berserker Lodge" grubunun kanatları altında büyütülmüş, hep onların bir üyesi olmak istemiştir, ancak bunu yapabilmesi için önce bir görevi yerine getirmesi (Dajemma) ve bu sayede erkekliğini ispatlaması gereklidir. Hem bu amacına ulaşabilmek, hem de kıç tekmeleme arzusunu tatmin edebilmek amacıyla uzak bir akraba olan Cadı Dynaheir'in koruması olmayı kabul etmiş, yolculuğu boyunca onu korumaya yemin etmiştir. Yolculukları oldukça zorlu ve tehlikeli olmuştur. Sembia'da geçirdikleri bir gece sırasında kötülüğün temsilcileri ile savaşırken kafasına çok ciddi bir darbe almış, o günden sonra da yavaş yavaş keçileri kaçırmaya başlamış ve nihayetinde zamanlı bir bombaya dönüşmüştür. Minsc'in gözünün ne zaman döneceği artık belli değildir ve cinnet hali uyarısız bir biçimde gelip gitmektedir. Dynaheir eve dönmeye hazırken, kader Minsc'in karşısına ak sakallı, sivri şapkalı ve pipo içen yaşlı bir adam olarak çıkar. Adam markette "Minyatür Dev Uzay Hamsterleri" satmaktadır. Minsc, Boo adlı hamsterin çekiminde anında kapılmış ve biriktirmiş olduğu bütün parayı Boo'yu satın almak için harcamıştır. Böylece korkunç kıç tekmeleme ikilisi doğar. Boo'nun zaman zaman Minsc'in sakinleşmesini sağladığı ve dahice fikirlere ilham kaynağı olduğu da bir gerçektir.

Cadı Dynaheir, 1369 yılında öldürülmüş ve Minsc onu korumayı başaramamıştır. Böylece Dajemma'sında başarısız olmuştur. Minsc bu olaydan derin üzüntü duymuş ve hep kendini suçlamıştır. O günden beri bu işin sorumlularını aramaktadır ve onları bulup cezalandırmaya yemin etmiştir.

Başa Dön
Belirli bir noktadan sonra artık geriye dönüş yoktur. İşte bu noktaya erişmek gerekir.
Franz Kafka