Gönderen Konu: Karakter Yaratma  (Okunma sayısı 694 defa)

Kharnos

  • Hancı
  • - 19 -
  • İleti: 658
Karakter Yaratma
« : Eyl 17, 2018, 22:30:57 »
Merhaba arkadaşlar. Karakter yaratma aşamasıyla ilgili akıllarda bir soru işaretinin kalmaması için bazı açıklamalar yapmak istiyorum.

1) Player's Handbook'ta bulunan karakter yaratma kuralları esas alınacak. Irkınızı (Race) ve sınıfınızı (Class) seçtikten sonra, Ability skorlarınız üzerinde 27 puan dağıtacaksınız. Skorların puan bedellerini ve hangi skorun zarlarınıza nasıl ayar yaptığını 13. sayfada görebilirsiniz.

2) Karakterleriniz Level 2 olacak ve 300 xp ile oyuna başlayacak.

3) Eğer aranızda Multiclass karakter oynamak isteyen olursa, 163. sayfadaki Multiclass kurallarını dikkatle takip etmeli. Multiclass karakter oynamak, Multiclass'a özel kurallar ve iki sınıfla birden haşır-neşir olma gerekliliğinden dolayı biraz daha fazla emek gerektirebilir.

4) Karakterinizin ismi, cismi, boyu, kilosu gibi bilgileri ve onun kişiliğiyle ilgili detayları belirleyin. 121. sayfada başlayan (Chapter 4) Personality & Background kısmındaki bilgileri iyi incelemelisiniz. Buradaki bilgilere göre Alignment seçiminizi yapın.

5) Aynı bölümde (Chapter 4) ilerleyerek Background seçiminizi yapın. Seçtiğiniz Background'u kitaptaki kurallara göre customize edebilirsiniz. Karakterinize iki Personality Trait, bir Ideal, bir Bond ve bir Flaw seçmelisiniz. Bunları seçtiğiniz Background'un tablolarından fikir alarak belirleyebilir veya tamamen yenilerini yazabilirsiniz.

6) Feat'ler serbest. Human olarak başlamayı düşünen (veya bir şekilde Feat alma hakkı kazanan) oyuncuların bilgisine.

7) Xanathar's Guide to Everything adlı kitapta bulunan ek karakter opsiyonlarından dilediğinizce faydalanabilirsiniz.

Edit: Eğer yardımıma ihtiyaç duyarsanız, bir araya geldiğimizde karakter yaratma konusunda her türlü yardımcı olurum.
Belirli bir noktadan sonra artık geriye dönüş yoktur. İşte bu noktaya erişmek gerekir.
Franz Kafka

 

accordion-centenary