Gönderen Konu: Calahan Redsky  (Okunma sayısı 845 defa)

Kharnos

  • Hancı
  • - 19 -
  • İleti: 658
Calahan Redsky
« : Haz 21, 2011, 23:54:02 »
Click to see the original size.

Calahan Redsky

Batı topraklarında tanrısı Hextor'un memnuniyeti için yaptığı korkunç işler sebebiyle şöhreti Anberath'ın büyük bir bölümüne çabucak yayılmış olan Hextor yüce ruhbanı ve savaş generalidir.

Calahan kendisini ve hayatını tanrısı Hextor'a bütünüyle adamış bir adamdır. Hextor onun yaşam, ilham ve tatmin kaynağıdır. Nefes almaya devam etmesini sağlayan en büyük güçtür. Calahan'ın dünya üzerindeki tek ve en büyük amacı, Hextor tapınağı ve cemaatinin dünya üzerindeki konumunu yüceltmek ve bu yolda engel teşkil eden herkesi ve her şeyi ortadan kaldırmaktır. Calahan her gün bu ideali ile yanıp tutuşur. Hayatında kendisini meşgul edebilecek başka hiç bir şey yoktur. Konuşarak, aldatarak veya kan dökerek Hextor'un yolunu açar, ona köleler, askerler, müritler ve geçici müttefikler kazandırır. Calahan bu yoldaki azmi, sadakati ve başarısı ile tanrısının gözünde yükselmiş ve sadece yüce ruhbanların sahip olabileceği bir takım ilahi güçlerin sahibi olmuştur.

Calahan, tanrısının ve cemaatinin menfaatleri söz konusu olduğunda dünyanın en bencil, en duygusuz veya en acımasız adamı olabilir. Kendi tapınağına düşman olan veya tehdit oluşturan herkesin korkulu rüyası olmuştur. Anberath'ın batı kıyılarında ve adalarında son on yıl içerisinde öldürülmüş olan pek çok kişinin celladı olduğu öne sürülür. Bunların arasında çok sayıda Heironeous tapınağı ruhbanı ve şövalyesi de vardır. 1485 yılında Etheron Adası'ndaki dağlarda yaşanan bir katliamda adı geçince yediden yetmişe herkesin yüreğine korku salmıştır. Bu olaydan bir ay sonra, adanın başkenti Anroth'ta bulunan Kara Miğfer Hanı'nda bir ihbar üzerine altı şehir askeri tarafından köşeye kıstırılmış ancak teslim olmamıştır. Altı kıdemli askere karşı tek başına girdiği çarpışmada askerlerden beş tanesini öldürmüş, ellerinden kurtulmayı başarınca da kayıplara karışmıştır. Şehirde yaşanan bu olay halkın yüreğindeki korkuyu iyice körüklemiştir.

Calahan'ın nasıl biri olduğuna dair bilinen şeylerin çoğu halk arasında dolaşan dedikodulardan ibarettir. Çünkü onu tanıma fırsatı bulanların büyük bir bölümü ölmüş, onu tanıyıp hayatta kalanlar da ondan bahsetmemeyi tercih etmiştir. Zincirli topuzu ustalıkla kullandığı ve yakın dövüşte bir silah ustasına denk olduğu söylenir. Anroth olayında da bunu ispatlamıştır. Ancak Calahan'ı bu kadar tehlikeli yapan şey ilahi güçleri veya silah ustalığı değil, zekâsı ve engin hayat tecrübesidir. Calahan bir strateji ustasıdır. İmkânsızı düşünür, dahice planlar yapar, her zaman hedefine ulaşır ve çoğu zaman kimse bunun farkına varmaz.

Calahan'ın geçmişi tamamen bir sırdır. Geldiği yer ile ilgili bilinenler üç beş cümleden ibarettir. Anberath'ın batı kıyılarında bir yerlerde bulunan bir çiftlik evinde doğduğu ve dört yaşına kadar burada yaşadığı bilinir. Babasının zulmünden dolayı evden kaçtığı kayıtlara geçmiştir. Bu olaydan yaklaşık yirmi yıl sonra Etheron Adası'nın başkenti Anroth'ta ortaya çıkmış ve faaliyetlerini uzun yıllar boyunca orada sürdürmüştür.

Calahan Redsky en son 1486 yılında Anroth kenti yakınlarında görülmüştür. O günden beri kendisini gören olmamış, hiç bir haber alınamamıştır. Buna rağmen halâ hayatta olduğu ve batı topraklarında faaliyetlerini sürdürdüğü sanılmakta, şu anda aşağı yukarı kırk yaşlarında olduğu tahmin edilmektedir.

Başa Dön
Belirli bir noktadan sonra artık geriye dönüş yoktur. İşte bu noktaya erişmek gerekir.
Franz Kafka

 

accordion-centenary