Gönderen Konu: Genel Sohbet  (Okunma sayısı 37969 defa)

CalahanRedSky

• Ortak
  • - 4 -
Ynt: Genel Sohbet
« YANITLA #20 : Kas 16, 2009, 23:16:28 »
Kara Miğfer'in yapılmış olduğu materyali öğrenebilir miyim? Miğfer siyaha boyandığı için mi siyah rengini almış; yoksa gerçekten siyah bir metalden mi yapılmış? Eğer boyanmışsa çok çakma hissi uyandırır. :)
Ideas never die!

Kharnos

• Hancı
  • - 19 -
« YANITLA #21 : Kas 20, 2009, 00:20:03 »
Kara Miğfer'i hayal ederken gözümün önünde gösterişsiz, basit ve eski bir miğfer modeli oldu hep. Adamant gibi özel bir materyal değil, çelikten yapılmış bir miğfer. Gösterişsiz olmasına rağmen başka miğferlerle yan yana koyduğunda antikalığın getirdiği karizmayla dikkati çekiyor. Yine de eğer bu miğferin büyülü olduğunu bilmeseydin, gidip başka bir miğfer seçerdin. Miğferin nereden geldiği ve büyü gücünün kaynağının ne olduğu bilinmiyor, ama çok güçlü bir büyü haresine sahip.

Miğferin en orjinal özelliği, senden bir önceki kullanıcısının yeteneklerinin ve erdemlerinin bir kısmını sana kazandırması. Buna rağmen zaaflarından bir kısmını da katıyor. Miğferin sana ne katacağı (veya senden ne götüreceği), bir önceki kullanıcının o miğferi taşırken neler yaptığına bağlı.   
Belirli bir noktadan sonra artık geriye dönüş yoktur. İşte bu noktaya erişmek gerekir.
Franz Kafka

Vetrinus

• Yolcu
  • - 7 -
« YANITLA #22 : Kas 20, 2009, 17:11:05 »
O Miğfer bana ait :)
J'alre

Kharnos

• Hancı
  • - 19 -
« YANITLA #23 : Kas 20, 2009, 23:49:27 »
KAYIP ARANIYOR

Kullanıcı adı: Garion
Son aktif olma zamanı: 180 gün önce

Değerli arkadaşımız Garion (Emre Turhan Can), Kara Miğfer Hanı kurulduktan kısa bir süre sonra üye olup giriş yapmış, bir daha da ortalıkta görünmemiştir.

Ben bu arkadaşa bir onur ödülü verelim diyorum. Hanın ortasına heykelini dikebiliriz, onu Kara Miğfer Hanı logosuna koyabiliriz veya hanın tavanına kulaklarından asması için onu Calahan'a verebiliriz. Belki de ona "Shadow" ünvanı vermeliyiz. Sonuçta adam bir Rogue. Belki sürekli geliyor ve biz göremiyoruz.

Siz ne dersiniz?
Belirli bir noktadan sonra artık geriye dönüş yoktur. İşte bu noktaya erişmek gerekir.
Franz Kafka

Elwynd

• Yolcu
  • - 2 -
« YANITLA #24 : Kas 21, 2009, 13:07:03 »
Garion arkadaşımızın yakın diyarlarda olacağı bilgisi elime ulaşmıştır duyurulur. :)

Bana sorarsanız onu Calahan'a verelim.:)
SK

Garion

• Ortak
  • - 2 -
« YANITLA #25 : Kas 22, 2009, 16:50:47 »
Calahan'ın beni ortamdaki diğer nesnelerden ayırt edebilmesi için önce gözlerinin önündeki şuursuz öfke perdesinin kalkması gerekiyor ki beni görüp, göremiyorsa da hissedip kulaklarımdan tavana assın. Yeni açılan hanın uğraşılarıyla meşgulken beni gözden kaçırmış olabilirsiniz ama oralarda bir yerlerdeydim zaman zaman; ya da hiçbir zaman. Herkese selam!
e.t.c.

Vetrinus

• Yolcu
  • - 7 -
« YANITLA #26 : Kas 22, 2009, 23:12:19 »
Sana da selam Garion, hoş geldin hanımıza.
J'alre

Kharnos

• Hancı
  • - 19 -
« YANITLA #27 : Kas 22, 2009, 23:28:18 »
Forumda moderatörlük yapacak kişiler arıyorum var mı ilgilenen?   
Franz Kafka

Ryle

• Tayfa
  • - 6 -
  • Ryle`
« YANITLA #28 : Kas 22, 2009, 23:53:56 »
Bazı forum sitelerinde moderatörlük yaptım, ama şimdi okul var. Bir de Moderatör olacak kadar iyi değilim Frp bilgisi olsun ve yaş olarak da düşüğüm. İsterdim ama bence başka gönüllüler çıksın :)

Terazinin iki tarafında kimin durdugunun önemi yoktur, önemli olan kefeyi tutan demir.

Kharnos

• Hancı
  • - 19 -
« YANITLA #29 : Kas 23, 2009, 00:17:28 »
Sağolasın Ryle. Moderatör olacak kişide sadece forum tabanına dair teknik bilgi değil, FRP konusunda da geniş bilgi aramak gerekir (en azından böyle bir forumda). Ben bazen işlerim gereği hana hiç bakamıyorum (baksam da ilgilenemiyorum). Bir hafta, hatta bir ay bakamadığım oluyor. Böyle bir durumda bu siteyi tamamen kontrolü altına alabilecek, sık sık aktif olabilecek, forum kurallarının eksiksiz yürütülmesini sağlayacak ve insanları bilgilendirmeye devam edebilecek kişilere ihtiyacım var. Durum böyle olduğu için, senin de söylediğin gibi handa bulunan daha tecrübeli arkadaşları düşünüyorum ilk etapta. Şahsi algılama sakın  ;)

Kara Miğfer'de vakit geçirmeye ve ortama ısınmaya devam et. Türkiye'de bulabileceğin en elit oyuncu kadrolarından birisi yer alıyor burada. FRP hakkında bilgi edinmeyi dert etme sen :)

Saygılarımla

Franz Kafka

Ryle

• Tayfa
  • - 6 -
  • Ryle`
« YANITLA #30 : Kas 23, 2009, 00:21:34 »
Şahsi almıyorum kendim de kabul ediyorum merdivenlerin başındayız daha :) ama yukarı baktığımda sizi görüyorum :)
Terazinin iki tarafında kimin durdugunun önemi yoktur, önemli olan kefeyi tutan demir.

CalahanRedSky

• Ortak
  • - 4 -
« YANITLA #31 : Kas 23, 2009, 01:11:00 »
Mütevazilik bir insanda saygı duyulacak en önemli erdemlerden biridir ama kendini diğerlerinin karşısında küçük görmek ancak bir hata olarak karşılanabilir kardeşim. Bu ince çizgiye dikkat etmeni ve kendine saygı duymanı dilerim. Çünkü biz sana saygı duyuyoruz!
Ideas never die!

CalahanRedSky

• Ortak
  • - 4 -
« YANITLA #32 : Kas 23, 2009, 01:17:56 »
Calahan'ın beni ortamdaki diğer nesnelerden ayırt edebilmesi için önce gözlerinin önündeki şuursuz öfke perdesinin kalkması gerekiyor ki beni görüp, göremiyorsa da hissedip kulaklarımdan tavana assın. Yeni açılan hanın uğraşılarıyla meşgulken beni gözden kaçırmış olabilirsiniz ama oralarda bir yerlerdeydim zaman zaman; ya da hiçbir zaman. Herkese selam!

Calahan duyduğu sözlerle şaşırmış ve öfkelenmiş olsa da bunu hiç belli etmedi. Karşısındaki kişinin kim olduğunu duymuştu ama buralarda pek görülmezdi bu adam. Söylentilere göre Vlad kadar yetenekli olduğunu varsayabilirdi. Her zaman için elinin altında kullanabileceği bir koz olarak tutmakta fayda vardı bu adamı.
Aklından geçenler bunlardı; söyledikleri ise:

"Eğer tavana asılacak kadar değerli olduğunu düşünseydim, inan ki bunu yapmış olurdum. Benim etraftaki haşerelerle uğraşmaları için tuttuğum adamlarım var." oldu.

Ideas never die!

Kharnos

• Hancı
  • - 19 -
« YANITLA #33 : Kas 23, 2009, 01:20:33 »
Calahan duyduğu sözlerle şaşırmış ve öfkelenmiş olsa da bunu hiç belli etmedi. Karşısındaki kişinin kim olduğunu duymuştu ama buralarda pek görülmezdi bu adam. Söylentilere göre Vlad kadar yetenekli olduğunu varsayabilirdi.

NOT:
Vlad = Level 13 Rogue
Garion = Level 2 Rogue

Calahan'dan görülmemiş üstünlükte bir RP... :)
Franz Kafka

CalahanRedSky

• Ortak
  • - 4 -
« YANITLA #34 : Kas 23, 2009, 01:22:38 »
Artık level kavramı yok kardeşim. Sadece metin bazlı bir durumda ilerliyoruz ama ben hiç değilse birkaç level almıştır diye düşünmüştüm. :)

Ayrıca Garion ismi çok fena çalıntı.
Ideas never die!

Kharnos

• Hancı
  • - 19 -
« YANITLA #35 : Kas 23, 2009, 01:26:20 »
Sen bana bakma ben sana takılıyorum sadece :) (bu arada Garion level 3 de olabilir şimdi tam hatırlayamadım). Şöyle bir cevabım olacak sana:

"DM orjinal olmak zorunda değildir. Onun işi sadece masadakileri eğlendirmek ve onlara hoş anılar yaşatmaktır. Bu yüzden filmlerden, oyunlardan ve başka kaynaklardan beğendiğiniz bir şey olursa çalmaktan çekinmeyin" :)

Dungeons & Dragons 4th Edition, Dungeon Master's Guide
Franz Kafka

CalahanRedSky

• Ortak
  • - 4 -
« YANITLA #36 : Kas 23, 2009, 01:29:01 »
That's why we don't like D&D 4th edition
Ideas never die!

Kharnos

• Hancı
  • - 19 -
« YANITLA #37 : Kas 23, 2009, 01:30:03 »
Olsun, yine de bir fikirdi :)
Franz Kafka

CalahanRedSky

• Ortak
  • - 4 -
« YANITLA #38 : Kas 23, 2009, 01:44:20 »
Gereksiz bir fikirdi. :)
Ideas never die!

ZulkhiR

• Ortak
  • - 7 -
« YANITLA #39 : Kas 23, 2009, 01:51:30 »
İlkercim moderatörlük için online olma bakımından bir sıkıntım yok, bu konuda benden iyisini bulamazsın burada  ;D ;D lakin FRP bilgisi konusunda sıkıntım oldugu için ben de gönüllü olmuyorum sen bu işi Serkan'a ver bence  ;)
The Professional
Doderic Cotton