Gönderen Konu: Genel Sohbet  (Okunma sayısı 37975 defa)

Meldor

• Tayfa
  • - 6 -
  • "Asla bensiz içmesin."
Ynt: Genel Sohbet
« YANITLA #220 : Eki 16, 2011, 16:57:52 »
Biri içki mi dedi? Hanımıza iki dostun daha gelmesi içmek için yeterli bir sebep. Hoş geldiniz. Benim kadehimde cüce içkisi olursa daha mutlu olurum.
Scimitar

Kharnos

• Hancı
  • - 19 -
« YANITLA #221 : Eki 17, 2011, 20:15:05 »
Lunarion, aramıza hoş geldin. Aramıza yeni katılan kadim büyücü Tayro ve ismi kulaktan kulağa fısıldanan  maceracı Lunarion'un şerefine, geçtiğimiz yüzyıldan beri hanımızın mahzenlerinde bekleyen özel bir şişeyi kendi ellerimle getireceğim. Sohbete ve eğlenceye herkes davetlidir! Hepiniz tekrar hoş geldiniz!
Belirli bir noktadan sonra artık geriye dönüş yoktur. İşte bu noktaya erişmek gerekir.
Franz Kafka

Kharnos

• Hancı
  • - 19 -
« YANITLA #222 : Eki 25, 2011, 22:26:28 »
Selam dostlar. Askerde her geçen gün, anlatacağım yeni hikayelere biraz daha hazırlıyorum kendimi. Bir yanda Unutulmuş Diyarlar'da yazmaya devam edeceğimiz fırtınalı bir hikaye var. Kılıçlar Denizi mürettebatı, artık daha değişik renkler kazanmaya başlayacak olan nefes kesici bir macera için geri saymaya ve planlar yapmaya başlasınlar. Ve bir yanda Anberath. Ustalar meclisini bambaşka bir çılgınlık bekliyor. Sabırla pişirmekte olduğum Gölgeler Zamanı'nı, askerden geldikten sonra da hazırlamaya devam edeceğim. Yeni düzenlemeler ve birtakım değişiklikler söz konusu. İlkbahar aylarına, FRP adına bildiğiniz her şeyi alt üst edecek ve hepimiz için bir ilk olacak olan bu hikayeyle başlayacağız. Noca'lar uzak diyarlarda yol alırken başka bir maceracı grup da Anberath güneşinin altında yeni hikayeler yazacak. Bu sonuncusu henüz yeni bir gelişme, ama yakında detaylarını han içerisinden takip edebileceksiniz.

Diyarlara geri dönmeme 84 gün kaldı ve dönüşüm muhteşem olacak!

Görüşmek üzere!
Belirli bir noktadan sonra artık geriye dönüş yoktur. İşte bu noktaya erişmek gerekir.
Franz Kafka

Meldor

• Tayfa
  • - 6 -
  • "Asla bensiz içmesin."
« YANITLA #223 : Eki 26, 2011, 13:06:45 »
Galiba sağlam şeyler kaçıracağım. Özlük haklarımın elimden alınması sebebiyle DM tavsiyesi istiyorum. :P
FRP adına belli ki inanılmaz adımlar atılacak ve ben o mecliste bulunamayacağım. Şimdi üzüldüm işte.
Scimitar

Kharnos

• Hancı
  • - 19 -
« YANITLA #224 : Eki 26, 2011, 19:29:06 »
Golgeler Zamani'ni biraz daha pisirir, sonra da senin donecegin tarihe kadar demlenmeye birakiriz Meldor. Hic dert etme dostum. Oylesi daha da guzel olur. Sen oynatacagin karakteri gozune kestir ve hazirlan, yeter :)
Franz Kafka

Meldor

• Tayfa
  • - 6 -
  • "Asla bensiz içmesin."
« YANITLA #225 : Eki 27, 2011, 12:54:39 »
Sen işini çok iyi biliyorsun sevgili dostum. Bir cücenin gazla çalıştığını bilen ve iyi kullanan birisin. ;)
Scimitar

Vetrinus

• Yolcu
  • - 7 -
« YANITLA #226 : Eki 28, 2011, 14:03:10 »
Kadim dostum Kharnos;
beni epey heyecanlandırdın. Zaten içimde kapıları yumruklayan karakterler var. Çok doluyum.
Seninle ve dostlarımla diyarlarda dolaşmayı çok özledim.
Çoğu bitti, azı kaldı.
Su gibi akıp gitmesi dileğiyle.
Ve sadık yoldaşım Meldor;
hiç sıkma canını, sen git gel, kaçırdığından fazlasını sunacağız sana.
Haydi dostlar kaldırın kadehleri!
J'alre

Meldor

• Tayfa
  • - 6 -
  • "Asla bensiz içmesin."
« YANITLA #227 : Eki 28, 2011, 14:48:38 »
İşte buna içilir. :) Dostluğumuzun şerefine.
Scimitar

Alois

• Tayfa
  • - 4 -
« YANITLA #228 : Kas 06, 2011, 09:48:21 »
Bütün Karamiğfer Han Sakinleri'nin Kurban Bayramını Kutluyorum :)
DOLDUR HANCI

Vetrinus

• Yolcu
  • - 7 -
« YANITLA #229 : Kas 20, 2011, 13:00:53 »
Hancı;
doldur kadehleri!
Meldor'un doğum günü şerefine içelim.
Haydi çalısın müzik, başlasın eğlence.
J'alre

Meldor

• Tayfa
  • - 6 -
  • "Asla bensiz içmesin."
« YANITLA #230 : Kas 20, 2011, 13:58:38 »
Teşekkür ederim dostum. Bugün sınırsız eğlence ve müzik günü. Ohh içkiyi unutmuşum. :) Dolsun kadehler.
Scimitar

Vetrinus

• Yolcu
  • - 7 -
« YANITLA #231 : Kas 27, 2011, 22:26:21 »
Cleric başlığında Meldor bizlere Calahan'ın görüşlerini aktarmış,
ne güzel söylemiş. Ama keşke kendilerini de arada sırada da olsa aramızda görebilsek.
Cleric gibi Calahan'ın -ki "Calahan" kimdir?" tecrübe sahibi olduğu bir sınıf hakkında kendisinin girip de daha derinlemesine bir şeyler paylaşması, FRP adına beni çok daha mutlu ederdi.
Sevgilerimle.
J'alre

ZengalDarkskull

• Tayfa
  • - 6 -
  • Toprak, sana karışalım.
« YANITLA #232 : Ara 04, 2011, 01:58:57 »
Kharnos.. Yaşlı bilge..
Hanımızın en arka köşesinde oturup titrek bir pipo dumanı tüttüren o adam..
Her daim engin tecrübeleri ile insanlara ışık tutan.. Yaşanmışlıklarla bizleri gülümseten..
İçimizde kopan fırtınaları sığdırabildiğimiz dünyaların kapılarını bize açan..
En saklı duygularımızı, en sevdiğimiz eşyalarımızı, hayallerimizin kahramanlarına yaşayacak bir oda veren..
Aklımızda derin, pek bilge, samimi, hatırlanılası ve "özel" kalmayı başarmış adam..

Senin bugün doğum günün biliyoruz.. Ne gümbürtüler kopuyor, ne afilli partiler veriliyor belki..
 Hissedebiliyorum ki öyle olmasına da gerek yok.. Bize açtığın dünyada şuan her hanın ağzına kadar dolu olduğunu, sertçe -dank! diye tokuşturulan kupaları görebiliyorum :)
Buçuklukların şarkıları buralara taşıyor işte!
 Hanların hepsi de dolu.. Elden ele içkiler servis ediliyor.. Herkes de aynı şarkıları ortak neşeyi paylaşıyor hep bir ağızdan..
Sense köşende titrek bir pipo dumanı tüttürüyorsun gene.. Aklında yaşanmışlıkların tatlı tebessümü oluşurken geçmişten bugüne.. Masalarda seni anımsayan ve adını dilden düşürmeyen bir sürü dostun var..

Tepsilerin birinden bir içkiyi kavrayabiliyorum.. Herşey ışıl ışıl .. İnsanların samimiyeti göz dolduruyor.. Burayı iyiki inşa etmişiz diyorum.. Çünkü bir zamanlar bir Kara Miğfer?imiz olmadığını hatırlıyorum..

Oralarda soğuk dağların ardında bir garnizon askeri olduğun günlerde bile hayallerin dağları aşıp buralara uzanıyor.. Onların  burada beni  yakalamış olduğu şu anlarda varlığını duyumsuyorum..

İnsanlar doğuştan erdemlerle doğarlar..
 O erdem bahçesindeki tohumların patlayıp açılması için onlara iyi bakmak gerekecektir.. Unutulmuş bir diyarın bahçesine diktiğin bu tohumlar boy verdiler ve şimdi dimdik arkandalar.. Bütün bu sessizliğin içinde, soğuk dağların derinliklerinde, gecenin kalbinde seninle aynı duayı eden bir güruh rahibin, seninle aynı yemini eden inançlı şövalyelerin, aynı çığlıkları atan barbarların, aynı yolu gözleyen korucuların, aynı sesi dinleyen düzenbazların, aynı şarkıyı söyleyen bardların olduğunu sakın unutma..
 Sessizliğine aynı sükutla eşlik eden, yaklaşmış olan vuslata ermeyi bekleyen şafağın lordlarından sana selam olsun.. 

Kıymetli Dostuma..
Burden

Kharnos

• Hancı
  • - 19 -
« YANITLA #233 : Ara 04, 2011, 23:48:58 »
Zengal, efsanevi korucu, yaşlı kurt, kadim dost...

Hayallerin, hikâyelerin, renklerin ve zevklerin hiç olmadığı soğuk bir dağın zirvesinde, Kara Miğfer Hanı'nın sıcaklığını özlüyorum. Benimle aynı içkiyi ve aynı sohbeti paylaşan, hikâyelerimı dinleyen, dinlerken de kendi öykülerini anlatarak beni heyecanlandıran değerli dostlarımı... Yerin katmanlarca altında yolumuzu bulmaya çalışırken de, bulutların üzerinde diyarları seyrediyorken de beni yalnız bırakmayan değerli dostlarımı...

Ne mutlu sana ki, iyi bir sohbete en çok ihtiyaç duyacağım bir anda beni bu dağın zirvesinden alarak hanımızın sıcak ve rengarenk salonuna uçurdun. Orta masalarda iştahla yemeklerini yemekte olan gürültücü barbarları, aydınlık bir köşede talihlerini bekleyen cesur savaşçıları, mum ışığının loş perdesinin ardına saklanmış üçkağıtçıları, yavaş yavaş piposunu içerken derin bakışlarla masaları süzen cüppeli ihtiyarları, hem sahnede hem de masaların arasında gezerek müziklerle ve türlü oyunlarla müdavimlerin neşesine neşe katan ozanları, bunların hiçbiriyle ilgilenmiyormuş gibi görünen ruhbanları ve ermişleri, son olarak da bu hanın her daim hazır ve ayakta durmasını sağlayan kadim dostlarımı ne de çok õzlemişim. Ne mutlu bana ki, ismimin hoşça anılıyor olduğu bu eğlenceli ve anlamlı geceyi görebilme mutluluğuna eriştim. Sayende dostum... Ne mutlu bize ki, bu hikâyede yan yana yürüyoruz. Ve eminim ki henüz yolun başındayız. Birlikte göreceğimiz sayısız diyar, fersahlarca toprak var.

Hikâyelerin daha da olgunlaşacağı, dostlukların daha da güçleneceği, anıların daha da unutulmaz olacağı bir yolculuk var önümüzde. Eski ve özlenen dostların yeniden aramıza katılacağı, yeni dostların da bizlere yeni ufuklar açacağı unutulmayacak bir yolculuk. Ben Kara Miğfer Hanı'na geri döndüğümde eşyalarınız da hazır olsun. Sizleri alacağım ve hep birlikte daha önce bir hiçbir gitmediğimiz bir yere gideceğiz.

Bana sunmuş olduğun bu anlamlı hediye, handaki bu keyifIi gezinti sona erdiğinde o uzaktaki dağın zirvesine geri dönecek olsam da, kadehimi oradan sana kaldıracağım kıymetli dostum Zengal. Bana, daha önce hissetmediğim türden bir mutluluk ve coşku yaşattın. Dileğim, sevgine ve dostluğuna layık olabilmek, küçük büyük hikâyelerle de hayatına biraz olsun renk katabilmek. İşte tam da bu yüzden günleri sayıyor, ay ve yıldızlarla da hiç görüşmüyorum.

İyi ki doğmuşum diyorum, çünkü senin gibi bir dostum var.

Teşekkürler!
Franz Kafka

Kharnos

• Hancı
  • - 19 -
« YANITLA #234 : Ara 11, 2011, 23:31:49 »
Yarın birliklerine teslim olacak olan değerli dostlarım Meldor, Grex, Elwynd ve Joshua Brolin'e rahat bir askerlik ve hayırlı tezkereler dilerim. Han tayfası yolunuzu gözleyecek. Kadehlerimizi tekrar tokuşturacağımız gün gelene kadar, sağlıcakla kalın. 
Franz Kafka

Aramil

• Ortak
  • - 5 -
« YANITLA #235 : Oca 11, 2012, 21:40:19 »
Dostlarım,

Hanımızın tek ve asıl sahibi yüce Kharnos yakın zamanda aramızda olucak. Masaları donatın, bardakları doldurun ve meşaleleri yakın. Eşsiz hikayeleriyle bizleri büyülemeye ve uzak diyarlara götürmeye geliyor. Gelin dışarı çıkıp, yolunu gözleyelim. Şafak sökmeye başlıyor. Şimdiden hoşgeldin kadim dostum...
How shall we leave the lost road,
Time's getting short so follow me,
A leader's task so clearly,
To find a path out of the dark

Inilius Narteroth

Kharnos

• Hancı
  • - 19 -
« YANITLA #236 : Oca 12, 2012, 23:36:27 »
Eksik olma kadim dostum Aramil. Araniza dönmek için can atıyorum. Heyecanlı ve göz kamaştırıcı bir yolculuk var önümüzde. Büyülü bir yolculuk...
Franz Kafka

Kharnos

• Hancı
  • - 19 -
« YANITLA #237 : Oca 17, 2012, 22:32:32 »
Saygıdeğer han müdavimleri, sevgili dostlarım,

Garnizondaki görevlerim nihayet sona erdi ve artık evime döndüm. Bugün itibariyle Kara Miğfer Hanı'na dönmüş bulunmaktayım. Artık beni her daim burada bulabilirsiniz. Hem FRP, hem dünyamız Anberath, hem de Kara Miğfer Hanı ile ilgili çalışmalarım kaldığı yerden devam edecek. Hasret gidereceğimiz günleri de iple çekmekteyim.

Yokluğumda sitenin Admin'liğini üstlenmiş ve güvenlik kontrollerini eksiksiz yerine getirmiş olan Vetrinus, Aramil ve Garion'a sonsuz teşekkürler. Bu arkadaşlarım şu an itibariyle moderatörlük görevlerine geri dönmüş bulunmaktadır.

Dönüşüm hepimiz için güzel bir başlangıç olsun.

Görüşmek dileğiyle!
Franz Kafka

Vetrinus

• Yolcu
  • - 7 -
« YANITLA #238 : Oca 21, 2012, 18:24:46 »
Tekrar hoş geldin kardeşim,
bir daha ayrılmamak dileğiyle. Bugün tüm kadehlerimi şerefine kaldıracağım.
J'alre

Meldor

• Tayfa
  • - 6 -
  • "Asla bensiz içmesin."
« YANITLA #239 : Oca 28, 2012, 13:40:07 »
Hayırlı olsun yüce DM' im. İnşallah ben de garnizon görevimi bitirir bitirmez aranızda olacağım.
Scimitar

accordion-centenary