Gönderen Konu: Genel Sohbet  (Okunma sayısı 29233 defa)

CalahanRedSky

• Awakened
  • - 4 -
Ynt: Genel Sohbet
« Yanıtla #40 : Kas 23, 2009, 12:08:35 »
Sanırım herkes topu bir şekilde benim üzerime atıyor. Ben elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım ama benden tam bir moderatörlük verimi beklememenizi dilerim. İlker'in verdiği uğraşın çeyreğini bile veremem büyük ihtimalle. Yine de elimden geleni yaparım.
Ideas never die!

Ryle

• Loremaster
  • - 6 -
  • Ryle`
« Yanıtla #41 : Kas 23, 2009, 17:45:06 »
Mütevazilik bir insanda saygı duyulacak en önemli erdemlerden biridir ama kendini diğerlerinin karşısında küçük görmek ancak bir hata olarak karşılanabilir kardeşim. Bu ince çizgiye dikkat etmeni ve kendine saygı duymanı dilerim. Çünkü biz sana saygı duyuyoruz!
Haklısın :) o ince çizgi artık daha önemli. Bende saygı duyuyorum size karşı isteğim var öğrenmek adına :):)
Terazinin iki tarafında kimin durdugunun önemi yoktur, önemli olan kefeyi tutan demir.

Vetrinus

• Loremaster
  • - 8 -
« Yanıtla #42 : Kas 23, 2009, 20:18:52 »
Ben hayatımın büyük çoğunluğunu bilgisayar başında geçiriyorum artık ve ihtiyaç anında siteyle ilgilenebilirim İlkercim.
J'alre

Aramil

• Planewalker
  • - 5 -
« Yanıtla #43 : Kas 23, 2009, 22:10:37 »
Ryle arkadaşım hanımıza hoşgeldin. Biraz geç oldu ama pek sık online olamıyorum handa.

İlkerim sen bi moderatörlük sınavı yap istersen, mülakata falanda al. Baksana talep çok:)
How shall we leave the lost road,
Time's getting short so follow me,
A leader's task so clearly,
To find a path out of the dark

Inilius Narteroth

Ryle

• Loremaster
  • - 6 -
  • Ryle`
« Yanıtla #44 : Kas 23, 2009, 22:16:23 »
Hoşbulduk :). Bayadır bekliyorum ben zaten ha bugün ha yarın üye kaydım kabul olacak diye :) Aranızda olmak güzel. :)
Terazinin iki tarafında kimin durdugunun önemi yoktur, önemli olan kefeyi tutan demir.

CalahanRedSky

• Awakened
  • - 4 -
« Yanıtla #45 : Kas 23, 2009, 23:13:39 »
Vetrinus sen yapmaya gönüllüysen moderatörlüğe ben söylemimi geri alıyorum kardeşim. :) İlgilenebilirsen gerçekten harika olur.
Ideas never die!

Vetrinus

• Loremaster
  • - 8 -
« Yanıtla #46 : Kas 25, 2009, 14:28:43 »
Teşekkür ederim Calahan :) Söylediğim gibi ömrümün büyük bir çoğunluğu bilgisayarın başında geçiyor, elimden gelen her türlü yardımı yaparım.
J'alre

Garion

• Traveler
  • - 2 -
« Yanıtla #47 : Ara 01, 2009, 01:34:33 »
REEL HAYATTA:Herkese iyi bayramlar da; İlkercim, Calahan bir tespit yapmış. (Abi öyle bi yapışmış ki isim adama Serkan&Erhan falan da demiyorum; direk Calahan:) Garion da fena alıntı diye. İlkercim sen bana klonlanmış bir isim ile mi hitap ettin bakiyim ne zamandır. Bilsek bu sahneye başka bi solist ismiyle çıkardık, şimdi ben çakma Garion olmuş oldum o zaman:) Bu arada benim Garion level3 idi. Şaka bir yana ben bu ismi çok sevdim, varsın alıntı olsun:)

KARA MİÐFER DİYARLARINDA: Garion dinlemek istemediği adamlara kulak asmaz; o adamların cevaplarını tesadüfen başkalarından duyardı, kalabalık ortamlara da fazla sokulmazdı. Lakin bazı bilgilere sahip olma ihtiyacı duyduğunda, paraya ihtiyacı olduğunda veya susadığı zaman Kara Miğfer Hanı'nın misafirlerinden biriydi; dolayısıyla zaman zaman Calahan gibi efsane ancak seviyesiz bir karakterle aynı ortamda bulunmak zorunda kalıyordu. Calahan'ın bir çok adamı olduğundan da haberdardı ancak umrunda değildi. Garion'un nadiren tavan yapan gözü karalığı onu tüm bu belalardan uzak tutuyordu.

e.t.c.

Kharnos

• Narrator
  • - 21 -
« Yanıtla #48 : Ara 01, 2009, 01:56:00 »
İki şey söyleyeceğim. Böylelikle "o çalıntı, bu da çalıntı!" diye ortalıkta koşturan Erhan arkadaşımız biraz sakinleşir.

1- "Garion" ismini çalmadım, uydurdum ama istemeden de olsa başka bir karaktere ait bir ismin benzerini yaratmış oldum (bkz. Belgariad serisindeki Belgarion, Garion olarak da bilinir).  İsim türetirken böyle şeyler sıklıkla olur. Erhan arkadaşım bu konuda bana hak verecektir. Değil mi Erhan? :)

2- Calahan'a gelelim. Sevgili Erhan arkadaşım, gurur duyduğu ve sayesinde piyasasını genişlettiği Calahan karakterinin isminin ne kadar orjinal olduğu konusunda biraz daha bilinçlensin :)

Yorumları size bırakıyorum :)
Belirli bir noktadan sonra artık geriye dönüş yoktur. İşte bu noktaya erişmek gerekir.
Franz Kafka

Garion

• Traveler
  • - 2 -
« Yanıtla #49 : Ara 01, 2009, 13:02:04 »
Demek ki oluyormuş böyle şeyler bazen ;D
e.t.c.

CalahanRedSky

• Awakened
  • - 4 -
« Yanıtla #50 : Ara 02, 2009, 19:21:57 »
Hiç değilse herhangi bir fantastik-kurgu kitabına mal olmamıştır karakterimin ismi... Bunun yanı sıra eğer kendin bulduysan ve bu şans eseri bir kitapta yer alıyorsa saygı duyuyorum kardeşim. :)
Ideas never die!

Aramil

• Planewalker
  • - 5 -
« Yanıtla #51 : Ara 02, 2009, 21:04:08 »
Calahan sandığımızdan da geniş çaplı işler çeviriyomuş ya, şirketler zinciri varmış adamın, büyüksün Calahan!!  ;D
How shall we leave the lost road,
Time's getting short so follow me,
A leader's task so clearly,
To find a path out of the dark

Inilius Narteroth

ZulkhiR

• Planewalker
  • - 8 -
« Yanıtla #52 : Ara 04, 2009, 11:22:33 »
Bu konuda en şanslı benim, ZulkhiR. Ben daha bir yerde rastlamadım ilkerim bu ismi bulan da sensin bunu nereden buldun ya da bana özgü mü oldu bu?  ;D
The Professional
Doderic Cotton

Vetrinus

• Loremaster
  • - 8 -
« Yanıtla #53 : Ara 04, 2009, 11:27:08 »
Şu piyasa ismimle sanırım benim herhangi bir kelam etmeye hakkım yok :)
J'alre

Kharnos

• Narrator
  • - 21 -
« Yanıtla #54 : Ara 04, 2009, 23:53:40 »
Zulkhir... Bu ismin aklıma nereden, nasıl geldiğini inan ben de hatırlamıyorum ama karaktere Zulkhir ismini verirken ben de "vay beee güzel oldu lan" demiştim. Sonradan öğrendim ki...  ::)

Aramil, Antuan ve Calahan isimleri orjinal isimler değiller malesef. Zulkhir ve Zengal desem, orada da sıkıntı var. Bu yüzden isim falan kasmayacağım bundan sonra. Uydurmaya kalksam da bir yerlerden benzeri ya da aynısı çıkıyor. Zaten herkes çalıyor, ben de çalacağım. :)

İstiklal Caddesi'nde bulunan Galahan Apartmanı'nı bilir misiniz siz?
Belirli bir noktadan sonra artık geriye dönüş yoktur. İşte bu noktaya erişmek gerekir.
Franz Kafka

Kharnos

• Narrator
  • - 21 -
« Yanıtla #55 : Ara 05, 2009, 00:50:49 »
Aklıma gelmişken söyleyeyim. Yakında Kara Miğfer Hanı'nda çok eğlenceli bir uygulama başlatacağım. Adı "Hancı Rom" olacak (Rom, Kara Miğfer Hanı'nda barın arkasında duran, ama şu ana kadar forum içerisinde ihmal etmiş olduğumuz değerli hancımızdır). O çok yakında burada olacak!

Detayları birkaç gün içinde Duyurular kısmından ilan edeceğim.

Merak edin, çünkü buna değecek :)
Franz Kafka

Garion

• Traveler
  • - 2 -
« Yanıtla #56 : Ara 06, 2009, 00:11:15 »
Tabi yaaa, ben askere gidiyorum ya, uzuuun bi süre böyle güzelliklerden falan mahrum kalıcam ya. Koy yeni şeyler, eğlencelikler filan; siz takılın...  :-[
e.t.c.

Vetrinus

• Loremaster
  • - 8 -
« Yanıtla #57 : Ara 07, 2009, 06:46:19 »
Artık internet her yerde Emrem :) Gittiğin yerden de girersin :)
J'alre

Garion

• Traveler
  • - 2 -
« Yanıtla #58 : Ara 12, 2009, 01:39:31 »
Dostlarım! Kısa dönemli bir yolculuk beni beklemekte. Bir süre Kara Miğfer Hanı'na uğrayamayacağım için çok üzgünüm. Bu forumun kurulmasında fikir aşamasından bu yana, küçük de olsa görsel bir takım yardımlarla birlikte İlker'ime yardımcı olmaya çalıştım. Bu zamana kadar, bu güzel handa bulunmak benim için her zaman çok keyifli ve aydınlatıcıydı; ancak başka diyarlara doğru, askerlik görevimi yapmak için yolculuğa çıkmak zorundayım. Zorlu bir görev gibi gözükmüyor, diğer asker kardeşlerime göre şanslıyım. Harita üzerinde çok uzaklarda değilim. Hanı boş bırakmamanız, deriiin muhabbetlerle avluyu gürültüye ve kahkahaya boğmanız, çok yoğunsanız bile arada bir hemen ağzınızı ıslatmak üzere birşeyler yudumlamak için bile olsa Hana uğramanız ve bu güzel paylaşım mekanında hareketliliği devam ettirmeniz dileğiyle. Esen kalınız... İnternete girme fırsatı bulana kadar kalın sağlıcakla...
e.t.c.

Elwynd

• Loremaster
  • - 2 -
« Yanıtla #59 : Ara 12, 2009, 13:47:45 »
Uğurlar ola yolcu...
SK