NokaGame

Gönderen Konu: NokaGame  (Okunma sayısı 327 defa)

Kharnos

  • Narrator
  • - 19 -
  • İleti: 690
NokaGame
« : Ağu 21, 2017, 14:22:17 »
NokaGame, hikâye temelleri 2009 yılında atılan, 2014 yılından bu yana Kara Miğfer Hanı ekibi tarafından bir rol yapma oyunu sistemi alternatifi olarak geliştirilmeye devam eden kart oyunudur. Tasarım kadrosu İlker Yiğit Eskiköy, Anıl Sezer, Celal Fadıl Kumru, Yalçın Arslan, Erhan Arslan, Onur Tanındı ve Serter Gezdiren'den oluşur.

NokaGame'in birinci Alpha Playtest sürümü 2015 yılında yayınlandı. Test oyunu niteliğindeki Gölgeler Zamanı'nın ilk 10 oyunu bu sistemle oynanarak bitirildi.

NokaGame'in ikinci Alpha Playtest sürümü ise 2016 yılında yayınlandı. Lâkin, ilk test oyunu neticesinde sistemin henüz yeterince hazır olmadığına karar verilerek çalışmalara devam edildi.

Oyun sistemi, Gölgeler Zamanı hikâyesinin akışıyla paralel olarak geliştirilir. Sistem ve hikâye birleşerek bir bütün oluşturur. Gölgeler Zamanı oyunu devam ettikçe, NokaGame sistemi de gelişir ve şekillenir.

NokaGame'in Beta Playtest sürümü üzerinde çalışmalar devam etmekte, bu sürümün de 2018 yılında yayınlanması planlanmaktadır.
Belirli bir noktadan sonra artık geriye dönüş yoktur. İşte bu noktaya erişmek gerekir.
Franz Kafka