Gönderen Konu: Taul Muhafızları  (Okunma sayısı 872 defa)

Kharnos

  • Narrator
  • - 21 -
  • İleti: 760
Taul Muhafızları
« : Nis 20, 2016, 16:47:00 »

Taul Muhafızları

Taul çevresindeki koruluklarda, tepelerde ve dağlarda aktif olarak faaliyet gösteren bir korucular ve muhafızlar grubudur. Kasabanın hem dış tehditlere karşı güvenliğini, hem de sakinlerinin Taul çevresinde güvenli bir biçimde seyahat edebilmelerini sağlarlar. Bir baş muhafız ve yardımcıları tarafından yönetilir, ve yaklaşık olarak yüz kişiden oluşurlar.

Taul Muhafızları; Taul'dan Ibul'a, Nehirağzı'na ve Espul'a kadar uzanan yollarda gözcülük yapar, eskortluk hizmetleri verir ve kanun kaçaklarıyla mücadele ederler. Bu hizmetler loncanın birincil gelir kaynağını oluşturur. Muhafızlar aynı zamanda kasabanın batısındaki sahillerde ve kuzeyindeki dağlık kesimlerde de keşif gezileri gerçekleştirirler.

Lonca üyelerinden onbeş-yirmi kadarı "Muhafız" ünvanı taşır. Muhafızlık ünvanı, kasabanın güvenliğine yararı dokunmuş ve bu konuda çalışmaya ant içmiş olan, cesur ve yetenekli kişilere verilir. Bir muhafız, yaprak şeklindeki broşundan tanınabilir. Loncanın faaliyetleri, Taul'un korunması ve sakinlerinin güvenliği konusunda söz ve insiyatif sahibidirler.

Loncanın geriye kalan üyeleri ise "Korucu" olarak geçerler. Korucular, belirli bir ücret karşılığında sözleşmeli olarak çalışan kişilerdir. İçlerinde çiftçiler de bulunur, ödül avcıları da, paralı askerler de. Korucular; belirli görevleri ve yer hizmetlerini yerine getirir, keşif gezilerini veya savunma faaliyetlerini icra etmeye yardımcı olurlar. Bağımsız olarak çalıştıkları da görülür.

Taul Muhafızları'nın karargâhı, kasabanın batı kapısına yakın bir ambardır. Burası daha çok bir ekipman ve malzeme deposudur. Burada lonca üyeleri tarafından üretilen veya tedarik edilen harita, kamp malzemeleri, kumanya, alet-edevat, fişek veya dürbün gibi ekipmanları da içeren geniş bir envanter bulunur. Muhafız ve korucuların yanı sıra, halk sakinleri de ücretini ödemek şartıyla buradaki ekipman ve malzemelerden edinebilir. Bu da loncanın ikinci gelir kaynağını oluşturur.
Belirli bir noktadan sonra artık geriye dönüş yoktur. İşte bu noktaya erişmek gerekir.
Franz Kafka