Gönderen Konu: Metzen'in Notları  (Okunma sayısı 348 defa)

Kharnos

• Narrator
  • - 20 -
Metzen'in Notları
« : Şub 29, 2016, 12:25:15 »
Son

Başaramadım.

Tükenişim kendime yetmiyormuş gibi, başkalarına da yıkım getirmeye başladı.

Sanırım artık çabalamak nafile.

Bu dünyada geçirdiğim zamanda sahip olduğum tüm önemli şeyleri, gizli bir yere gömdüm. Kendi günlüğüm de bunlara dahil. Bundan sonra yapacağım işlerin hiçbiri bir yerlere yazılmamalı.

M... Umarım sen iyisindir. Umarım onları bulursun. Ve umarım, sen yaşarsın.

Küçük hazinemde hastalığına iyi gelecek bir-iki şey olabilir.

Drâk odara edr Ade,
atha kaarn enda eori.

Tükeniş

Bedenim zayıflıyor. Bir dalgayı daha kaldıracak gücüm yok. Geçirdiğim her krizde, sona bir adım daha yaklaşıyorum.

Beni bekleyen o sessiz karanlığı artık görüyorum.

Rûmenoth’taki zamanımın tümünü Yürüyenler’i arayarak geçirdim. Yürüyenler... Bir han köşesinde duyduğum ve peşinde yirmi senemi harcadığım boş bir hayal, harcanmış bir hayat...

Umudun boşa olanı bile bana devam etme gücü verebiliyordu. Ta ki ben, o kara rüzgârlara yenik düşmeye başlayana dek.

Keşke daha şanslı bir dönemin Noka’ları olsaydık. Sefilleşmiş olan ırkım artık ne kayıp ruhlara, ne kara rüzgârlara, ne de Estand’ın gazabına karşı durabilecek güçte.

Belki de ölüyor olmam iyi bir şeydir. Bu kaçınılmaz yıkıma şahit olmak istediğimden emin değilim.

Metzen
19.04.1290

Nehir Kenarı

Histeri atakları, kâbuslar ve kıvranışlarla dolu gecelerin ardından, ormanın girişinde gardiyan misali dikilen Nehirağzı’na ulaştım. Arkaplanda orman yeşil ve derin, ama kasaba Estand kokuyor.

Kıtanın üzerinde çemberler çizdiğine artık emin olduğum uğursuz fırtına tarafından öldürülmeden önce, Vandyr’in Palar’ına ulaşmam gerekiyor. Bu, yaşayabilmek ve iyileşebilmek için son umudum.

Burada bazı arkadaşlar da edindim. Hani hep arkadaş olmak zorunda kalacağınız, sözlerini can kulağıyla dinlemeniz gereken arkadaşlar... Daha doğrusu, onlar benimle arkadaş olmak istediler.

Estand’lılar... Onların buradaki dışkıları. Sanırım aramakta olduğumuz şey aynı. Yani, an itibariyle benim onlar için aramaya başlayacağım şey. Bana başka bir seçenek sunmuyor olmaları can sıkıcı.

Lâkin, güvendikleri kişinin Metzen olması da bir o  kadar ironik.

Metzen
27.04.1290

Noka Olmanın Acıları

Nehirağzı’ndan ayrılıp kuzey ormanlarına dalınca Estand’ın pisliğinden kurtulacağınızı sanıyorsanız, Vandyr pisliğiyle henüz tanışmamışsınız demektir.

Denâri, Vandyr’in ne kadar insafsız olabileceğinin bir tiyatrosu. Kontroller, sorgu sual ve baş muhafız dırdırı... Hele bir de noka iseniz vay halinize.

Eğer Denâri’nin kapılarından içeriye girebilirseniz, etkileyici bir şehir görürsünüz. Ama size hoş geldin demez. Bakışları soğuk, dişleri ise keskindir. Hele bir de noka iseniz, vay halinize.

Eğer bir baş muhafız sizi yol ortasında durdurup, çizmenizde bir hançerin ne aradığını sorduğunda ağlamaklı bir yanıt verebilirseniz, sizi bırakabilir.

Ama eğer bir noka iseniz, vay halinize.

Metzen
07.05.1290

Ölüm-Kalım Meselesi

Yine geliyor... Kahretsin! Çok erken...

Kaderim tarafından ihanete uğradım.

İçim, dışım, nefesim, kalemim titriyor...

Şu anda Vandyr’deyim. Saklanıyorum.

Konuşamıyorum... Kekelemeye başladım.

İnsan içine çıkamıyorum...

Beni durduran muhafız da beni bıraktığına göre, pek de iyi görünmüyor olmalıyım.
Bu benim sonum olabilir. İlk esintiler böyleyse, fırtınanın yarısına kadar bile dayanamam.

Dinlenmem gerekiyor... Eğer rüzgâr biraz daha insaflı davranabilirse, ilerlemeye devam edebileceğim.

Umarım bana zorluk çıkarmazlar. O an geldiğinde, kaybedecek bir saniyem bile olmayacak.

Metzen
16.05.1290
Belirli bir noktadan sonra artık geriye dönüş yoktur. İşte bu noktaya erişmek gerekir.
Franz Kafka

ZulkhiR

• Planewalker
  • - 8 -
Ynt: Metzen'in Notları
« Yanıtla #1 : Mar 02, 2016, 12:05:45 »
Sanırım yolumuz Denariye dönecek lakin ben oraya dönmeden önce derimki Nehirağzına dönelim ve ordaki ufak tefek işlerimizi halledelim eksiklerimizi tamamlayalım eğer elimizdeki kaynağımız yeterli gelirse At alalım üstümüzdeki fazlalıkları atıp güzelce yiyicek meşale vb gibi malzemelerimizin stoklarını yapalım bildiğimiz ve öğrendiğimiz şehirde sonra bilmediğimiz şehir Denariye doğru dönelim benim dikkatimi çeken bir noktayı sizede aktarayım ''yürüyenler'' diye bir şeyden bahsediyor bunun da ne olduğunu bir araştıralım bence.
The Professional
Doderic Cotton