Gönderen Konu: Browser Sorunları  (Okunma sayısı 2651 defa)

Kharnos

• Hancı
  • - 19 -
Browser Sorunları
« : Eyl 26, 2009, 11:01:09 »
Kara Miğfer Hanı, Internet Explorer 7 ile görüntülendiğinde bazı aksaklıklar yaşanıyor. Firefox ve Opera kullanıldığında ise herhangi bir sorun yaşanmıyor. Bu sorun kesinlikle Kara Miğfer Hanı ile alakalı değildir. IE7 tarayıcısının HTML tabanının standartların dışında olması (ve bizim dizaynımızın standart HTML tabanına göre yapılması) buna sebep oluyor. IE kullanıcısı olmadığım için daha sonraki sürümlerde aynı sorun yaşanıyor mu açıkçası bilmiyorum. Sevgili IE kullanıcıları! Bana sitenin yeni IE sürümleri altında nasıl işlediğini aktarabilirseniz sevinirim. 

Yine de Kara Miğfer Hanı'nı görüntülemek için IE dışında başka bir browser kullanmanızı öneriyorum.

Kara Miğfer Hanı'nı en iyi şekilde görüntüleyebilmek için 1024x768 veya daha yüksek bir çözünürlük tercih ediniz.

Görsellikle ilgili başka sorunlar keşfederseniz lütfen derhal bildirin.
Belirli bir noktadan sonra artık geriye dönüş yoktur. İşte bu noktaya erişmek gerekir.
Franz Kafka

Kharnos

• Hancı
  • - 19 -
Ynt: Browser Sorunları
« YANITLA #1 : Ara 08, 2010, 23:37:16 »
Vetrinus ve Zulkhir, Firefox veya Google Chrome ile siteyi açtıklarında hızlı giriş bölümüne tıklayamadıklarını bildirdiler. Bu sorunu düzeltmek için uğraşmaktayım.

Sizler de sitenin yeni halinde karşılaşacağınız hataları veya eksiklikleri lütfen buraya yazın.

Saygılarımla.
Belirli bir noktadan sonra artık geriye dönüş yoktur. İşte bu noktaya erişmek gerekir.
Franz Kafka

Elwynd

• Yolcu
  • - 2 -
« YANITLA #2 : Ara 10, 2010, 20:41:23 »
Benim nacizane bir isteğim var aslında ne kadar mümkün bilmiyorum ama!!!Ben genelde telefon aracılığı ile internete bağlanıyorum sitenin mobil uyumlu olması çok zahmetli olurmu ya da mümkünmüdür.

Teşekkür ediyorum şimdiden.

Saygılar...
SK

Ryle

• Tayfa
  • - 6 -
  • Ryle`
« YANITLA #3 : Ara 10, 2010, 21:06:22 »
Aynı hatayı bende alıyorum aşırı önemli bir şey değil ama düzelirse güzel olur :)

Teşekkürler.
Terazinin iki tarafında kimin durdugunun önemi yoktur, önemli olan kefeyi tutan demir.

Kharnos

• Hancı
  • - 19 -
« YANITLA #4 : Ara 10, 2010, 23:58:03 »
Bir web sitesi nasıl mobil uyumlu hale getirilir, ya da bu site için mümkün müdür inanın ben de bilemiyorum. Sizler için konuyu araştıracağım, lakin pek umut bağlamayın derim.

Saygılarımla
Franz Kafka

Kharnos

• Hancı
  • - 19 -
« YANITLA #5 : Ara 13, 2010, 19:11:15 »
Kara Miğfer Hanı'nın yeni sürümü Internet Explorer 7 ile görüntülendiğinde, grafiklerde ve forumun yapısında bozulmalar yaşanmaktadır. Lütfen kullandığınız web tarayıcısının güncel sürümlerini tercih ediniz.
Franz Kafka

Ryle

• Tayfa
  • - 6 -
  • Ryle`
« YANITLA #6 : Ara 15, 2010, 19:49:33 »
Bir sorun daha var sanırım. Bu sorunda browser kaynaklı galiba. Google Chrome'dan girdiğimde adres yerinde "karamigfer.com/index.php yazıyor. Üye girişimi yapıyorum. Buraya kadar bir sıkıntı yok fakat o adres satırını "www.karamigfer.com/index.php yazınca üye girişi yapılmış olarak değilde üyeliğimden çıkış yapmış yeniden girmiş gibi gösteriyor. Umarım anlatabilmişimdir.

Saygılar.
Terazinin iki tarafında kimin durdugunun önemi yoktur, önemli olan kefeyi tutan demir.

Ryle

• Tayfa
  • - 6 -
  • Ryle`
« YANITLA #7 : Ara 27, 2010, 21:49:37 »
Öncelikle Herkese Merhaba...
      Geçenlerde Google Chrome ile Karamiğfer Han'ına ve birkaç siteye daha  giriş yaptığımda "Safya bulunamıyor" yada "Sayfa Görüntülenemiyor" hatası alıyordum. Konuyu araştırdım ve biraz uğraş sonunda çözümü buldum. Sorun Web tarayıcımda değilmiş aslında. Genel bir web tarayıcısı sorunu. Sıkıntı DNS ayarları yüzünden. TTnet çoğu sitelere girişi yasakladığı için bende farklı DNS'ler kullanıp giriyordum. Çoğu kişinin aynı DNS'i kullanması sonucu, aşırı yüklenmeden sayfayı bulamıyordu. DNS sunucu adreslerini otomatik olarak al seçeneğini tıklayarak kendiliğinden almayı sağladığımda ise bu sorun ortadan kalktı. Bunu sizlerle paylaşmayı, bu sorunu yaşayanların hatalar bölümüne girip bakmadan direk bulup çözmesi için paylaştım. Umarım yararı dokunur.

*Dns değiştirme işlemi,

Windows Xp
-Başlat->Ayarlar->Denetim Masası->Ağ Bağlantıları->Yerel Ağ Bağlantısı->Özellikler->İnternet İletişim Kuralları(TCP/IP)->Özellikler->DNS Sunucu Adresini Otomatik Olarak Al  Seçeneğine tıklayarak işlemi tamamlıyoruz.

Windows 7
-Başlat->Ayarlar->Denetim Masası->Ağ ve Paylaşım Merkezi-> Bağdaştırıcı Ayarlarını değiştirin-> Yerel Ağ Bağlantısı->Özellikler->İnternet İletişim Kuralları(TCP/IP)->Özellikler->DNS Sunucu Adresini Otomatik Olarak Al  Seçeneğine tıklayarak işlemi tamamlıyoruz.

Saygılarımla.

Kharnos

• Hancı
  • - 19 -
« YANITLA #8 : Ara 27, 2010, 21:54:10 »
Yardımların için teşekkürler Ryle.
Franz Kafka

Kharnos

• Hancı
  • - 19 -
« YANITLA #9 : Ara 28, 2010, 17:36:39 »
Firefox ve Chrome kullanıcılarının foruma giriş yaparken yaşadıkları, Hızlı Giriş bölümünü kullanamama / tıklayamama sorunu çözülmüştür.

Bu tarayıcıları kullanırken başka bir problem ile karşılaşırsanız lütfen bildiriniz.

Saygılarımla
Franz Kafka

Kharnos

• Hancı
  • - 19 -
« YANITLA #10 : Oca 25, 2016, 14:53:00 »
Kara Miğfer Hanı'nı Internet Explorer ile görüntülediğimde, blokların (portal ana sayfanızı oluşturan kutucuklar) düzgün hizalanmadığını görüyorum, ama bunun nedeni hakkında hiçbir fikrim yok. IE kod tabanı ile ilgili olabilir, daha önce de böyle problemler yaşıyorduk. Kullanımı engelleyen bir durum yok, ama benim gibi hizalama hastası bir kişinin gözüne batıyor. Firefox, Opera gibi diğer tarayıcılarla deneme şansı bulup, benzer sorunlar tespit eden arkadaşlarımızın buraya yazmalarını rica edeceğim.

Not: Kara Miğfer Hanı'nı tasarlarken Chrome'u referans almaktayım.
Franz Kafka