Gölgeler Zamanı

Efraim   ◆  Gabriel   ◆  Jacob   ◆  Iraneth   ◆  Crocaide   ◆  Okho   ◆  Ulzana   ◆  Metzen   ◆  Arviden   ◆  Gedlee

Gönderen Konu: Rûme  (Okunma sayısı 950 defa)

Kharnos

  • Hancı
  • - 19 -
  • İleti: 659
Rûme
« : Oca 18, 2016, 15:14:29 »Rûme

Rûme; tıpkı tabiattaki rüzgârlar veya nehirler gibi, kaynağı dünya olan ve dünyanın çeşitli bölgelerinde, farklı yoğunluklarda mevcut olan bir enerji alanıdır. Rüzgârla yer değiştiren hava gibi yer değiştirebilir, belirli bir güzergâh üzerinde nehirler gibi akabilir ve dünyanın çeşitli alanlarında, çeşitli şekillerde hareket edebilir.

Rûme; dünyanın ruhu ve yaşam kaynağıdır. Var olan her şeyin özünü oluşturur. Her şeyin içerisinde bulunur ve kendi mevcudiyetini de var olan bu unsurlardan alır.

Rûme, terbiye edilmemiş insan duyuları tarafından algılanamaz. Buna rağmen; gerekli disiplinleri uygulayan bir insan enerji ağıyla temasını güçlendirebilir, hatta bu konuda uzmanlaşabilir.

Noka ırkı ise rûme enerji ağı ile doğuştan gelen bir bağ içerisindedir. Suda ellerini gezdiren bir insan çocuğununki kadar rahatlıkla; rûme ağına dokunabilir, onu hareketlendirebilir, ona seslenebilir ve hükmedebilir. Bu, tabiatta var olan canlı-cansız herhangi bir unsura seslenebilmek, onu dinleyebilmek ve onu yönetebilmekle eş anlamlıdır.

Rûme; ekolojik çeşitliliğin fazla olduğu yerlerde veya dünyadaki bazı kuvvetli enerji alanlarında daha fazla miktarda bulunur. Çöl gibi kurak ve verimsiz bölgelerde ise enerjinin zayıf olduğu bilinir.

Rûme; esasen bir doğal enerjiyi ve yaşam örgüsünü temsil etse de, bu enerjiyle meşgûl olan tüm disiplinlere de aynı isim verilmiştir.
Belirli bir noktadan sonra artık geriye dönüş yoktur. İşte bu noktaya erişmek gerekir.
Franz Kafka