Gönderen Konu: Duyurular  (Okunma sayısı 16684 defa)

Kharnos

• Hancı
  • - 19 -
Duyurular
« : Ağu 14, 2009, 16:19:51 »
Kara Miğfer Hanı, yapılacak olan bakım ve tadilat işlemleri sebebiyle 24 saat içerisinde kapılarını kapatacaktır. Bir haftadan 15 güne kadar değişebilecek bu süreçte şu çalışmalar yapılacaktır:

- Yeni ve daha kullanışlı bir arayüz
- Yenilenmiş grafiksel dizayn
- Yeni kategoriler ve başlıklar
- Eklenecek yeni yazılar

Bunlara ek olarak, sadece tadilat bittiğinde görebileceğiniz bir sürpriz de sizleri bekliyor olacak!

Bu çalışma süresince fikirlerinizle, tasarımlarınızla ve yazılarınızla Kara Miğfer Hanı içeriğine katkıda bulunmak istiyorsanız, lütfen benimle temasa geçin.
Belirli bir noktadan sonra artık geriye dönüş yoktur. İşte bu noktaya erişmek gerekir.
Franz Kafka

Kharnos

• Hancı
  • - 19 -
Ynt: Duyurular
« YANITLA #1 : Eyl 09, 2009, 22:06:30 »
Kara Miğfer Hanı'nın yeni sürümü, herkesin deneyebilmesi için şu andan itibaren açık tutulacaktır. Tasarım ve kodlama hala bitmemiş olduğu için bazı aksaklıkları bir süre göz ardı etmenizi isteyeceğim. Şu andan itibaren handa neler olup bittiğini canlı olarak izleyebilirsiniz.

Tadilat işlemi sürerken bazı özel durumlarda Kara Miğfer Hanı'nı kısa süreli olarak kapatmam gerekebilir.

Lütfen siteyi eskisi gibi kullanmaya devam edin ve gözünüze takılanları bu başlık altında paylaşın. Bütün işler bittiğinde Kara Miğfer Hanı'nın yeni halini buradan hep beraber duyuracağız. Ardından, kutlama için taverna bölümüne geçeceğiz!   
Belirli bir noktadan sonra artık geriye dönüş yoktur. İşte bu noktaya erişmek gerekir.
Franz Kafka

Kharnos

• Hancı
  • - 19 -
« YANITLA #2 : Eyl 29, 2009, 21:05:45 »
Kara Miğfer'in neredeyse bir ay süren tadilat süreci sona erdi. Artık siteyi eskisi gibi tam fonksiyonlu kullanabilirsiniz. Kara Miğfer'in kapıları kapalıyken içeride şunlar oldu:

1- Fazladan iki bekçi çağrılarak güvenlik önlemleri artırıldı. Artık handa arbede çıkmayacak.
2- Hanın temelleri güçlendirildi, artık daha sarsılmaz bir binamız var.
3- Yeni bir tabela ve tamamen yenilenmiş iç dekorasyonumuz dikkatinizi çekmiştir.
4- Hanın çeşitli bölümleri ve masaları yeniden düzene sokuldu.
5- Yeni bölümler ve tartışma alanları eklendi.
6- 1024 x 768 ve üzeri bütün çözünürlüklerde iyi görünen, daha kullanışlı ve okunaklı bir arayüze sahibiz artık.

Kara Miğfer Hanı, kısa süre içinde daha da zengin bir hale gelecek. Lütfen görüş ve önerilerinizi eksik etmeyin. Eğer sitede bir hata ile karşılaşırsanız veya aklınıza takılan bir şey olursa, bu başlık altından aktarabilirsiniz.

İyi eğlenceler! 
Franz Kafka

ZengalDarkskull

• Tayfa
  • - 6 -
  • Toprak, sana karışalım.
« YANITLA #3 : Eki 09, 2009, 16:15:47 »
Özellike DM'min gece geç saatlere kadar bu işlerle uğraştığını biliorum ve hepimi için içimizde ukte olarak kalan senaryoları yazıya dökmek için büyük bir fırsat bu site.. incelemeye bile vaktim olmuyor yoksa Zengal darkskull muhteşem kamuflajıyla kızılötesi gözlerinde her titreşimi yakalar.. ve rakipleri iyi bilir bu yarı orc kızdırılmaya gelmez..Yakında sizlerle olacağım bu arada yeni oyun hakkındaki durumum adına site yöneticmiz Kara Miğfer(namı diğer İlker Eskiköy) arkadaşımızdan bilgilendirme talebinde bulunuyorum başlıkları takip etmem zor olabiliyor bu konuda gösterilecek hassasiyet size iyi bir rp olarak dönecektir sağlıcakla kalın...
Burden

Kharnos

• Hancı
  • - 19 -
« YANITLA #4 : Eki 09, 2009, 16:41:55 »
Nazım teşekkür ederim :) Yeni oyun ile ilgili merak ettiğin her şeyi kısa bir süre sonra "Gölgeler Zamanı" kategorisinde bulacaksın (aynı zamanda oyunumuzun adı da bu). Elimde çok iyi bir proje var. Eğer akşamları uğrayabiliyorsan yüz yüze de konuşabiliriz.
Franz Kafka

ZengalDarkskull

• Tayfa
  • - 6 -
  • Toprak, sana karışalım.
« YANITLA #5 : Eki 13, 2009, 15:31:03 »
Rica ederim.. 15 günde bir kere cuma günleri tecelli eden bir tatilim var eve dönmek için bunu da tahmin edersin genel şeylere baksan zaman geçiveriyo ama frp den bağı kesmek yok tabiki :)  burda bulmayı ummadığım bi süpermarkette fantastik bi seri buldum kitabın adı ''Gorlan Harabereleri'' Gölgelerin efendisi serisi.. tavsiye ederim herkese bu arada bilgilendirmelerin çok makbule geçicek Dm'im :) herkese mutlu olucağı bir dünya vadeden hayallerine uzanma dileklerimle..
Burden

Kharnos

• Hancı
  • - 19 -
« YANITLA #6 : Şub 17, 2010, 01:40:20 »
Kara Miğfer Hanı'nda kullanmakta olduğumuz GIF grafikleri, daha kaliteli olan JPG'ler ile değiştirdim. Ek olarak küçük çaplı değişiklikler yapıyorum. Hanı birkaç gün boyunca grafiksel bir yenilemeden geçireceğim ve bu işlem sitenin kullanılmasına engel olmayacak. Bu süreçte gözünüze çarpan herhangi bir aksaklığı lütfen bana bildirin.
Franz Kafka

Garion

• Ortak
  • - 2 -
« YANITLA #7 : Şub 20, 2010, 11:59:27 »
Grafiksel yenilikler dikkatimi çekmiyor değil. Gayet güzel, "internet explorer"da yaşanan bir sıkıntı vardı. Sayfanın en üstünde bulunan beraber yaptığımız arka plan gözükmüyor ya da kayma yapıyordu. Sana ileticektim bu sorunu acak unutmuşum İlkercim. Sanırım fark ettin ve düzelttin. Bu hafta bir sıkıntı göremedim. Forum zaten son derece kusursuz ve her geçen gün de çok daha iyi ve kapsamlı hale geliyor. Dostum emeklerin için teşekkürler...  ;)
e.t.c.

Kharnos

• Hancı
  • - 19 -
« YANITLA #8 : Şub 20, 2010, 12:24:43 »
Emrecim öncelikle teşekkürler. Bahsettiğin problem ve benzer problemlere ilişkin olarak "Browser" başlığında bir yazı yazmıştım. Resmin kayma yapması Kara Miğfer Hanı'nın dizaynı ile ilgili bir şey değil. Kullandığın browser ve versiyonu ile ilgili. IE'nin eski sürümlerini kullanıyorsan eminim ki grafikleri hala hatalı göreceksindir. Yani bir şey düzeltmiş değilim. Forumun IE dışındaki diğer browser'larda düzgün çalışması gerekiyor. IE konusundaki problem ise çözülebilecek türden değil. IE'nin "evrensel" olan kod sistemiyle uyumsuzluğundan kaynaklanıyor. Ben Kara Miğfer Hanı'nı IE ile açmanızı tavsiye etmiyorum.

Grafiksel anlamda küçük sürprizler yapmaya devam edeceğim.
Franz Kafka

Garion

• Ortak
  • - 2 -
« YANITLA #9 : Şub 20, 2010, 14:28:54 »
"Browser" başlığındaki yazını okumuştum İlkercim. Bunun üzerine gelişen bir takım düzenlemeler olduğunu tahmin ettim çünkü bugün IE ile forumu açtığımda hiçbir problem görmedim ancak dediğin gibi şu an benim kullandığım IE yeni bir sürümmüş, dikkat etmemiştim. Bu sebebple sıkıntı yaşatmıyor olsa gerek. Biliyosun kendi bilgisayarılarımızda zaten IE kullanmıyoruz mecburen internet kafede bu şekilde bağlanmak zorunda kalıyorum. Yinde de forumun sadece IE'nin eski sürümlerinde sorun yaşatması bence son derece başarılı bir çalışma yaptığını ve SMF'yi tercih etmekle ne kadar doğru bir karar verdiğini göstermekte. Sen bi tanesin be gülüm  ;D
e.t.c.

Kharnos

• Hancı
  • - 19 -
« YANITLA #10 : Şub 20, 2010, 14:42:36 »
Sağol :) Beraber kurduğumuz bu hanı geliştirebilmek için iyi kafa patlattım. Basit, kullanışlı ve göze hitap eden bir tasarım olduğunu düşünüyorum. Gereksiz detay yok, görüntü kalabalığı yok. SMF'yi tercih ederek belki de hayatımızın en doğru kararını verdik. Kara Miğfer'in başarısında en büyük pay onun.

Hele oyun bir başlasın, sen buradaki şamatayı o zaman gör :) 
Franz Kafka

Kharnos

• Hancı
  • - 19 -
« YANITLA #11 : Ağu 25, 2010, 17:21:41 »
Kara Miğfer Hanı, mevcut tasarımı ile geçirdiği bir yıldan sonra yeniden tadilata girmiştir. Bu tadilat teknik açıdan bir ihtiyaç olup, bizi bir süreliğine "Default" forum görünümüne mecbur bırakmıştır.

Kara Miğfer Hanı, Eylül 2010'da gireceği tadilat ile birlikte sürüm yükseltecektir ve yapılacak olan eklentilerle desteklenecektir. Bunun yanı sıra, baştan aşağıya yeni (ve kalıcı) bir grafik tasarımına sahip olacaktır.

Tadilat esnasında hanın içeriği yeniden gözden geçirilecek ve düzenlenecektir. Yeni yazılar eklenecek ve bazı başlıklarda temizlikler yapılacaktır. "Arka Masa" da uzun bir aradan sonra, muhteşem bir biçimde geri dönecektir.

Kara Miğfer Hanı kapıları tadilat süresince açık olacaktır, ancak veri transferleri, kurulumlar veya önemli düzenlemeler sırasında kısa süreler için kapalı tutulacaktır.

Handaki güvenilir arkadaşınız Garion, tadilat dönemine Admin olarak eşlik edecek ve tadilat bittikten sonra da yönetim kadrosunda kalacaktır. Tadilatın en kısa sürede bitmesi için Garion ve ben gecemizi gündüzümüze katacağız. Biz Kara Miğfer Hanı'nın yeni halini sizlere sunmak için sabırsızlanıyoruz.

Bu yolda beni yalnız bırakmadığı için değerli dostum Garion'a teşekkür ederim.
Franz Kafka

Garion

• Ortak
  • - 2 -
« YANITLA #12 : Ağu 25, 2010, 19:57:26 »
Bir bahar akşamı, çayımızı demlemiş oturuyorduk. Konuşmaya başladık, İlker bir fikir attı ortaya. Konuştuk, tartıştık. "Yapamayız!" demedik, "Neden olmasın?" dedik. Heyecanla başladık düşünmeye, bir de baktık ki çıkan tatlı rüzgara kapılarak düşmüşüz bile bu yola. Evet, öncelikle bize bir mekan gerekliydi. Onu hayalimizdeki gibi donatacak, sonra da içeriye bizi yalnız bırakmayacak arkadaşlarımızı davet edecektik. Şehrin bize en uygun yerinde tam da istediğimiz gibi bir bina bulduk, şansımız yaver gitti ve kısa sürede oraya yerleştik. Heyecanla başladığımız tadilatı kısa zamanda bitirdik ve arkadaşlarımızı hanımıza davet etmeye başladık. Nitekim bizi kırmadılar ve katıldılar bize; içeride müziğin, sohbetin eksik olmadığı, şarap kadehlerinin tokuştuğu, çoğu zaman havada uçuşan kahkahaların duvarlarda yankılandığı, zaman zaman da ciddi bir görev üzerine odaklanmış fısıltıların duyulduğu derin sohbetlerle doldu taştı bu han. Evet arkadaşlar; özetle zor bir görevdi ancak imkansız değildi ve şimdi Kara Miğfer Hanı'nın kuruluşundan bu güne geride bıraktığımız bir yıldan fazla zamana bakıyorum da, ne çok şey değişti, hanımız katılımcı dostlarımız sayesinde ne kadar renklendi ve ne eşsiz bir mekan haline geldi. Buradan öncelikle bu hanın fikir babası ve yapımında en çok emek veren, hatta ve hatta çok afedersiniz ama ortaya çıkardığı inanılmaz hikayeler ve oyunlar ile J.R.R. Tolkien'e taş çıkartan( ;D) ve benim de bu mükemmel görevde yer almamı sağlayan çok sevdiğim kardeşim İlker'e ve katılımlarınızla boş hanımızı doldurarak renklendiren ve hanımızın bu hale gelmesinde asıl öneme sahip olan siz dostlarımıza çok teşekkür ediyorum. Bu yeni yapılanma sürcinde sizlerden bize yardım ve fikirlerizle eşlik etmekte şüphe duymamanızı rica ediyor, saygılarımı sunuyorum.  ;)

e.t.c.

Kharnos

• Hancı
  • - 19 -
« YANITLA #13 : Ara 06, 2010, 18:49:43 »
Selam Ahali! :) Mekanımızda yeniden birlikteyiz.

Han üzerinde yapmakta olduğumuz işleri tam olarak bitirememiş olsak da kapılarımızı açtık! :)

Öncelikle dostumuz Garion'un bundan böyle Genel Forum Moderatörü olarak devam edeceğini haber ederek başlayalım. Onunla birlikte han üzerinde çalışmaya devam edeceğiz.

Grafik işlerinin ardından hanı bekleyen yeniliklerden birisi, "Arka Masa" adlı bölümün tekrar açılacak olmasıdır. Arka Masa'da sizlerden (ve de bizlerden) gelecek olan bağımsız hikayeler ve yazılara yer verilecektir.

Dungeons & Dragons 3rd Edition, 4th Edition ve de Unutulmuş Diyarlar konusunda geniş bilgi sahibi olan Yazgan Duran, kısa bir süre sonra aramızda olacaktır.

"Noca'ların Zamanı" olarak bildiğiniz, yeni (ve daha uygun olduğunu düşündüğüm) ismiyle "Gölgeler Zamanı" adlı oyuna ait bilgileri yeniden beğeninize sunuyorum. Oyunun hikayesinde tarih ayarlamaları ve güncellemeler yapmaya devam etmekteyim.

Yürütülmekte olan "Kadim Prens" adlı oyunun yanı sıra, yeni başlamış olan Unutulmuş Diyarlar macerası ile ilgili her türlü bilgi, yakında oyun salonunda olacaktır.

Ayrıca çok yakında D&D 4th Edition, Unutulmuş Diyarlar ve World of Aden ile ilgili masalar da handaki yerini alacaklar.

Ve bütün bunlar sadece bir başlangıç olacak.

Önerileriniz olursa bizlere bildirmekten çekinmeyin. Handa tespit edeceğiniz hataları ve eksiklikleri lütfen bildirin.

Saygılarımla.
Franz Kafka

Kharnos

• Hancı
  • - 19 -
« YANITLA #14 : Ara 27, 2010, 20:05:10 »
Kara Miğfer Hanı yeniden sürüm yükseltmiştir. Grafik ve dizayn bozuklukları kısa süre içerisinde düzeltilecek ve han açık kalmaya devam edecektir. Bunların haricinde karşılaşacağınız teknik hataları lütfen "Hatalar" başlığında belirtiniz.
Franz Kafka

Kharnos

• Hancı
  • - 19 -
« YANITLA #15 : Mar 16, 2011, 20:20:11 »
Kara Miğfer Hanı, üye olmak isteyen herkesin e-posta onayı yoluyla serbestçe katılabilecekleri şekilde tüm dünyaya açılmıştır. Bunu önümüzdeki günlerde başka gelişmeler ve yeni düzenlemeler takip edecektir. Herkese faydalı olması dileklerimle.
Franz Kafka

Vetrinus

• Yolcu
  • - 7 -
« YANITLA #16 : Mar 17, 2011, 14:11:59 »
Hadi hayırlısı olsun.
J'alre

Meldor

• Tayfa
  • - 6 -
  • "Asla bensiz içmesin."
« YANITLA #17 : Mar 17, 2011, 23:53:49 »
FRP ile ilgilenen arkadaşlarımızı da hana davet edebilir miyiz?
Scimitar

Kharnos

• Hancı
  • - 19 -
« YANITLA #18 : Mar 17, 2011, 23:56:21 »
Dün itibariyle herkese açılmıştır Meldor. Dileyen herkes bu forumlarda yer alabilir. E-posta onayı yöntemiyle kayıt olunması gerekmektedir. Kullanıcılar foruma kayıt olmadan iletileri göremez ve forumdan yararlanamazlar. Bu kısıtlama henüz kaldırılmamıştır.
Franz Kafka

Meldor

• Tayfa
  • - 6 -
  • "Asla bensiz içmesin."
« YANITLA #19 : Mar 18, 2011, 00:01:27 »
Teşekkür ederim sevgili dostum. Okuldaki arkadaşlarıma bahsetmiştim böyle bir hanın varlığından. İlgilerini de çekmişti. Hana girip konaklamak onlara da iyi gelecektir. Prosedürleri anlatırım ben onlara.
Scimitar