Gönderen Konu: Antuan Nightshade  (Okunma sayısı 299 defa)

Kharnos

  • Narrator
  • - 20 -
  • İleti: 745
Antuan Nightshade
« : Nis 20, 2015, 13:19:00 »
Antuan Nightshade

Etheron Adası’nın en güzel yerleşimlerinden biri olan Antaran’da bulunan, dedesinin ve babasının kendisine miras bıraktığı büyük bahçeli taştan malikanede yaşayan Nightshade asilzadesidir.

Antuan Nightshade, aslen Rodan’lı olan Nightshade soyunun Etheron Adası’nda yaşayan kolundan geriye kalan son kişidir. Malikanede Nightshade ailesine mensup olan başka hiç kimse yoktur. Antuan, kendisine sadık olan iki önemli hizmetkara sahiptir. Malius, Lord Arimon’un zamanlarından bugünlere gelebilmiş olan ve tıpkı Antuan gibi yalnız olan yaşlı hizmetkârdır. Antuan’ın doğumundan beri yanından eksik olmamıştır ve onu kendi çocuğuymuş gibi sever. Ellard, yani malikanenin genç hizmetkarı, burayı tıpkı bu soylu ailenin bir mensubuymuş gibi benimsemiştir ve evin pek çok günlük işini o yürütmektedir. Antuan, geçmişteki acı tecrübeler ve evinde yalnız yaşıyor olması sebebiyle başka bir hizmetkara ihtiyaç duymamıştır.

İçinde paha biçilmez sanat eserlerinin, antika eşyaların ve bol miktarda paranın bulunduğu Nightshade Malikanesi, Anroth Hırsızlar Loncası tarafından görevlendirilmiş profesyonel bir kadro tarafından gece gündüz korunmaktadır. Anroth Hırsızlar Loncası ile Nightshade Asilzadeleri arasında geçmişten gelen, suç teşkil etmeyen ve sadece kişisel dostluklardan oluşan bazı ilişkiler söz konusudur. Bu yüzden, Nightshade Malikanesi’nin korunmaya ihtiyaç duyduğu bir dönemde Anroth Hırsızlar Loncası geç kalmadan devreye girmiş, burayı korumaktan sorumlu kişiler zamanla kemikleşmiştir. Koruyucu kadro toplamda sekiz kişiden oluşmaktadır ve hepsi elit birer silahşör ya da nişancıdır.

Nightshade ailesi, Malikane haricinde Antaran’da aşağı yukarı yirmi beş dönümlük bir araziye sahiptir. Bu arazi, yapısı gereği çok elverişli bir yerde ve nitelikte olduğundan üzüm bağı olarak kullanılır ve toplanan üzümlerin tamamı şaraba dönüştürülür. Üzüm bağları ve şarap üretimi konusunda yılın hemen hemen her döneminde Antaran yerlilerinden oluşan işçiler istihdam edilir. Üretilen şaraplar, elverişli koşulların sağlandığı mahzenlerde yıllandırılır. Şarap üretimi ve satışı ailenin en büyük gelir kaynağı değildir, ama nesiller boyunca babadan oğula geçmiş ve ailenin bir simgesi olmuştur. Bu yüzden aile bu konudaki titizliğini hiçbir zaman elden bırakmamış ve üzerinde Nightshade yazan şişeler raflardan hiçbir zaman eksik olmamıştır. “Nightshade”, Etheron Adası’nda bulunabilecek en kaliteli iki şaraptan bir tanesidir.

Nightshade ailesinin temel gelir kaynağı, iki farklı dalında söz sahibi oldukları ticarettir. Ticari ürünlerinin büyük bir bölümünü, en gözde dönemlerinden birisini yaşamakta olan dokumacılık ve giyim ürünleri oluşturur. Nightshade ailesinin Antaran içerisinde bu iş için kurulmuş bir atölyesi bulunur. Antaran’ın yerli ailelerinden bir başkası olan Selaro ailesinin fertleri başta olmak üzere pek çok Antaran yerlisine bu atölyede istihdam sağlanır. Hammaddeler çiftçilerden alınarak bu atölyede ince ince işlenir. Elde edilen pahalı kumaşların tümü Anroth şehrine satılır, küçük bir kısmı ise ailenin kullanımı için ayrılır. Nightshade ailesi, bu ürünlerden çok iyi bir gelir elde etmektedir.

Ticaretini yaptıkları bir diğer ürün grubu da tarım ürünleridir. Antaran’ın çevresindeki verimli topraklarda yerel çiftçiler tarafından yetiştirilen her türlü tarım ürünü, Nightshade Ailesi tarafından alınır ve satılır.

Antuan Nightshade, son yıllarda bütün bu işleri kendi başına yürütmektedir ve bugünkü ününü ve sevetini azimli çalışmış olmasına borçludur. Servetinin 10.000 altınlık bölümü, saygıdeğer bir müşterisi olduğu Anroth Bankası’nın güvenli kasasında durmakta, aşağı yukarı 2.000 altın da malikane duvarları içerisindeki farklı kasalarda bulunmaktadır. Nightshade Ailesi, Anroth’taki eski veya yeni pek çok tüccar tarafından saygı gören bir ailedir. Antuan Nightshade döneminde de bu devam etmektedir ve genç asilzade Anroth’lu tüccarların hemen hemen hepsiyle iyi ilişkiler içerisindedir.
Belirli bir noktadan sonra artık geriye dönüş yoktur. İşte bu noktaya erişmek gerekir.
Franz Kafka