Gönderen Konu: Çığlıklar Ormanı  (Okunma sayısı 274 defa)

Kharnos

  • Narrator
  • - 20 -
  • İleti: 745
Çığlıklar Ormanı
« : Nis 20, 2015, 13:12:55 »
Çığlıklar Ormanı

Eski dönemlerde Lorinaine'in elflerine ev sahipliği yapmış olan büyük ve kadim ormandır. Batıdan esen rüzgarlarla beslenen bu orman, Symourne Dağları'nın batı eteklerinden aşağıya doğru uzanır. Yüksek gövdeli ve bol yapraklı ağaçlar, burada doğal bir çatı görevi görür. Ağaçların sık olduğu bölgeler oldukça gölgeli, hatta bazen düpedüz karanlıktır. Flora ve fauna olarak Etheron Adası'nın en zengin bölgesidir ve dünya genelinde de bu konuda ilkler arasındadır. Çığlıklar Ormanı, balta girmemiş bir ormandır ve ormanın içinden güvenli bir şekilde geçebilmek neredeyse imkansızdır.

Ormanın tam ortasında, kadim elf yerleşimi Lorinaine bulunur. Dikkatli olmayan gözler, elflerin yüksek gövdeli ağaçlar üzerine kurmuş oldukları yaşam alanlarını fark edemezler. Evlerini buradaki ağaç dalları üzerine kurmuş olan elfler, doğaya boyun eğdirip onu şekillendirmek yerine onun bir parçası olmayı seçmiş oldukları için bu orman bugün hâlâ el değmemiş gibidir ve son derece vahşidir. Elflerin bu ormanı terk etmeden önce, kendi ırklarından başka hiç kimsenin bu ormana girememesini sağlayacak olan güçlü büyüsel korumalar bıraktıkları söylenir. Oraya gidip de dönmeyi başaran insanlar, Lorinaine'de yaşanan korkunç olayların bir yanılsaması tüyler ürpertici çığlıklar duyduklarını söylemişlerdir. Orman, bugünkü ismini bu şöhretine borçludur. Bu inanış neticesinde elflerin bir gün adaya geri dönecekleri düşünülmektedir.

Son yıllarda ormandaki gizemli ve ürpertici olaylarda artış gözlemlenmiştir. Bazı insanlar, bir grup cadının bu ormana geldiğini ve ormandan geçmeye çalışan kimselere hoş davranmadıklarını iddia etmiştir. Yine de bu iddia çoğunluk tarafından reddedilmiş ve bunun da elf büyüsünün bir parçası olduğu kabul görmüştür.
Belirli bir noktadan sonra artık geriye dönüş yoktur. İşte bu noktaya erişmek gerekir.
Franz Kafka