Gönderen Konu: Karanlığa yolculuk  (Okunma sayısı 716 defa)

Aramil

  • Planewalker
  • - 5 -
  • İleti: 114
Karanlığa yolculuk
« : Mar 22, 2012, 22:42:43 »
Karanlık ve soğuk bir geceydi yine.  Ateş de yakılmamıştı gözlerden uzak olmak için. Bu sessiz gecede genç elf bir ağaca yaslanmış etrafı gözetliyordu.  Ancak düşünceleri o kadar çok başka şeylere yoğunlaşmıştı ki, baktıklarını görmüyor sadece düşünüyordu. Neden burada olduklarını düşündü bir an ve hüzünlendi. Beş sene önce yaptığı korkunç hata hiç aklından çıkmıyor, bir fare gibi kemiriyordu zihnini. Sebep olduğu bu laneti ortadan kaldırana kadar da kemirmeye devam edecekti.  Odin'in yaptığı konuşmanın izleri hala zihnindeydi. ''Oradaydın!'' demişti Odhin, ''Oradaydın!''. Bütün bu olanlara sen sebep oldun der gibiydi?.

Derin bir nefes aldı elf kendini toparlamak için ve ardından ayağa kalktı. Hava biraz daha serinlemişti. Arkadaşlarını kontrol etti.  Antuan kaftanına sarılmış bir şekilde uyuyordu. İlk yolculuklarında yemek yerken Aramil'e su getirmesini emreden, yolculukta yanında yıllanmış şarap taşıyan bu adam, şimdi nasıl olmuştu da sonu belli olmayan, tehlikelerle dolu bir yolculuğa çıkmayı kabul etmişti? Malikânesinde rahat bir şekilde hayatını sürdürebiliyorken neden burada toprağın üstünde uyuyordu? Peki ya Zengal. Ünü bütün Anroth'a yayılmışken neden evinden ayrılmıştı? Başlarına bu kadar bela açan bir adamın peşinden neden gidiyorlardı?

Nedenlerini bilmiyordu genç elf. Ancak bu büyük görevi başarmak için yanında böyle büyük dostlarının olması gerekiyordu. Her şeyi geride bırakmayı göze alabilecek kadar büyük dostlar?...
How shall we leave the lost road,
Time's getting short so follow me,
A leader's task so clearly,
To find a path out of the dark

Inilius Narteroth