Gönderen Konu: Uyanış  (Okunma sayısı 729 defa)

Vetrinus

  • Loremaster
  • - 8 -
  • İleti: 190
Uyanış
« : Ara 20, 2011, 01:39:06 »
İçinde bulunduğu durumu tarif edemeyecek kadar bulanmıştı kafası. Rüzgarın estiğini anlayabiliyordu ama hangi yönden ne tarafa doğru bunu tarif edemezdi. Ağaçların arasından sarkan ışığa doğru adım atmaya çalıştığında sol  bacağına saplanmış olan minik ok hatırlattı kendisini. Pahalı botunu delip, derisine saplanmıştı. Gökyüzü tutkulu bir şekilde gürledi, yağmurla aynı anda devrildi genç adam toprağa. Düştükten kısa bir süre sonra sürüklendiğini hissetti, görüntüler oldukça bulanıklaşmaya başlamıştı, sürüklendikçe hışırdayan yaprakların sesleri beyninde yankılanıyordu; en son hatırladığı da bu seslerdi görüntü kararmadan evvel.
Kafasının içinde kocaman bir boşlukla beraber açtı gözlerini. Odasındaydı. Nightshade malikanesinin güvenli kalın duvaları arasında. Ne olmuştu? Sesler vardı sadece zihninde. Tavanı seyrederek düşünmeye başladı, bu yatağa ne zaman yatmıştı? Bir gece önce mi? İki gece? Neden bu kadar yorgun hissediyordu? Yatağına yattığı anı neden hatırlayamıyordu? Hatırladığı o seslere yoğunlaşmaya başladı. Bir ışık ve düşüş, düştüğü anı anımsadı. O sesler... Sürükleniyordu. Ne zaman? Kim tarafından?
-Malius!
...
-Malius!
Kalkmak için hamle yaptı, yatağında doğrulduğunda başı döndü bir an. Derin bir nefes aldı;
-Allah kahretsin! Malius neredesin?
...
Üzerindeki örtüyü sıyırıp ayağını yere bastığında derin bir acı hissetti. Sol bacağı sarılıydı.
-Gerçekti demek... Ama nasıl? Malius! Neredesin be adam?
Sol bacağının üzerine pek yüklenmeden, hafif sendeleyerek çantasına doğru yöneldi. Bacağındaki ağrıyı hafifletecek şifalı bir şeyler vardı çantasında. Tam o sırada masanın üzerinde duran bir mektup dikkatini çekti, üzerinde minik bir ok ve Malius?un bilekliği vardı.

?Üzerine vazife olmayan işlerle uğraşmaya devam edersen ailenden geriye kimse kalmadığı için bir dahaki sefere sıra sen de olacak. Bunu bir tehdit olarak değil, itaat etmeye mecbur olduğun bir gücün emiri olarak kabul et. Ve gerekmedikçe malikanenden dışarıya adımını atma. Sen içerde kaldıkça kimse zarar görmeyecek. Söz dinlemezsen her şeyin sorumlusu sen olacaksın...?

Neler oluyordu? Bu notu yazan herkimse bir şeyi iyi biliyordu;
Evet Malius onun ailesinden geriye kalan son kişiydi...   
J'alre