Gönderen Konu: Blind Guardian - 4 Mayıs 2011  (Okunma sayısı 949 defa)

Kharnos

• Narrator
  • - 21 -
Blind Guardian - 4 Mayıs 2011
« : Nis 26, 2011, 23:20:09 »
Metal aleminin ve bütün fantastik diyarların ozanları Blind Guardian, "At The Edge of Time" turnesi kapsamında 4 Mayıs 2011 tarihinde İstanbul'da! Konser, Refresh The Venue Açık Hava Sahnesi'nde yapılacak ve saat 21:00'de başlayacak. Sahne önü biletleri tükenmiş durumda, ama normal biletlerin satışları hala devam ediyor. 4 Temmuz'da çıkarmış oldukları son albümleriyle ayakta alkışlanan Blind Guardian ile bu fantastik yolculuğa çıkmak için aman elinizi çabuk tutun.

Biletler Biletix gişelerinden veya web sitesinden edinilebilir.
Belirli bir noktadan sonra artık geriye dönüş yoktur. İşte bu noktaya erişmek gerekir.
Franz Kafka

ZengalDarkskull

• Planewalker
  • - 6 -
  • Toprak, sana karışalım.
Ynt: Blind Guardian - 4 Mayıs 2011
« Yanıtla #1 : Nis 29, 2011, 08:19:35 »
 Sahne önü bulamadığımdan normalini alabildim. o gün muhteşem olacak... :)
Burden

Kharnos

• Narrator
  • - 21 -
« Yanıtla #2 : Nis 29, 2011, 09:45:34 »
Biz de orada olacağız dostum 8)
Belirli bir noktadan sonra artık geriye dönüş yoktur. İşte bu noktaya erişmek gerekir.
Franz Kafka

Kharnos

• Narrator
  • - 21 -
« Yanıtla #3 : May 05, 2011, 21:53:49 »
Evet, güzel bir konserdi diyorum. Belki Blind Guardian'a layık bir yer ve seyirci kitlesi değildi. Birkaç klasik parça dışında oldukça sessiz ve fazla sakin bir seyirci kitlesiydik. Ama Hansi Kürsch seyirci ile iletişimi çok iyi olan bir adam. Her şeye rağmen coşturmayı bildi. Türkçeyi de kapmaya başlamış. Grubun sahnedeki performansı ise yine mükemmel. Gitarlarda Andre ve Marcus yine mükemmel. Yeni davulcumuz Frederik de iyice kıvama gelmiş. Basçı ve klavyeci de dahil olmak üzere hepsi kusursuzdu. Bir tek Hansi, şarkıları daha kolay tonlardan söylemeyi tercih edip efsaneleşmiş olan o "scream" vokalini artık çoğu zaman esirgiyor ama saygı duymak lazım, o da insan.

Hepimizin duymayı umduğu birkaç şarkıyı çalmamış olsalar da bunu daha önce çalmamış oldukları başka şarkılarla telafi ettiler. "And Then There Was Silence", on dört dakika oluşuyla üç şarkının hakkını yemiş olsa da canlı halini bir daha görebileceğimiz bir şarkı değildi. Özellikle "Bard's Song - The Hobbit" ben dahil herkese büyük bir sürpriz oldu. Ama eminim ki hepimiz birazcık daha uzun bir konser hayal ediyorduk. "Into The Storm", "Bright Eyes" ya da yenilerden "Tanelorn" gibi birkaç parça daha fena olmazdı. "Imaginations From The Other Side" albümünden de hiç bir şarkı çalınmadı.

Kısa olmasından başka sinir olduğum tek şey, sahnenin oldukça alçakta olmasıydı. Belli oldu ki Blind hayranlarının boy ortalaması bir hayli yüksek. Bana göre organizasyonun en büyük eksilerinden biri, insanların sahneyi görmekte çok zorlanması oldu. Bu da seyircinin motivasyonunu olumsuz etkiliyor tabii. Bir de ellerinde kamera havalandıran "basın mensubu" seyirciler vardı ki, görüşümüzü iyice kapadılar.

Beklediğimin %100'ü değildi, belki %70-80'iydi bu konser. Konserin hayal kırıklığına uğrattığı bir kitle de var elbette, ama zaten beklentilerimiz de o kadar yüksek olmamalıydı diye düşünüyorum. Çünkü Blind gibi bir gruba ve muhteşem performanslarına çok daha iyi bir sahne ve daha kalabalık bir seyirci kitlesi yakışır. Eğer daha büyük ve kalabalık bir organizasyon olsaydı, ve herkese daha müsait bir zamanda yapılsaydı, hem grubun hem de seyircinin performansı ikiye üçe katlanırdı şüphesiz. Ama bütün organizasyon kusurlarına rağmen Blind Guardian bizleri tekrar Orta Dünya'ya döndürmeyi başardı.

Gittiğimize değdi, umarım fazla geç olmadan ozanlarımız ile daha muhteşem organizasyonlarda da buluşabiliriz.
Franz Kafka