Gönderen Konu: Monk  (Okunma sayısı 638 defa)

Alois

• Traveler
  • - 4 -
Monk
« : Ara 20, 2010, 18:06:15 »
Monk

For the truly exemplary, martial skill transcends the battlefield—it is a lifestyle, a doctrine, a state of mind. These warrior-artists search out methods of battle beyond swords and shields, finding weapons within themselves just as capable of crippling or killing as any blade. These monks (so called since they adhere to ancient philosophies and strict martial disciplines) elevate their bodies to become weapons of war, from battle-minded ascetics to self-taught brawlers. Monks tread the path of discipline, and those with the will to endure that path discover within themselves not what they are, but what they are meant to be.

Role: Monks excel at overcoming even the most daunting perils, striking where it's least expected, and taking advantage of enemy vulnerabilities. Fleet of foot and skilled in combat, monks can navigate any battlefield with ease, aiding allies wherever they are needed most.

Alignment: Any lawful.

Hit Die: d8.
Class Skills

The monk's class skills are Acrobatics (Dex), Climb (Str), Craft (Int), Escape Artist (Dex), Intimidate (Cha), Knowledge (history) (Int), Knowledge (religion) (Int), Perception (Wis), Perform (Cha), Profession (Wis), Ride (Dex), Sense Motive (Wis), Stealth (Dex), and Swim (Str).

Skill Ranks per Level: 4 + Int modifier.

Bilgi edindim Paylasmak istedim :)
DOLDUR HANCI

Meldor

• Planewalker
  • - 6 -
  • "Asla bensiz içmesin."
Ynt: Monk
« Yanıtla #1 : Ara 21, 2010, 00:07:29 »
Teşekkür ederim dostum. Benim için ayrı bir yeri var Monk olmanın.
Scimitar

Ryle

• Loremaster
  • - 6 -
  • Ryle`
« Yanıtla #2 : Ara 21, 2010, 08:48:39 »
Öncelikle çok sağol Alois. İngilizcem o kadar kuvvetli değil tam çözemiyorum cümleleri. Bana bunun Türkçesini bulabilir misin?

Saygılar.
Terazinin iki tarafında kimin durdugunun önemi yoktur, önemli olan kefeyi tutan demir.

Kharnos

• Narrator
  • - 21 -
« Yanıtla #3 : Ara 21, 2010, 09:41:07 »
Keşiş

Gerçekten örnek teşkil edenler için, savaş yetenekleri savaş alanının da ötesindedir—bir yaşam tarzı, bir prensip, bir zihinsel durumdur. Bu savaş sanatçıları, kılıçların ve kalkanların ötesindeki savaş metodlarının, kendi içlerinde bulunan ve herhangi bir kılıç kadar keskin ve ölümcül silahların arayışı içerisindedir. Bu keşişler (kadim felsefelere ve değişmeyen, katı askeri disiplinlere sıkı sıkıya bağlı olduklarından bu şekilde çağrılırlar) vücutlarını bir savaş silahı haline gelecek şekilde yüceltir. Bu sayede savaşı benimsemiş sofular veya kendi kendini yetiştirmiş dövüşçüler olabilirler. Keşişler disiplin yolunu adımlarlar, ve bu yola tahammül edebilecek iradeye sahip olanlar kendi içlerinde ne olduklarını değil, varoluş anlamlarını ve ne olmaları gerektiğini bulurlar.

Keşişler, beklenmedik yerlere darbeler yaparak ve rakiplerinin zayıf noktalarından faydalanarak en ürkütücü tehlikelerin bile üstesinden gelmeyi başarırlar. Keşişler, süratleri ve savaştaki yetenekleriyle herhangi bir savaş alanını kolaylıkla kat eder, ve en çok ihtiyaç duyuldukları anda müttefiklerinin yardımına koşarlar.

Eğilim: Herhangi bir lawful.

Yaşam Zarı: d8.

Sınıf Yetenekleri:  Acrobatics (Dex), Climb (Str), Craft (Int), Escape Artist (Dex), Intimidate (Cha), Knowledge (history) (Int), Knowledge (religion) (Int), Perception (Wis), Perform (Cha), Profession (Wis), Ride (Dex), Sense Motive (Wis), Stealth (Dex), and Swim (Str).

Seviye başına Yetenek Puanı: 4 + Intelligence ayarı.

İlker Eskiköy
Belirli bir noktadan sonra artık geriye dönüş yoktur. İşte bu noktaya erişmek gerekir.
Franz Kafka

Ryle

• Loremaster
  • - 6 -
  • Ryle`
« Yanıtla #4 : Ara 21, 2010, 09:51:22 »
Ne kadar teşekkür etsem azdır sana Kharnos. Çok hızlı cevap aldım :) tekrardan teşekkürler.

Sevgiler.
Terazinin iki tarafında kimin durdugunun önemi yoktur, önemli olan kefeyi tutan demir.

Kharnos

• Narrator
  • - 21 -
« Yanıtla #5 : Ara 21, 2010, 10:05:53 »
Türkçe kaynak konusunda (özellikle de Pathfinder için) malesef sıkıntı yaşarsınız. Sizlere bu çeviriyi yaptım ancak, oyunun terimlerinin haricinde, rol yapmayı ilgilendiren bu gibi açıklamalar konusunda tek referansınız Pathfinder Core Rulebook değil elbette. Bir film seyrederek de oldukça fikir sahibi olunabilir Monk hakkında. Siz oyunun mekaniklerine hakim olduktan sonra, geriye kalan açıklamalar için Pathfinder kitaplarını referans almasanız da olur.

Saygılarımla.
Belirli bir noktadan sonra artık geriye dönüş yoktur. İşte bu noktaya erişmek gerekir.
Franz Kafka

Meldor

• Planewalker
  • - 6 -
  • "Asla bensiz içmesin."
« Yanıtla #6 : Ara 21, 2010, 11:56:54 »
DM'im, Pai Mei de bir Monk sayabilir miyiz acaba? :)
Scimitar

Kharnos

• Narrator
  • - 21 -
« Yanıtla #7 : Ara 21, 2010, 12:57:21 »
Pai Mei de bir Monk'tur elbette, ancak masaüstü oyunlarında herşeyin gerçekteki gibi olmadığını söylemem gerek. Oyun tasarımcıları oyundaki sınıfların birbirleriyle olan dengelerini korumak amacıyla kısıtlamalar veya abartılmış kabiliyetler ekleyebiliyorlar. Örneğin masaüstü oyunlarında Monk'lar katana kullanmıyorlar, halbuki Pai Mei bir katana üstadıdır.

Advanced Player's Handbook'ta Monk ile ilgili alt sınıflar olabilir (örneğin kılıç ustası gibi), henüz incelemiş değilim. Ancak bu konuda bilgilendireceğim sizleri.
Franz Kafka

Meldor

• Planewalker
  • - 6 -
  • "Asla bensiz içmesin."
« Yanıtla #8 : Ara 21, 2010, 14:16:36 »
DM'im sana teşekkürü bir borç biliyorum ve borcumu da ödüyorum hemen. Teşekkürler dostum.

Saygılar
Scimitar

Alois

• Traveler
  • - 4 -
« Yanıtla #9 : Ara 28, 2010, 11:56:07 »
Ben teşşekur ederim beyler. Bunu Paylaştım ama sizinde merakınızı giderdim sayılır çok mutlu oldu.
Monk konsantre olduğunda gerçekten önemli vuruşlar ve insandan bir farklı bir şeye bürünür.
Monk ilk level larda biraz yetersiz kalıyor ama yükseldikçe level'ı gercekten aşık olunuyor.
Güzel bir class'dır herkese tavsiye ederim.
Saygılar.
DOLDUR HANCI