Gönderen Konu: Kara Miğfer Hanı  (Okunma sayısı 2149 defa)

Kharnos

  • Narrator
  • - 21 -
  • İleti: 769
Kara Miğfer Hanı
« : May 12, 2009, 04:33:20 »

Kara Miğfer Hanı, odak noktası rol yapma oyunları, fantastik edebiyat ve genel kültür olan ve bu alanlarda inceleme, bilgi paylaşımı, eğitim, tartışma, ve araştırma-geliştirme çalışmaları üzerine kurulmuş olan bir platformdur. 2009 yılında İlker Yiğit Eskiköy (Kharnos) ve Emre Turhan Can (Garion) tarafından kurulmuştur.

Kara Miğfer Hanı'nda rol yapma oyunları hakkında bilgiler verilir, popüler oyun sistemleri incelenir, oynanan oyunlara dair günceler tutulur ve bağımsız hikâyeler anlatılır. NokaGame veya Anberath RPG gibi, han tayfasının üzerinde emek verdiği özgün rol yapma oyunları geliştirilir, var olan oyunlara yeni yaklaşımlar getirilir. Bunların haricinde; fantastik edebiyat, filmler, müzik, tarih, mitoloji gibi alanlarda bilgilendirme, tartışma ve paylaşma alanları bulunur.

Kara Miğfer Hanı'nda yazılarınıza yer verilmektedir. İlgili başlıklara yazılarınızı, hikâyelerinizi veya oynadığınız oyunlarla ilgili notlarınızı gönderebilir, deneyimlerinizi ve anılarınızı paylaşabilirsiniz. Ayrıca, Kara Miğfer Hanı ekibi veya kullanıcıları tarafından yürütülmekte olan güncel masaüstü oyunlarına dair notlara ve yazılara da forum içerisinden ulaşabilirsiniz.

Kara Miğfer Hanı'nda bilgilendirme amacı ile yazılmış yazıların önemli bir kısmı, yazarlarımızın kendi tecrübeleri ve vizyonları çerçevesinde kaleme alınmıştır. Yazılar, yazarın şahsi fikirlerini içerebilir ve verilen bilgiler göreceli olabilir. Buna rağmen Kara Miğfer Hanı'nda akademik veya birincil kaynaklardan faydalanılarak bilgilendirme yapıldığı unutulmamalıdır.

Hoş geldiniz!
Belirli bir noktadan sonra artık geriye dönüş yoktur. İşte bu noktaya erişmek gerekir.
Franz Kafka