Gönderen Konu: Assassin's Creed II  (Okunma sayısı 1356 defa)

Ryle

• Tayfa
  • - 6 -
  • Ryle`
Assassin's Creed II
« : Mar 11, 2010, 09:55:10 »
Çıkacağı 2009 yılında duyurulmuştur. Ben geçenlerde gezerken uğradığım bir yerde Assassin's Creed II PC oyununu gördüm. Araştırmalarım sonucunda oyunun şu an sadece Rusça versiyonu çıkmış diye duydum. Almayı düşünmedim. :) Öncesinde bilgisayar özelliklerimi yükseltmem sonrasında almak istediğim ilk oyun. :) Neyse birkaç bilgi paylaşmak istedim (:.
----------------------------------------------------------------------------
Olay örgüsüyle ilgili fazla şey bilinmiyor. Oyuncunun, "Ezio Auditore di Firenze" adında genç, sonradan suikastçi olmuş bir asilzadenin rolünü yapacağı doğrulandı. Oyunun yaratıcı yönetmeni Patrice Desilets ile yapılan bir röportajda oyunun ana karakteri Ezio'nun ailesinin öldürüldüğü ve Ezio'nun, ailesinin intikamını almak için mücadele edeceğini açıkladı. (Tıpkı eski türk filmlerindeki Tarkan Gibi :) ) Tıpkı birinci oyundaki Altaïr gibi, Ezio, Abstergo tarafından kaçırılmış bir barmen olan Desmond Miles'ın atalarından biri. Aynı zamanda Ezio, Üçüncü Haçlı Seferi döneminde Kutsal Topraklar'da yaşayan Altaïr'in torunlarından biriymiş...

Saygılarımla
Terazinin iki tarafında kimin durdugunun önemi yoktur, önemli olan kefeyi tutan demir.

Ryle

• Tayfa
  • - 6 -
  • Ryle`
Ynt: Assassin's Creed II
« YANITLA #1 : Mar 11, 2010, 10:01:47 »
Bi kaç sağlam yerden bulduğum bilgileri paylaşmak, oyunun oynanışı hakkında birkaç bilgi vermek istedim. Gerçekten bir sürü yeni ve bir o kadar da güzel özellikler, ayrıcalıklar gelmiş. Buyrun bakalım.

Assassin's Creed 2 açık uçlu oynanışıyla bizi açık bir dünyaya götürecek. Oyuncunun şehirde serbest dolaşmasına izin verecek. Game Informer'da yayınlanan bir yazıya göre oyuncunun yüzme, Venedik'teki kanalları gizlenme yeri olarak kullanma, korumaları suya fırlatma gibi yetenekleri olacak. Ayrıca oyunun yaratıcı yönetmeni Patrice Desilets, E3 2009'daki konuşmasında Ezio'nun oyunda "küçük botlar sürebileceğini" doğrulamıştır. Eski oyundan farklı olarak oyunda gece ve gündüz döngüsü yaşanabilecek.  Tarihi bir şahıs olan Leonardo da Vinci, oyunda Ezio'ya çeşitli silah ve aletler temin eden birisi olarak canlandırılacak. Oyunun bir bölümünde oyuncu Leonardo'nun uçan makinesini kullanabilecek. Oyuncu makineye irtifa kazandırmak için sıcak havaya ihtiyaç duyacak. Bunun için şehrin belli yerlerinde yakılmış ateşlerin üzerinden geçmek zorunda. Ayrıca oyuncuyu oyuna bağlamak için yeni görev çeşitleri olacak. İlk oyundakilere ek olarak yaklaşık 10 farklı görev çeşidi daha gelmesi bekleniyor.
Terazinin iki tarafında kimin durdugunun önemi yoktur, önemli olan kefeyi tutan demir.

Alois

• Tayfa
  • - 4 -
« YANITLA #2 : Ara 20, 2010, 16:13:49 »
Çok Fena oynardık :) Dimi Ryle :D
DOLDUR HANCI

Ryle

• Tayfa
  • - 6 -
  • Ryle`
« YANITLA #3 : Ara 20, 2010, 22:55:11 »
Evet Alois. :) Bizi saatlerce bilgisayar başına kilitleyen bir oyun :)