Kara Miğfer Hanı

Salon => Pano => Konuyu başlatan: Kharnos - Ağu 14, 2009, 16:19:51

Başlık: Duyurular
Gönderen: Kharnos - Ağu 14, 2009, 16:19:51
Kara Miğfer Hanı, yapılacak olan bakım ve tadilat işlemleri sebebiyle 24 saat içerisinde kapılarını kapatacaktır. Bir haftadan 15 güne kadar değişebilecek bu süreçte şu çalışmalar yapılacaktır:

- Yeni ve daha kullanışlı bir arayüz
- Yenilenmiş grafiksel dizayn
- Yeni kategoriler ve başlıklar
- Eklenecek yeni yazılar

Bunlara ek olarak, sadece tadilat bittiğinde görebileceğiniz bir sürpriz de sizleri bekliyor olacak!

Bu çalışma süresince fikirlerinizle, tasarımlarınızla ve yazılarınızla Kara Miğfer Hanı içeriğine katkıda bulunmak istiyorsanız, lütfen benimle temasa geçin.
Başlık: Ynt: Duyurular
Gönderen: Kharnos - Eyl 09, 2009, 22:06:30
Kara Miğfer Hanı'nın yeni sürümü, herkesin deneyebilmesi için şu andan itibaren açık tutulacaktır. Tasarım ve kodlama hala bitmemiş olduğu için bazı aksaklıkları bir süre göz ardı etmenizi isteyeceğim. Şu andan itibaren handa neler olup bittiğini canlı olarak izleyebilirsiniz.

Tadilat işlemi sürerken bazı özel durumlarda Kara Miğfer Hanı'nı kısa süreli olarak kapatmam gerekebilir.

Lütfen siteyi eskisi gibi kullanmaya devam edin ve gözünüze takılanları bu başlık altında paylaşın. Bütün işler bittiğinde Kara Miğfer Hanı'nın yeni halini buradan hep beraber duyuracağız. Ardından, kutlama için taverna bölümüne geçeceğiz!   
Başlık: Ynt: Duyurular
Gönderen: Kharnos - Eyl 29, 2009, 21:05:45
Kara Miğfer'in neredeyse bir ay süren tadilat süreci sona erdi. Artık siteyi eskisi gibi tam fonksiyonlu kullanabilirsiniz. Kara Miğfer'in kapıları kapalıyken içeride şunlar oldu:

1- Fazladan iki bekçi çağrılarak güvenlik önlemleri artırıldı. Artık handa arbede çıkmayacak.
2- Hanın temelleri güçlendirildi, artık daha sarsılmaz bir binamız var.
3- Yeni bir tabela ve tamamen yenilenmiş iç dekorasyonumuz dikkatinizi çekmiştir.
4- Hanın çeşitli bölümleri ve masaları yeniden düzene sokuldu.
5- Yeni bölümler ve tartışma alanları eklendi.
6- 1024 x 768 ve üzeri bütün çözünürlüklerde iyi görünen, daha kullanışlı ve okunaklı bir arayüze sahibiz artık.


Kara Miğfer Hanı, kısa süre içinde daha da zengin bir hale gelecek. Lütfen görüş ve önerilerinizi eksik etmeyin. Eğer sitede bir hata ile karşılaşırsanız veya aklınıza takılan bir şey olursa, bu başlık altından aktarabilirsiniz.

İyi eğlenceler! 
Başlık: Ynt: Duyurular
Gönderen: ZengalDarkskull - Eki 09, 2009, 16:15:47
Özellike DM'min gece geç saatlere kadar bu işlerle uğraştığını biliorum ve hepimi için içimizde ukte olarak kalan senaryoları yazıya dökmek için büyük bir fırsat bu site.. incelemeye bile vaktim olmuyor yoksa Zengal darkskull muhteşem kamuflajıyla kızılötesi gözlerinde her titreşimi yakalar.. ve rakipleri iyi bilir bu yarı orc kızdırılmaya gelmez..Yakında sizlerle olacağım bu arada yeni oyun hakkındaki durumum adına site yöneticmiz Kara Miğfer(namı diğer İlker Eskiköy) arkadaşımızdan bilgilendirme talebinde bulunuyorum başlıkları takip etmem zor olabiliyor bu konuda gösterilecek hassasiyet size iyi bir rp olarak dönecektir sağlıcakla kalın...
Başlık: Ynt: Duyurular
Gönderen: Kharnos - Eki 09, 2009, 16:41:55
Nazım teşekkür ederim :) Yeni oyun ile ilgili merak ettiğin her şeyi kısa bir süre sonra "Gölgeler Zamanı" kategorisinde bulacaksın (aynı zamanda oyunumuzun adı da bu). Elimde çok iyi bir proje var. Eğer akşamları uğrayabiliyorsan yüz yüze de konuşabiliriz.
Başlık: Ynt: Duyurular
Gönderen: ZengalDarkskull - Eki 13, 2009, 15:31:03
Rica ederim.. 15 günde bir kere cuma günleri tecelli eden bir tatilim var eve dönmek için bunu da tahmin edersin genel şeylere baksan zaman geçiveriyo ama frp den bağı kesmek yok tabiki :)  burda bulmayı ummadığım bi süpermarkette fantastik bi seri buldum kitabın adı ''Gorlan Harabereleri'' Gölgelerin efendisi serisi.. tavsiye ederim herkese bu arada bilgilendirmelerin çok makbule geçicek Dm'im :) herkese mutlu olucağı bir dünya vadeden hayallerine uzanma dileklerimle..
Başlık: Ynt: Duyurular
Gönderen: Kharnos - Şub 17, 2010, 01:40:20
Kara Miğfer Hanı'nda kullanmakta olduğumuz GIF grafikleri, daha kaliteli olan JPG'ler ile değiştirdim. Ek olarak küçük çaplı değişiklikler yapıyorum. Hanı birkaç gün boyunca grafiksel bir yenilemeden geçireceğim ve bu işlem sitenin kullanılmasına engel olmayacak. Bu süreçte gözünüze çarpan herhangi bir aksaklığı lütfen bana bildirin.
Başlık: Ynt: Duyurular
Gönderen: Garion - Şub 20, 2010, 11:59:27
Grafiksel yenilikler dikkatimi çekmiyor değil. Gayet güzel, "internet explorer"da yaşanan bir sıkıntı vardı. Sayfanın en üstünde bulunan beraber yaptığımız arka plan gözükmüyor ya da kayma yapıyordu. Sana ileticektim bu sorunu acak unutmuşum İlkercim. Sanırım fark ettin ve düzelttin. Bu hafta bir sıkıntı göremedim. Forum zaten son derece kusursuz ve her geçen gün de çok daha iyi ve kapsamlı hale geliyor. Dostum emeklerin için teşekkürler...  ;)
Başlık: Ynt: Duyurular
Gönderen: Kharnos - Şub 20, 2010, 12:24:43
Emrecim öncelikle teşekkürler. Bahsettiğin problem ve benzer problemlere ilişkin olarak "Browser" başlığında bir yazı yazmıştım. Resmin kayma yapması Kara Miğfer Hanı'nın dizaynı ile ilgili bir şey değil. Kullandığın browser ve versiyonu ile ilgili. IE'nin eski sürümlerini kullanıyorsan eminim ki grafikleri hala hatalı göreceksindir. Yani bir şey düzeltmiş değilim. Forumun IE dışındaki diğer browser'larda düzgün çalışması gerekiyor. IE konusundaki problem ise çözülebilecek türden değil. IE'nin "evrensel" olan kod sistemiyle uyumsuzluğundan kaynaklanıyor. Ben Kara Miğfer Hanı'nı IE ile açmanızı tavsiye etmiyorum.

Grafiksel anlamda küçük sürprizler yapmaya devam edeceğim.
Başlık: Ynt: Duyurular
Gönderen: Garion - Şub 20, 2010, 14:28:54
"Browser" başlığındaki yazını okumuştum İlkercim. Bunun üzerine gelişen bir takım düzenlemeler olduğunu tahmin ettim çünkü bugün IE ile forumu açtığımda hiçbir problem görmedim ancak dediğin gibi şu an benim kullandığım IE yeni bir sürümmüş, dikkat etmemiştim. Bu sebebple sıkıntı yaşatmıyor olsa gerek. Biliyosun kendi bilgisayarılarımızda zaten IE kullanmıyoruz mecburen internet kafede bu şekilde bağlanmak zorunda kalıyorum. Yinde de forumun sadece IE'nin eski sürümlerinde sorun yaşatması bence son derece başarılı bir çalışma yaptığını ve SMF'yi tercih etmekle ne kadar doğru bir karar verdiğini göstermekte. Sen bi tanesin be gülüm  ;D
Başlık: Ynt: Duyurular
Gönderen: Kharnos - Şub 20, 2010, 14:42:36
Sağol :) Beraber kurduğumuz bu hanı geliştirebilmek için iyi kafa patlattım. Basit, kullanışlı ve göze hitap eden bir tasarım olduğunu düşünüyorum. Gereksiz detay yok, görüntü kalabalığı yok. SMF'yi tercih ederek belki de hayatımızın en doğru kararını verdik. Kara Miğfer'in başarısında en büyük pay onun.

Hele oyun bir başlasın, sen buradaki şamatayı o zaman gör :) 
Başlık: Ynt: Duyurular
Gönderen: Kharnos - Ağu 25, 2010, 17:21:41
Kara Miğfer Hanı, mevcut tasarımı ile geçirdiği bir yıldan sonra yeniden tadilata girmiştir. Bu tadilat teknik açıdan bir ihtiyaç olup, bizi bir süreliğine "Default" forum görünümüne mecbur bırakmıştır.

Kara Miğfer Hanı, Eylül 2010'da gireceği tadilat ile birlikte sürüm yükseltecektir ve yapılacak olan eklentilerle desteklenecektir. Bunun yanı sıra, baştan aşağıya yeni (ve kalıcı) bir grafik tasarımına sahip olacaktır.

Tadilat esnasında hanın içeriği yeniden gözden geçirilecek ve düzenlenecektir. Yeni yazılar eklenecek ve bazı başlıklarda temizlikler yapılacaktır. "Arka Masa" da uzun bir aradan sonra, muhteşem bir biçimde geri dönecektir.

Kara Miğfer Hanı kapıları tadilat süresince açık olacaktır, ancak veri transferleri, kurulumlar veya önemli düzenlemeler sırasında kısa süreler için kapalı tutulacaktır.

Handaki güvenilir arkadaşınız Garion, tadilat dönemine Admin olarak eşlik edecek ve tadilat bittikten sonra da yönetim kadrosunda kalacaktır. Tadilatın en kısa sürede bitmesi için Garion ve ben gecemizi gündüzümüze katacağız. Biz Kara Miğfer Hanı'nın yeni halini sizlere sunmak için sabırsızlanıyoruz.

Bu yolda beni yalnız bırakmadığı için değerli dostum Garion'a teşekkür ederim.
Başlık: Ynt: Duyurular
Gönderen: Garion - Ağu 25, 2010, 19:57:26
Bir bahar akşamı, çayımızı demlemiş oturuyorduk. Konuşmaya başladık, İlker bir fikir attı ortaya. Konuştuk, tartıştık. "Yapamayız!" demedik, "Neden olmasın?" dedik. Heyecanla başladık düşünmeye, bir de baktık ki çıkan tatlı rüzgara kapılarak düşmüşüz bile bu yola. Evet, öncelikle bize bir mekan gerekliydi. Onu hayalimizdeki gibi donatacak, sonra da içeriye bizi yalnız bırakmayacak arkadaşlarımızı davet edecektik. Şehrin bize en uygun yerinde tam da istediğimiz gibi bir bina bulduk, şansımız yaver gitti ve kısa sürede oraya yerleştik. Heyecanla başladığımız tadilatı kısa zamanda bitirdik ve arkadaşlarımızı hanımıza davet etmeye başladık. Nitekim bizi kırmadılar ve katıldılar bize; içeride müziğin, sohbetin eksik olmadığı, şarap kadehlerinin tokuştuğu, çoğu zaman havada uçuşan kahkahaların duvarlarda yankılandığı, zaman zaman da ciddi bir görev üzerine odaklanmış fısıltıların duyulduğu derin sohbetlerle doldu taştı bu han. Evet arkadaşlar; özetle zor bir görevdi ancak imkansız değildi ve şimdi Kara Miğfer Hanı'nın kuruluşundan bu güne geride bıraktığımız bir yıldan fazla zamana bakıyorum da, ne çok şey değişti, hanımız katılımcı dostlarımız sayesinde ne kadar renklendi ve ne eşsiz bir mekan haline geldi. Buradan öncelikle bu hanın fikir babası ve yapımında en çok emek veren, hatta ve hatta çok afedersiniz ama ortaya çıkardığı inanılmaz hikayeler ve oyunlar ile J.R.R. Tolkien'e taş çıkartan( ;D) ve benim de bu mükemmel görevde yer almamı sağlayan çok sevdiğim kardeşim İlker'e ve katılımlarınızla boş hanımızı doldurarak renklendiren ve hanımızın bu hale gelmesinde asıl öneme sahip olan siz dostlarımıza çok teşekkür ediyorum. Bu yeni yapılanma sürcinde sizlerden bize yardım ve fikirlerizle eşlik etmekte şüphe duymamanızı rica ediyor, saygılarımı sunuyorum.  ;)


Başlık: Ynt: Duyurular
Gönderen: Kharnos - Ara 06, 2010, 18:49:43
Selam Ahali! :) Mekanımızda yeniden birlikteyiz.

Han üzerinde yapmakta olduğumuz işleri tam olarak bitirememiş olsak da kapılarımızı açtık! :)

Öncelikle dostumuz Garion'un bundan böyle Genel Forum Moderatörü olarak devam edeceğini haber ederek başlayalım. Onunla birlikte han üzerinde çalışmaya devam edeceğiz.

Grafik işlerinin ardından hanı bekleyen yeniliklerden birisi, "Arka Masa" adlı bölümün tekrar açılacak olmasıdır. Arka Masa'da sizlerden (ve de bizlerden) gelecek olan bağımsız hikayeler ve yazılara yer verilecektir.

Dungeons & Dragons 3rd Edition, 4th Edition ve de Unutulmuş Diyarlar konusunda geniş bilgi sahibi olan Yazgan Duran, kısa bir süre sonra aramızda olacaktır.

"Noca'ların Zamanı" olarak bildiğiniz, yeni (ve daha uygun olduğunu düşündüğüm) ismiyle "Gölgeler Zamanı" adlı oyuna ait bilgileri yeniden beğeninize sunuyorum. Oyunun hikayesinde tarih ayarlamaları ve güncellemeler yapmaya devam etmekteyim.

Yürütülmekte olan "Kadim Prens" adlı oyunun yanı sıra, yeni başlamış olan Unutulmuş Diyarlar macerası ile ilgili her türlü bilgi, yakında oyun salonunda olacaktır.

Ayrıca çok yakında D&D 4th Edition, Unutulmuş Diyarlar ve World of Aden ile ilgili masalar da handaki yerini alacaklar.

Ve bütün bunlar sadece bir başlangıç olacak.

Önerileriniz olursa bizlere bildirmekten çekinmeyin. Handa tespit edeceğiniz hataları ve eksiklikleri lütfen bildirin.

Saygılarımla.
Başlık: Ynt: Duyurular
Gönderen: Kharnos - Ara 27, 2010, 20:05:10
Kara Miğfer Hanı yeniden sürüm yükseltmiştir. Grafik ve dizayn bozuklukları kısa süre içerisinde düzeltilecek ve han açık kalmaya devam edecektir. Bunların haricinde karşılaşacağınız teknik hataları lütfen "Hatalar" başlığında belirtiniz.
Başlık: Ynt: Duyurular
Gönderen: Kharnos - Mar 16, 2011, 20:20:11
Kara Miğfer Hanı, üye olmak isteyen herkesin e-posta onayı yoluyla serbestçe katılabilecekleri şekilde tüm dünyaya açılmıştır. Bunu önümüzdeki günlerde başka gelişmeler ve yeni düzenlemeler takip edecektir. Herkese faydalı olması dileklerimle.
Başlık: Ynt: Duyurular
Gönderen: Vetrinus - Mar 17, 2011, 14:11:59
Hadi hayırlısı olsun.
Başlık: Ynt: Duyurular
Gönderen: Meldor - Mar 17, 2011, 23:53:49
FRP ile ilgilenen arkadaşlarımızı da hana davet edebilir miyiz?
Başlık: Ynt: Duyurular
Gönderen: Kharnos - Mar 17, 2011, 23:56:21
Dün itibariyle herkese açılmıştır Meldor. Dileyen herkes bu forumlarda yer alabilir. E-posta onayı yöntemiyle kayıt olunması gerekmektedir. Kullanıcılar foruma kayıt olmadan iletileri göremez ve forumdan yararlanamazlar. Bu kısıtlama henüz kaldırılmamıştır.
Başlık: Ynt: Duyurular
Gönderen: Meldor - Mar 18, 2011, 00:01:27
Teşekkür ederim sevgili dostum. Okuldaki arkadaşlarıma bahsetmiştim böyle bir hanın varlığından. İlgilerini de çekmişti. Hana girip konaklamak onlara da iyi gelecektir. Prosedürleri anlatırım ben onlara.
Başlık: Ynt: Duyurular
Gönderen: Garion - Mar 22, 2011, 02:06:20
Hanımız dünyaya kapılarını açtı. :) Mutluluk verici, her şeyin güzel olması dileğiyle...
Başlık: Ynt: Duyurular
Gönderen: Kharnos - Haz 17, 2011, 23:45:42
Kara Miğfer Hanı geçtiğimiz günlerde bir Spam saldırısına hedef olmuş, forum kullanıcılarının gizliliğini ve güvenliğini tehlikeye düşüren bu gelişme üzerine forum derhal kapatılmıştı. Bu süre içerisinde siteyi çok daha güvenli bir hale getirerek bazı yenilikleri de yapmış olduk. Peki neler oldu, neler değişti? Kısa bir özetle bilgilerinize sunmak istiyorum.

- Kara Miğfer Hanı, spam tehlikesine karşı güvenliği sağlama amacıyla dünya çapında faaliyet gösteren güvenlik sistemlerinin veri tabanlarına kayıt edilmiştir. Ayrıca yine Spam tehlikesine karşı site içi küçük çaplı önlemler alınmıştır.

- Forum Kuralları (https://www.karamigfer.com/index.php?topic=9.msg12#msg12) revize edilmiştir. Forum Kurallarını ve aynı konu başlığı içerisinde yer alan İleti ve Alıntı Kuralları (https://www.karamigfer.com/index.php?topic=9.msg1713#msg1713)nı lütfen inceleyiniz.

- Genel kültür bölümü moderatörümüz Vetrinus (https://www.karamigfer.com/index.php?action=profile;u=6), genel forum moderatörlüğüne atanmıştır.

- Eski moderatörümüz Aramil (https://www.karamigfer.com/index.php?action=profile;u=3) forum moderatörlüğü görevine geri dönmüştür.

- Site ana sayfasında ve bazı bölümlerde görsel ve fonksiyonel değişiklikler yapılmıştır.

- İleti gönderme ekranına Küçük Resim, Gizli İçerik (Spoiler) ve Dipnot eklentileri dahil edilmiştir.

- Forumda kullanımda olan Level sistemine ek olarak kullanıcılar için yeni bir sınıflandırma sistemi (https://www.karamigfer.com/index.php?topic=264.msg1712#msg1712) başlamıştır.

- Kara Miğfer Hanı'na yapılacak olan bağışlar için Şapka (https://www.karamigfer.com/index.php?action=treasury) adlı bölüm açılmıştır.

- Han Arşivleri kategorisi kullanıma açılmıştır. Bu kategorinin altındaki bölümlerde yazılarınız ve paylaşımlarınıza yer verilecektir. Sizlerden gelmiş olan bazı yazılar bu kategoriye alınmıştır.

- Bilim bölümü altına Teknoloji alt bölümü açılmıştır. Bu bölümde tarihten günümüze aletlerin, araçların ve üretimin gelişimi gibi konulara yer verilecektir.

- Zengal Darkskull (https://www.karamigfer.com/index.php?action=profile;u=9) DM'liğinde yıllardır devam etmekte olan Kara Ada (https://www.karamigfer.com/index.php?board=90.0) hikâyesi bundan böyle salonumuzda anlatılacaktır.

- Foruma gönderilmiş olan pek çok ileti gözden geçirilmiş, düzenlenmiş ve ilgili başlıklara taşınmıştır.

- Fantastik temalı 120 adet birbirinden güzel avatar siteye eklenmiştir. Avatar'ları kayıt olurken kolayca seçebileceğiniz gibi, Forum Profili ayarlarınızdan da avatar galerisine ulaşabilir, mevcut avatarınızı değiştirebilirsiniz.

- Şu anda sitenin test aşamasında olduğunu hatırlatır, tespit edeceğiniz hataları veya eksiklikleri forum yöneticilerine bildirmenizi önemle rica ederiz.

Tekrar hoş geldiniz!
Başlık: Ynt: Duyurular
Gönderen: Kharnos - Tem 18, 2011, 21:54:35
- Sitemize yüklenmiş olan avatarların düşük çözünürlükte olanları yenilenmiştir.

- Alt Bölüm başlıkları site ana sayfasına geri dönmüştür. Ana bölümlerin içeriğinde görünen büyük alt bölüm başlıkları kaldırılmış, bunun yerine aşağıdaki şekilde de görebileceğiniz gibi ana sayfadakine benzer küçük linkler eklenmiştir.

(https://www.karamigfer.com/images/altbolum.gif)

- İleti yazma ekranındaki renk paletinde bulunan renkler, Kara Miğfer Hanı'nın temasına uygun olacak pastel tonlara ayarlanmıştır. Varsayılan renk paletini artık güvenle kullanabilirsiniz. Paletteki renkler aşağıdaki gibidir.

Gri - Kırmızı - Sarı - Pembe - Yeşil - Turuncu - Mor - Mavi - Bej
Kahverengi - Camgöbeği - Deniz mavisi - Bordo - Küf Yeşili - Beyaz

Başlık: Ynt: Duyurular
Gönderen: Kharnos - Tem 28, 2011, 17:08:27
Kara Miğfer Hanı, 27 Temmuz 2011 öğleden sonrasında hedef olduğu hacker saldırısından dolayı kısa bir süreliğine kullanılmaz hale gelmiştir. Olaydan yaklaşık 12 saat sonra 26 Temmuz 2011'de alınmış olan yedek dosyaları kullanılarak bir gün önceki haline geri döndürülmüş ve kullanıma açılmıştır. İki tarih arasındaki sürede foruma gönderilmiş olan iletilerin yok olması, okumuş olduğunuz mesajların "okunmamış" görünmesi ve son üyelerimizin üyelik kayıtlarının da yok olmasının sebebi budur.

Daha güvenli olması için çalıştığımız Kara Miğfer Hanı'nda böyle üzücü bir olayın yaşanmasından mağduriyet yaşayan bütün müdavimlerimizden özür dileriz.

Saygılarımızla,

Kara Miğfer Hanı Ekibi
Başlık: Ynt: Duyurular
Gönderen: Oberon - Tem 30, 2011, 10:07:06
Lafı mı olur canım, yeniden üye oluruz, yeniden okuruz. Hatta okunmuş say deriz :)
Başlık: Ynt: Duyurular
Gönderen: Kharnos - Tem 30, 2011, 13:46:58
Kadim dost Mirkhan, aramıza tekrar hoş geldin :)
Başlık: Ynt: Duyurular
Gönderen: Kharnos - Ağu 11, 2011, 23:48:00
Moderatörlerimiz Aramil, Garion ve Vetrinus, Admin'lik statüsüne atanmıştır. Kara Miğfer Hanı, ikinci bir karara kadar tamamen onların yönetiminde olacaktır. Han müdavimlerine önemle duyurulur.
Başlık: Ynt: Duyurular
Gönderen: Vetrinus - Eyl 02, 2011, 00:06:24
Sevgili arkadaşlarım;
Deneyimli hancımız Kharnos'un yokluğunda hanımızın derli toplu kalabilmesi için daha fazla hassasiyet göstermemiz gerekiyor. Masaların üzeri dağınık kalmamalı, yerlerde çöpler birikmemeli. Hepinizin aynı hassasiyeti gösterdiğinden şüphem yok. Kharnos geri döndüğünde bizlere bıraktığı bu emaneti ona aynı güzellikte teslim edeceğimize inancım tam. Benim tüm han sakinlerine bir tavsiyem olacak:
burada bir şeyler yazıp çizerken, daha önceden de yönetimdeki arkadaşlarımızla aldığımız karar üzerine; forumumuzun akademik standartlarda olabilmesi için, yazım kurallarına dikkat etmemiz gerekiyor. Bu başta Kharnos olmak üzere hepimiz için çok önemli. Ben de dahil olmak üzere hepimiz yazarken hata yapabilir, farkına varmayabilir yahut yanlış biliyor olabiliriz. Bizim yönetici olarak görevlerimizden birisi yazım hataları varsa bunları düzeltmek. Ancak bazen çok basit hatalarla karşılaşıyorum: - noktadan sonra küçük harfle başlama, virgülden sonra büyük harfle başlamak, birkaç yerine 1 kaç yazmak gibi- Sizlerden ricam, yazdığınız şeyleri handa paylaşmadan önce "Önizleme" seçeneğini kullanarak yazdıklarınızı bir defa okumanız. Böylelikle o basit hataları yapmamış olursunuz. Bizler de yazdıklarınızı okuyup bilgilenirken, hem daha fazla keyif alırız hem de daha az vakit harcamış oluruz. Hepinize Kara Miğfer Hanı'na kattıklarından dolayı teşekkür ediyorum. Burayı boş bırakmayarak ve tecrübelerinizi paylaşarak büyük bir iş yapıyorsunuz. Görüşmek üzere.

Saygılarımla.
Başlık: Ynt: Duyurular
Gönderen: Kharnos - Şub 06, 2012, 20:10:12
Uzun yıllardır hem oyuncu hem de DM olarak masaüstü FRP ile haşır neşir olan, AD&D 2nd Edition, D&D 3.5, Pathfinder, D&D 4th Edition, Forgotten Realms ve Dijital FRP oyunları hakkında derin bilgi sahibi olan, bu konudaki tecrübesine ve vizyonuna saygı duyduğumuz, bilgilendirici çalışmaları ile de takdirimizi toplayan değerli dostumuz Yazgan Duran (anasazi), ortak bir karar ile Genel Forum Moderatörü olmuştur.

Kendisine başarılar diliyor, hanımızın gireceği bu yeni dönemde onu da aramızda görmekten mutluluk duyduğumuzu tekrar belirtmek istiyorum.

Tekrar hoş geldin sevgili dostum.
Başlık: Ynt: Duyurular
Gönderen: Garion - Şub 06, 2012, 22:09:06
Han ve moderasyon adına çok güzel ve sevindirici bir gelişme oldu. Yazgan'a  bu güne kadar hana yaptığı katkılardan ötürü ve bundan sonra da yapacağına emin olduğum her türlü katkı ve yardımdan ötürü teşekkür etmek istiyorum. Tekrar hoşgeldin.
Başlık: Ynt: Duyurular
Gönderen: Vetrinus - Şub 07, 2012, 15:28:39
Birçok eksiğimizi kapatacağına inandığım değerli arkadaşım Yazgan'ın yönetim kadrosuna katılmış olması bizim için büyük şans. Kadehimi bu güzel haber için kaldırıyorum!
Başlık: Ynt: Duyurular
Gönderen: anasazi - Şub 07, 2012, 18:58:26
Arkadaslar guzel yorumlariniz icin cok tesekkur ederim.
Başlık: Ynt: Duyurular
Gönderen: Aramil - Şub 10, 2012, 13:26:29
Yazgan arkadaşım tekrar hoşgeldin diyorum. Hanımıza kattıkların ve bundan sonra katacakların için şimdiden teşekkür ederim. Ekibimiz güçleniyor....
Başlık: Ynt: Duyurular
Gönderen: Kharnos - Mar 13, 2012, 17:06:10
Sevgili Kara Miğfer Hanı müdavimleri! Forumda performansın artırılması adına bazı çalışmalar yapılmaktadır. Siz de en iyi performansı almak için lütfen aşağıdaki adımları uygulayın:

1- Kara Miğfer Hanı'ndan "Çıkış" yapın.
2- Browser'ınızın çerezlerini (cookie) silin.
3- Browser'ınızı kapatıp yeniden açın.

Şimdi hana yeniden girebilirsiniz.

ENotify ve AvatarSelect eklentileri, performans sorunları nedeniyle forumdan kaldırılmıştır.
Başlık: Ynt: Duyurular
Gönderen: anasazi - Nis 09, 2012, 00:25:45
Facebook sayfamızı da açtık, zamanla zengin içeriklerle karşınızda olacağız.
Başlık: Ynt: Duyurular
Gönderen: Kharnos - Nis 26, 2012, 14:54:27
Bundan böyle Avatar'larınızı 120x120 piksele kadar boyutlandırabilirsiniz. Avatar yüklemek için "Forum Profili" kısmında bulunan avatar yükleme aygıtını kullanmanız önerilir, oldukça pratik.
Başlık: Ynt: Duyurular
Gönderen: Kharnos - Eki 13, 2012, 01:23:00
Galeri (https://www.karamigfer.com/index.php?action=gallery) bölümümüz kullanıma açılmıştır ve şu anda test aşamasındadır. Galerideki kategorilere resim yükleyebilir, resimlerinize bilgilendirici yazılar ekleyebilir ve mevcut resimlere yorum yapabilirsiniz.
Başlık: Ynt: Duyurular
Gönderen: Kharnos - Eki 16, 2012, 13:40:55
Kara Miğfer Hanı forumları, şu an itibariyle ziyaretçi erişimine açılmıştır. İletileri, anketleri ve resim galerisini görüntüleyebilmek için artık giriş yapmanıza gerek yoktur.

Ziyaretçilerin forum içeriğini görüntülemek ve arama yapmak dışında bir yetkileri yoktur. İleti yazmak, iletilere cevap göndermek, anket oluşturmak, anketleri cevaplamak, profil ayarlarını düzenlemek, üyeleri ve istatistikleri görüntülemek, galeriye resim yüklemek gibi işlemleriniz için giriş yapmanız gerekmektedir.
Başlık: Ynt: Duyurular
Gönderen: Kharnos - Nis 22, 2015, 13:41:48
Selam ahali!

Portal ana sayfanızın (Hancı sekmesi) haberler kısmında sizin yazılarınız da yer alabilir!

(https://www.karamigfer.com/images/haberler/newsthumb.gif)

Fantazya veya bilim-kurgu alanına giren herhangi bir öykünüz, yazı diziniz, oynamakta olduğunuz oyunlarla ilgili günceleriniz, karakter veya diyar tanıtımlarınız ve bunun gibi çalışmalarınız haberler bloğunda yer alabilir. Haberlerde yer almasını istediğiniz bir yazının sizin kaleminizden çıkmış olması, ve forum içerisine yazılmış olması gerekmektedir. Han tayfasından gelen haber talepleri sıraya konulacaktır. Haberler bloğuna her gün en fazla iki haber giriş yapabilecektir.
Başlık: Ynt: Duyurular
Gönderen: Kharnos - May 22, 2015, 00:06:35
Selam ahali. Forum için ayarlamış olduğum yazı tipinin, her bilgisayarda mevcut olan bir yazı tipi olduğunu sanıyordum. Meğer durum öyle değilmiş. Ben hariç herkesin forumu daha değişik bir yazı tipiyle görüntülediğini fark ettim. Gözünüze hoş görünmüyormuş meğer.

Bilgisayarım arızalandı. Bütün işleri beklemeye almak zorunda kaldım. Canavarıma tekrardan kavuşur kavuşmaz, font ile ilgili bu konuyu çözüme kavuşturacağım. Bilginize.
Başlık: Ynt: Duyurular
Gönderen: Kharnos - May 24, 2015, 22:21:31
Eğer Book Antiqua yazı tipine sahip değilseniz, Kara Miğfer Hanı'nı tasarlandığı şekliyle görüntülemiyorsunuz demektir. Daha kolay okunan kitap tarzı metinler için Book Antiqua yazı tipini kurmanız önerilir. Atölye kısmında, kurmanız gereken dört farklı font tipini indirebilirsiniz. Bu dosyaları, Windows klasörünüzdeki Fonts klasörüne kopyalayın. Daha sonra Kara Miğfer Hanı'nı kapatıp yeniden açın.
Başlık: Ynt: Duyurular
Gönderen: Kharnos - May 24, 2015, 22:24:44
Sitenin forum kısmının (Salon) en altına, "Raflar" kategorisi açılmıştır. Forumun üst kısmında atıl bir kalabalık yaratmamaları için, güncel olarak devam etmeyen oyunlarla ilgili forum başlıkları Raflar'a taşınmıştır. Bilginize.
Başlık: Ynt: Duyurular
Gönderen: Kharnos - Şub 11, 2016, 17:01:15
Hanımıza yeni kodlar eklemekteyim. Artık youtube BBC etiketi kullanarak, YouTube'da var olan bir videonun doğrudan han içerisinden izlenebilmesini sağlayabilirsiniz.

Başlık: Ynt: Duyurular
Gönderen: Kharnos - Şub 11, 2016, 18:04:19
Pdf BBC etiketi kullanarak, belirteceğiniz URL'deki bir PDF dökümanının forum iletisi içerisinde okunabilmesini sağlayabilirsiniz.

https://www.karamigfer.com/pdf/nokaweb.pdf
Başlık: Ynt: Duyurular
Gönderen: Kharnos - Tem 31, 2017, 18:37:18
Kara Miğfer Hanı v7, en iyi Google Chrome ile görüntülenir.

Bir sefere mahsus olmak üzere tarama verilerinizi temizlemeniz, hanı en doğru ve güncel biçimiyle görüntülemenizi sağlar.

Kara Miğfer Hanı'na yeniden hoş geldiniz.
Başlık: Ynt: Duyurular
Gönderen: Kharnos - Kas 28, 2017, 11:35:41
Kara Miğfer Hanı forumu SMF'nin son sürümüne yükseltilmiştir ve forumda çeşitli iyileştirmeler / geliştirmeler yapılmaktadır. Site kapanmayacaktır, gönül rahatlığıyla kullanmaya devam edebilirsiniz (lâkin anlık beyaza düşmeler yaşanabilir). Eğer bu süreçte ciddi bir problem yaşarsanız, belirli bir hata mesajı alıyorsanız veya sitenin fonksiyonlarından birini kullanamaz hâle gelirseniz lütfen benimle temas kurarak bu sorunu detaylı bir biçimde bildirin arkadaşlar. İstatistiklerden ve hata günlüğünden tüm siteyi takip etsem de, bazı şeyler gözümden kaçabilir.

Teşekkürler.
Başlık: Ynt: Duyurular
Gönderen: Kharnos - Ara 01, 2017, 10:03:36
Üye Defteri (üst menüde "Defter" olarak görünür), destekçi üyelerin kullanımına açılmıştır. Bu bölümde ayrı başlıklar hâlinde istediğiniz kadar not, yazı, vs. saklayabilirsiniz. Bu bölümün grafiksel anlamda daha da iyileştirilmesi için çalışmaya devam edeceğim.

Profil bölümünüzde eskiden mevcut olan (ama sonra kaldırılan) küçük not kısmı da siteye yeniden eklenmiştir. Tüm üyeler kullanabilir.
Başlık: Ynt: Duyurular
Gönderen: Kharnos - Ağu 02, 2018, 17:21:03
Güncellemeler/Geliştirmeler

Enotify: Kara Miğfer Hanı forumlarına yazmış olduğunuz bir iletiye (veya iletilere) cevap geldiğinde her biri için bir bildirim alacaksınız. Ekranın sağ üst köşesinde görünecektir.

Sisyphus: Yanıt veya Hızlı Yanıt ekranındaki metin kutusuna yazdığınız iletiler anbean kaydedilir. Eğer yazdığınız metni bir sebepten ötürü kaybederseniz (tarayıcı çökmesi, elektrik kesilmesi, yanlışlıkla sekmeyi kapatmanız, vb.), yanıt ekranına geri döndüğünüzde metniniz hâlâ orada mevcut olacaktır. Eğer Hızlı Yanıt kullanıyorsanız, yanıtlamakta olduğunuz konunun sayfaları arasında özgürce dolaşabilirsiniz. Hızlı Yanıt kutucuğuna yazdığınız metin silinmeyecektir. Ayrıca, tarayıcınızda İleri-Geri tuşlarını kullanmanız da yazınızın silinmesine sebep olmayacaktır.

iurl BBcode: BBCode düğmelerinin içerisine iurl düğmesi eklendi. Artık mevcut sekmede açılacak olan bağlantıları kolaylıkla ekleyebilirsiniz.

İmzalarda BBCode: Sık olarak kullanılan BBCode düğmeleri, forum profili yönetimi sayfanızdaki imza düzenleme alanına eklendi. Artık imzalarınıza kolay bir biçimde stil verebilirsiniz.