Kara Miğfer Hanı

Han => Taverna => Konuyu başlatan: Kharnos - Tem 21, 2009, 21:52:53

Başlık: Salonda Bir Gece
Gönderen: Kharnos - Tem 21, 2009, 21:52:53
Yaşlı adam, Anroth'un gürültülü rıhtımından uzaklaşarak evine doğru uzanan dar sokaklara daldı. Gece yarısı olmuştu ve şehrin dar sokakları kapkaranlık kesilmişti. Yaşlı adam hızlı adımlarla son köşeyi döndüğünde hanın kapısının açık olduğunu fark etti. İçerideki loş ışık sokağa taşıyor, gecenin karanlığında çevredeki binaların hatlarını çiziyordu. Adam kapının eşiğinden yavaşça içeriye daldı. Kukuletasını açtı ve mum ışığında yüzünü gösterdi. Onun geldiğini fark etmekte geç kalan hancı Rom, aniden irkildi. Yaşlı adam dikkatle fısıldadı:

"İçeride kimler var?"
Başlık: Ynt: Salonda Bir Gece
Gönderen: Vetrinus - Tem 23, 2009, 02:11:14
Hancı Rom aynı dikkatle cevapladı:

"Siz kimsiniz bayım?"
Başlık: Ynt: Salonda Bir Gece
Gönderen: Kharnos - Tem 23, 2009, 11:27:56
Genç hancı yüzünü gösterdiğinde, yaşlı adam onu daha önceden tanımadığının farkına vardı. Eski hancı Selmik neredeydi?

"Beni boşver hancı. Arada sırada buraya uğrayan bir yolcuyum işte. Sen bana mahzenden bir şişe Anglana getiriver."

Yaşlı adam, köşedeki karanlıklarda oturan sarı saçlı ve iyi görünümlü genç adamı fark etmişti. Handa başka kimse görünmüyordu. Onun masasına doğru ilerledi. Gecenin bu vaktinde, Anglana bağlarından kopup gelmiş kırmızı şaraba eşlik edecek bir arkadaş hiç fena olmazdı. Anglana şarabı ne kadar kaliteli olursa olsun, malesef konuşamıyordu.
Başlık: Ynt: Salonda Bir Gece
Gönderen: Vetrinus - Tem 23, 2009, 12:44:14
Genç hancı siparişi hazırlamak için barın arkasına doğru geçti. Yaşlı adamın içkisini götürmek için han salonuna döndüğünde, adamın Antuan'ın masasında oturduğunu gördü. Bu, Rom'un pek hoşuna gitmemişti. İçkiyi masanın üzerine koyarken, bir an Antuan'a kaymıştı bakışları. Yaşlı adama dönerek;

''Başka bir arzunuz?''
Başlık: Ynt: Salonda Bir Gece
Gönderen: Vetrinus - Tem 24, 2009, 04:54:50
Yorgun olduğu her halinden belliydi yaşlı adamın, hiç konuşmuyor, içkisinden yudumluyordu sadece. Sakindi, Antuan'ın heyecanını karşılayabilecek kuvvette bir sakinlikti bu. Rom, sessizce izliyordu masayı, biraz tedirgin, birazda heyecanlıydı. Eli, bar tezgahının altında duran, küçük hançerini yokluyordu arada. Antuan'ın yine gereksiz yere bir taşkınlık yapıcağından korkuyodu. Antuan, eliyle dışarı çıkmasını işaret etti Rom'a, genç hancı bir kaç saniye bakışlarıyla dirensede, hanı terketmek zorunda kaldı sonunda. Yaşlı adam ve sarışın artık yalnızdı, yinede temkinliydi Antuan, yaşlı adamın kulağına doğru eğilip, yavaşça konuşmaya başladı;

''Bugün gelmeni beklemiyordum. Onun işini şimdi bitiremem. Bu işi onun yaptığını biliyorum fakat hala Aramil'i ikna edici kanıtlarım yok. Bu noktada onu öldürmeme razı olmaz Aramil ve inan bana içimdeki öfke, ona olan sadakatime yenilir böyle bir durumda. Bana bir kaç gün daha müsade et. Eğer biraz daha beklersen, bu iş bittiğinde sana ödediğimin 2 katını daha öderim, senin büyü hünerin olmadan o pisliğin hakkından gelemem.''
Başlık: Ynt: Salonda Bir Gece
Gönderen: Kharnos - Tem 28, 2009, 11:48:43
"Antuan" dedi yaşlı adam sakince. "O yarın gece Anroth'u terk edecek. Yeni bir plan yapsan iyi edersin."

Yaşlı adam kadehindeki şarabı masada bırakarak ayağa kalktı. Henüz bir kadeh bile içmemişti. Kara Miğfer'in bu sessiz ve loş salonunda biraz daha vakit geçirmeyi isterdi ama şu anda yapması gereken başka işler vardı. Kapıya doğru yöneldi ve çıkmadan önce son bir kez Antuan'a baktı.

"Sabah tekrar geleceğim."
Başlık: Ynt: Salonda Bir Gece
Gönderen: Aramil - Ağu 09, 2009, 00:13:55
Karanlık bir köşede oturup izlemeye koyulmuştu genç elf. Loncada bulunduğu uzun yıllar, ona bu işi yapmayı çok iyi öğretmişti. Bir çok kez, bu işi iyi yapabildiği için hayatta kalabilmişti aslında. Loncaya çok şey borçluydu ve uzun bir sürede borçlu kalacağının farkındaydı. Yaşlı adamın kapıdan çıkmasıyla irkildi birden. Gözlerini hafifçe kısıp izlemeye başladı. Hanın içerisinden sızan hafif ışık, Aramil'in yaşlı adamı çok net bir şekilde görmesini sağlamıştı. Halka elemanlarının Aramil'e bahsettikleri kişi buydu ve alınan istihbarata göre yaşlı adam Calahan denilen kanun kaçağıyla gizlice haberleşiyordu. Aynı adam birkaç gündür Kara Miğfer Hanı' nda  Antuan ile de gizlice birşeyler konuşuyordu ve Antuan konuştuklarından hiç bahsetmiyordu. Elf bu durumdan çok rahatsızdı ama Antuan birazdan bu konudan bahsetmek zorunda kalacaktı. Yaşlı adam kapıdan çıkıp dikkatlice etrafına baktı ve sonra elfin bulunduğu yolun aksine doğru yürümeye başladı. Elf, yaşlı adamın dikkatli ve tetikte olduğunu anlamıştı yürüyüşünden. Aramil, yaşlı adam gözden kayboluncaya kadar yerinden ayrılmadı. Güvende olduğunu hissettikten sonra ayağa kalkıp hana doğru yürüdü ve içeri girdi. Gözleri Antuan'ı aradı...
Başlık: Ynt: Salonda Bir Gece
Gönderen: Kharnos - Mar 25, 2010, 09:40:50
Hancı Rom, gece vakti han kapısından içeriye giren genç kadına dikkatle baktı. Buraya genellikle önceden tanıdığı "çevre" insanları gelirdi, ama Rom bu kadını daha önce hiç görmemişti. Hareketlerine ve duruşuna bakılırsa deneyimli birine benziyordu. Rom, birkaç gün önce böyle birinin hana geleceği haberini almış ve onun odasını hazırlamıştı. Bu kesinlikle o olmalıydı, zira dış görünüşü tıpkı tarif edildiği gibiydi.

"Sthenno..." diye mırıldandı Rom kendi kendine. 
Başlık: Ynt: Salonda Bir Gece
Gönderen: Vetrinus - Mar 31, 2010, 11:37:12
Antuan, Kara Miğfer'i saklayan sessiz sokaklarda ilerledikten sonra nihayet hana vardı. Yine aynı rahatlamayı hissetti içinde, "Burası benim evim gibi artık" diye mırıldandı içeriye girerken ama bu rahatlama pek fazla uzun sürmedi. Tanımadığı üç kişi masalarda oturmaktaydı, üstelik ikisi kadındı. Kara Miğfer Hanı'nın pek alışkın olmadığı bir şeydi bu. Kapıdan içeriye girdiğinde herkesin bakışları sarışına dönmüştü, hepsiyle teker teker göz göze geldi ve kibarca selamladı yabancıları kafasıyla ve çok seri bir şekilde Rom'un yanında aldı soluğu, "Rom! Neler oluyor burada? Aramil nerede? Bu yabancılar kim? Ne zamandır buradalar?"
Başlık: Ynt: Salonda Bir Gece
Gönderen: Kharnos - Mar 31, 2010, 21:26:07
"Aramil, şehirdeki görevleri sebebiyle bazen uzakta oluyor." dedi hancı Rom, meraklı bakışlara sahip sarışın adama. Aramil yine her zamanki gibi şehrin bilinmeyen sokaklarında ve gizli mekanlarında dolaşıyor olmalıydı.

"Yeni misafirlerimiz var." [diye devam etti hancı. "Şu masada oturan adam ve kadın senden bir kaç dakika önce geldiler. Onları daha önce buralarda görmedim ama bir tehdit oluşturacaklarını sanmam. Ortama çabuk uyum sağlayacak gibi görünüyorlar. Adam şimdiden han sakinleriyle çene çalmaya başladı. Sen gelmeden önce onlara kuklalardan bahsediyordu. Garip..."

Hancı daha sonra gözlerini başka bir masaya çevirdi. Han kapısına en uzak olan köşede, gölgelerin arasında tek başına oturan bir kadın vardı. Yüzünü bir kukuleta ile gizlemişti ve üzerinde kim olduğu konusunda ipucu verecek bir nesne taşımıyor gibiydi.

"Geleli bir süre oldu" dedi Rom. "Şimdiye dek hiç konuşmadı. İsmi haricinde kim olduğunu ve nasıl biri olduğunu bilmiyorum, ama onun geleceği bana bildirilmişti. Adı Sthenno. Bana söylendiği kadarıyla üst kattaki toplantınızı takip etmeye gelmiş. Hırsızlar Loncası'nın bunun için ona tam yetki verdiğini duydum. Önemli birisi olsa gerek." Rom daha sonra gizemli kadının bu konuşmaları duyabileceğinden korkarak çenesini kapadı ve biraz temiz hava almak için kapıdan dışarı çıktı.
Başlık: Ynt: Salonda Bir Gece
Gönderen: ZulkhiR - Haz 24, 2010, 12:11:15
Handa uzun zamandır sessizlik hakimdi. Bu büyük bir ihtimalle kopacak fırtına öncesi sessizlikti. Herkes dikkatli bir şekilde neler olup bittiğini gözlemliyordu. "Bu sessizliği biraz bozmak ve fırtınadan öncesine hareket getirmek istiyorumm hancı! Güzel bir müzik ve güzel şaraplar istiyorum salonda, güzel bir gece için."
Başlık: Ynt: Salonda Bir Gece
Gönderen: ZengalDarkskull - Ara 18, 2010, 00:15:55
Kara Miğfer'e uğramayalı Anroth'un yollarını aşındıran başka kıymetli dostlar olmuş. Hancı Selmik! Uyuklama artık, doldur bakalım şu eski maşrapayı. Storn için de kuru yemiş getir, her zamanki gibi kapıdaki serin ahşap holde eski bir sandalye çekeceğim ve oturuyor olacağım, bu sık sık kükreyen iri adamı bulacağın yer gecenin mavisini en iyi gören yerdir bilirsin.
Başlık: Ynt: Salonda Bir Gece
Gönderen: Kharnos - Ara 18, 2010, 01:05:43
Yaşlı adam, yorgun bir yüz ifadesiyle kapıdan içeriye giren Aramil'i görünce onu kendi yanına buyur etti.

"Anroth sokaklarının kadim gölgesi, özlenen dost Aramil, ne iyi ettin de geldin! Seni görmek çok güzel. Çantanı hazırlıyordum ben de şimdi. Hmm... Bir bakalım. Yollukların, su mataran, ada haritası, bir tutam şifalı ot, biraz para ve yanından ayırmadığın hançerin... Ağırlık sevmezsin diye azla yetindim, dost... Eğer eksik varsa hemen yerine koyalım. Kısa bir yolculuğa çıkacağız bu gece. Pırıl pırıl bir gökyüzü ve binlerce yıldızın altında, mükemmel ada manzaralı bir yer var bildiğim. Yavaş yavaş, tadını çıkara çıkara yürüyelim..."
Başlık: Ynt: Salonda Bir Gece
Gönderen: Meldor - Ara 19, 2010, 23:26:04
"Hancı boş odan var mı?" diye bağırdı cüce, üzerindeki dikkatli bakışlara ve handaki diğer kişilere aldırmadan. Pek umrunda değildi sanki birilerini rahatsız etme olasılığı.
Başlık: Ynt: Salonda Bir Gece
Gönderen: ZulkhiR - Ara 21, 2010, 16:10:32
Hanın arkasından yine sinsice girdi Zulkhir. Hana kapıdan girmek pek huyu değildir, içerde kimin neyin beklediğini görmek ister her zaman. Sinsice içeriye baktığında gözleri çok eski bir dostu gördü ve yerinden fırlayarak çıktı. Elf Aramil oradaydı.
Başlık: Ynt: Salonda Bir Gece
Gönderen: Ryle - Ara 21, 2010, 16:25:43
Arkalardan beklemedik bir sülietin gelişi Ryle'yi şaşırtsa da güzel ve sevdiği hareketlerdi. İşte Ryle'nin beklediği adam gelmişti. Kara Miğfer'in kibar kalpazanı. Onda istediği bilgiyi bulabilir miydi acaba? Bu Ryle'nin son ve tek şansı olsa gerekti. Onun masaya oturmasını beklerken rahat tavırlarını bozmadan arkasına doğru yaslandı ve o güzel kukuletasını çıkarırken gözlerini tecrübeli düzenbazdan ayırmadı.
Başlık: Ynt: Salonda Bir Gece
Gönderen: ZulkhiR - Ara 21, 2010, 17:20:53
Aramil'i görmüş olmanın mutluluğu olsa da üzerinde, etrafındaki yeni yüzleri fark etmişti. Özellikle de üzerine dikilen gözler çok dikkatini çekmişti. Elf'in yanına otururken hancı Rom'u çağırdı. Çaktırmadan gözlerini kendisine diken adamın kim olduğunu sordu.
Başlık: Ynt: Salonda Bir Gece
Gönderen: Aramil - Ara 26, 2010, 23:06:14
Hancının yanına doğru yürüdü elf. Çantayı aldı ve kontrol etti. Eksiksiz olarak hazırlamıştı herşeyi herzamanki gibi. Sonra döndü hana baktı uzun uzun ve hayranlıkla. Masalar, ışıklar ve atmosfer muhteşemdi. Sanki sihirli bir deynekle dokunulmuş gibi değişmişti han. Bu sihirli deynek Kharnos'un elleriydi aslında.

Sonra hancıya döndü ve tebessümle yüzüne baktı:
"Emeğine sağlık sevgili dostum, sağol. Beni hergün biraz daha borçlandırıyorsun, değil mi?" dedi gülümseyerek. Sonra başını pencereye çevirdi. Havanın iyice karardığını gördü ve:

"Hadi çıkalım artık dostum", dedi. "Benim güneşim doğmaya başladı."
Başlık: Ynt: Salonda Bir Gece
Gönderen: Kharnos - Ara 30, 2010, 14:11:01
Ah! Bir zamanlar aynı yollardan yürüdüğümüz, bu şehirdeki tavernalarda diyarların en güzel şarkılarını çalarak müdavimleri coşturduğumuz kadim dostum sonunda geldi! Evet genç arkadaşlarım, şaşırmayın! İhtiyar Kharnos gençken tavernalarda davul da çalmıştır! Ehm...

Unutulmuş diyarların meşhur gezgini Anasazi, hoş geldin! Kap bir sandalye ve masamıza gel. Sana buraya özel bir içki ısmarlayayım!
Başlık: Ynt: Salonda Bir Gece
Gönderen: Ryle - Nis 12, 2011, 09:18:43
Bu bekleyişten haz almayan Ryle, masasına bir şarap daha istemiş ve hancı Rom, çok bekletmeden Ryle'nin şarabını getirmişti. Ryle şarabı hiç içmeden adını henüz öğrenemediği fakat silueti gözünün önünden ayrılmayan kalpazana döndü, şarabı karşısına koyup, gözlerine son bir istekli bakış attıktan sonra parmağındaki yüzüklere çevirdi ve bekleyişe geçti.
Başlık: Ynt: Salonda Bir Gece
Gönderen: Kharnos - Tem 30, 2011, 14:01:05
Han salonunda başlamış olan ve ilk gelişinde talihsizce içine düşmüş olduğu salon kavgasında bir anlığına gözden kaybettiğimiz dostumuz Mirkhan, sağ salim aramıza dönmüştür. Han tayfası olarak bugün kadehlerimizi onun şerefine kaldıracağız ve bütün fıçıları bitirene kadar içip kol kola şarkılar söyleyeceğiz. Bugün bütün içkiler müessesemizdendir!

Mirkhan, tekrar hoş geldin! En güzel yemekler ve bir şişe kırmızı Anglana masanda seni bekliyor. Sana eski ama rahat bir koltuk da ayarladım. İskeleye inen caddeye bakan pencerenin tam kenarında. Haydi, rahatına bak! :)
Başlık: Ynt: Salonda Bir Gece
Gönderen: Vetrinus - Tem 31, 2011, 17:20:41
Ilık bir akşamdı, handan kısa bir süreliğine ayrılmıştım. Uzun zamandır gürültü patırtı olmuyordu handa. İçim rahattı. Sahilde yürüyüş yaparken bir şahin kondu omzuma. Kadim dostum Kharnos'tan bir mesaj getirmişti bana: Geçmiş yıllarda kısa bir yolculuk sırasında tanışmış olduğum usta maceracı Mirkhan'ın hanımızı şereflendireceğini haber veriyordu Kharnos.
Hemen işlerimi halledip hana doğru yola koyuldum, uzun zaman olmuştu Mirkhan'ı görmeyeli, konuşacağımız çok şey vardı. Fakat hanın kapısına geldiğimde, kapıyı tutan yabancılar hana kimseyi almıyordu. O sırada onlarla mücadele etmekte olan arkadaşlarıma katıldım hemen.
Hanı geri aldık, esrarengiz yabancıları defetmeyi başardık. Ama artık çok daha dikkatli olmalıyız. Her an benzer bir baskını gerçekleştirebilirler.
Biz bunları düşünüp tartışırken, handan içeriye  Mirkhan girdi. Şimdi her şeyi bir kenara bırakıp kadehimi usta yoldaşa kaldırmak istiyorum, tüm dostlar adına; hanımıza şeref verdin Mirkhan! 
Başlık: Ynt: Salonda Bir Gece
Gönderen: Kharnos - Nis 23, 2015, 22:51:27
O içeri girdiğinde, fısıltılar ve gülüşmeler aniden kesildi. Öyle bir korkuydu ki boğazlara düğümlenen; han kapısına bakakalanlar, yanlarındaki arkadaşlarını dürtmeyi bile göze alamadılar. Eğer salona giren şey ölüm olsaydı, tayfa ancak bu kadar sinebilirdi.

"Calahan Redsky..." diyebildi Rom sessizce, bir gözüyle duvardaki parşömeni yoklayarak.

O sırada, içeriye ikinci bir kişi daha girmesin diye dua ediyordu.
Başlık: Ynt: Salonda Bir Gece
Gönderen: Kharnos - Ağu 10, 2017, 12:28:51
Kharnos, içeriye giren keskin gözlü, soluk tenli dostunu başıyla selamlayarak lafa girdi:

"Zulkhir... Kara püsküllere sarınmış birileri dün gece seni sordu. Onları geri gönderdim."
Başlık: Ynt: Salonda Bir Gece
Gönderen: ZulkhiR - Ağu 10, 2017, 20:19:54
''Kadim dostum Kharnos... Sen onları gönderdin, lâkin onlar gitmemişlerdir. Beni bulana kadar da vazgeçmeyecekler.''
Başlık: Ynt: Salonda Bir Gece
Gönderen: Kharnos - Ağu 11, 2017, 10:11:24
Bu adamlar kim oluyordu da, Kara Miğfer Hanı'nı sarmalayan sokaklarda böyle rahatça soruşturma yapabiliyorlardı?

"Merak etme dostum. Bu sokaklar sahipsiz değil."
Başlık: Ynt: Salonda Bir Gece
Gönderen: ZulkhiR - Ağu 11, 2017, 12:39:37
"O sebepten buradayım. Beni yakalasalar bile, beni onların eline bırakmayacak dostlara sahibim."
Başlık: Ynt: Salonda Bir Gece
Gönderen: Aramil - Ağu 14, 2017, 00:43:35
Elf yine düşünceler içerisinde oturmuş, camdan dışarıyı seyrediyordu. Her zamanki gibi hanın bulunduğu sokak akşam olduğu için oldukça ıssızdı. Gerçi gündüz vakti de çok kalabalık olmazdı bu sokak. Aramil uzun yıllardır bu şehirde yaşıyordu ve gerçek şu ki Kara Miğfer ile ilgili şehirde dedikodu asla bitmezdi. Bazıları gülünç hikayeler olsa da bazıları malesef gerçekti. Anroth da yaşayan aileler bile, çocuklarını bu sokaktan uzak durmaları için uyarırlardı. Çünkü bu şehre gelen ne kadar karanlık, ne kadar sorunlu ve ne kadar problemli kişi varsa Kara Miğfer'e uğrardı.

"İşte yine onlardan biri" diyerek doğruldu elf, hana doğru yürüyen kişiyi görünce.

Cama yaklaştı ve dikkatlice süzdü bu ziyaretçiyi. Sonra yüzünde bir gülümseme belirdi. Nadir de olsa, eski dostları ve yoldaşları da uğrardı Aramil'in. Gerçi onlar da beraberlerinde sorun ve problemlerle gelirlerdi ama olsun. Hiç bir şey yalnızlıktan daha kötü olamazdı.

Hızlıca aşağı indi ve selamladı arkadaşını.

"Ooo kimleri görüyorum! Zulkhir, Kara Miğfer'e hoş geldin dostum."
Başlık: Ynt: Salonda Bir Gece
Gönderen: ZulkhiR - Ağu 15, 2017, 13:25:16
''Hoş bulduk sevgili dostum. Aramil, buraya gelmemle beraber belalar da gelecektir. Yardımına ihtiyacım var.''
Başlık: Ynt: Salonda Bir Gece
Gönderen: Kharnos - Şub 25, 2021, 00:41:26
Setia'nın parçalı bulutlu bir akşamüstü. Gün azalıyor, eski limana bakan ufuklarda kızıl ve mor birikiyordu. Şu saatlerde Tepe'ye doğru giden eski sokaklara vururdu bu renkler. Gölgeler şehri devralmadan önce son bir bakılası manzara. Birazdan oyunlar biter, müzik de susardı. Mahallede cıvıltıdan eser kalmazdı. Çocuklar evlerine döner, şehrin damarlarında akan onca insan da kim bilir nereye giderdi.
Başlık: Ynt: Salonda Bir Gece
Gönderen: Kharnos - Ağu 19, 2021, 11:38:24
Dış kapı açıldı. Boylu poslu genç bir adam aydınlıktan içeriye adım attı. Sert tabanlı deri çizmeleri, yeşil bir pelerini, gece mavisi giysileri vardı.

"Dranoreivellius" dedi han tezgahının ardında bir işle meşgul gibi görünen yaşlı adam. "Sonunda gelebildin."