Gönderen Konu: Geshardi'ye Not  (Okunma sayısı 1958 defa)

Kharnos

• Hancı
  • - 19 -
Geshardi'ye Not
« : Kas 01, 2019, 11:00:57 »
Geshardi,

Neredesin be adam? Umarım yaşıyorsundur. Senden haber alırım ümidiyle yolculuk ettiğim şu yerlere bir bak. Bu gizli buluşma yerini bulmak için çok kafa yordun mu?

Umarım buraya geldiğinde, yerde cansız yatan Anroth'lu bir de başbüyücü görürsün. O hergele benim peşime düşmüş olsa gerek. Madem ki sen buralarda yoksun, ben de boş durmayıp ona bir sürpriz hazırlayayım dedim.

Kendine büyücü diyen o aptal herif yüzünden Strium'u kaybettim. Blane saçma sapan konuşup da ipe sapa gelmez tehditler savurmaya başladığında, ben de kozmik objeyi bana gardiyanlık etsin diye bir bekçi celp etmek için kullanmıştım. Bunun üzerine Blane iyice köpürdü ve üzerime yürüdü. İşte tam o sırada bir patlama oldu. Parlak ışık gözlerimi yaktı, beyazlığın içinde Strium yuvarlandı, kadim pusula beş metre ötemizde öylece kaybolup gitti.

Hep söylerim, yine söylüyorum. Bu adamın ayak bastığı yerden bela eksik olmaz. Blane onu bizden çaldı. Böyle olacağı da zaten belliydi.

Ama bütün bu olaylar işimize yaramadı da değil. Strium'u öyle veya böyle zaten bulacağız, yani kozmik objenin kaybolması bizim için tam da bir kayıp sayılmaz. Lâkin, Blane aptalının Şahin Yuvası'na gelerek itiraf ettiği o şeyler yok mu... Bizim için hepsi altın değerinde. Onun Strium üzerinde yaptığı değişiklikler ve bu konudaki itirafları ayyuka çıkınca, son bir yıldır Strium'u kullanarak adaya celp etmiş olduğum bütün o gölge mahluklarının sorumluluğunu da o aptal herifin omzuna yükleyeceğim. Böylece Anroth'a karşı bir yenilgi yaşamak şöyle dursun, bir zafer kazanacağız. Orada şehir yönettiğini sanan o hayalperestler de yönetmek nasıl olurmuş, görecekler.

Şahin Yuvası dağılıp parçalandığına göre, artık eski çalışma ve araştırma kuleme, yani Kuzgun Yuvası'na geri dönebilirim. Orada Strium'un yerini tespit etmeme yardımcı olacak birkaç parça şeyim var. Ben bununla ilgilenirken, sana da adamlarını bir araya toplayıp hizaya getirme emri veriyorum. Anroth'luların adadaki gelişmelere seyirci kalmayacağını ikimiz de biliyoruz. Yakında bu adanın tüm sahillerine ve vadilerine doluşacaklar. Bu yüzden Isania'ya, Kanan'a ve Vladimir'e haber uçur. Adanın dört bir yanında kol gezsinler ve kimliğinden şüphe ettikleri herkesi yakalasınlar. Şu Anroth'luların her şeye burunlarını sokarlarsa neler olacağını öğrenmesini istiyorum.

Anroth'lu Koca Abnus'un ve Kharnos'un bu adada olduğunu ve ortalıkta serbestçe dolaştıklarını Vlad'a iyice hatırlat. Abnus kendi gemisinin, Kharnos da kaptanın kılıçtaki hünerinin fazla uzağına gitmeyecektir. Bu iki pislik eğer yakalanmazsa başımıza bela açarlar. Vlad mutlak surette onların peşine düşsün. Yanına kaç tane adam istiyorsa alsın, ve bu işi nasıl halletmek istiyorsa halletsin.

Ve sen, Geshardi... Ben Kuzgun Yuvası'nda kendi işlerimle meşgulken, silah arkadaşların da adada insan avlarken kiminle buluşman gerektiğini biliyorsun. Eğer gizli kontağımız adada yaşanan gelişmelerden endişe duyuyorsa, bu mücadeleyi Engard'lıların kazanacağını ona kesin bir dille belirtmeli ve tavrından asla taviz vermemelisin. Onun kafasında hiçbir soru işareti oluşmamalı. Bu işi layıkıyla yap, emanetimizi ondan teslim al ve hiç kimselere görünmeden Ionar'a getir. Oraya ulaştığında kimliğini gizlemeli ve benden gelecek yeni haberleri beklemelisin.

Not: Emanete gözün gibi bak.

Vhysmar
Belirli bir noktadan sonra artık geriye dönüş yoktur. İşte bu noktaya erişmek gerekir.
Franz Kafka

accordion-centenary